Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek ez normális...

Szerintetek ez normális viselkedés apósomtól?

Figyelt kérdés
A férjem 30, apósom 55 és minden egyes nap felhívja. Ezzel semmi gond, viszont minden nap megkérdezi hogy evett-e? Nincsen semmilyen táplálkozási rendellenessége soha nem is volt illetve könyörgöm egy 30 éves nős férfiról van szó! Pár napja műtöttek így nyilván nem a konyhában tevékenykeden. Ma is felhívta és mondta a férjem hogy hát ma még nem ettünk (du 4 felé) csak szevdicset mert fekszek és nemsoká rendel kaját. Teljesen kiakadt hogy milyen élet ez ahol kaját kell rendelni több ezer forintból mikor negyed annyiból meg lehetne úszni ha főznék! 4 fia van a legkisebb 17 éves nem fejezte be a középiskolát csomószor meglopta a szüleit nem inkább ezen kéne aggódnia? Van egy 30 éves nős külön elő fia és minden nap meg kell kérdeznie hogy evett-e?! 3 napja volt laparoszkópiás műtétem amivel hazajövetel után rögtön vissza is kellett mennem mert véreztem, igyekszek pihenni ő meg azon kattog hogy nem főztem a fiának?!
2019. nov. 15. 02:20
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
25 éves nő vagyok Európa másik végében, 'egyedül'. Nagyon jó kapcsolatom van a szüleimmel és sokszor beszélünk mégis kinézik belőlem hogy képes vagyok magamat ellátáni és nem kérdezik meg minden nap hogy ettem-e. Valahol ez szürreális nekem..
2019. nov. 15. 02:25
 2/23 anonim ***** válasza:
93%

Hát a fia kéne főzzön neked, ha te vagy a beteg.

Sztem csak magadra veszed, nem írtál le szó szerint olyat, hogy szerinte neked kéne főznöd.

2019. nov. 15. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
78%

Igaz hogy nem mondta konkrétan de azért elég erős utalás. Anyósom pont ilyen, én is magamra venném.

Kérdező! Nyisd ki a szád és állítsd le, nem kell csúnyán lehet szépen is.

2019. nov. 15. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
8%

Munkanelkuli az urad?

Hogyhogy delutan 4h-kor otthon van ?

Ki hiv minden nap ?

A fiu ?

Az edesapja ?

Ez inkabb ragaszkodast , hianyt , szeretetet mutat , mint "ellenorzest" es "rosszindulatot".

Feltekeny vagy a kapcsolatukra?

Idos es egyszeru emberek igy beszelgetnek : jol vagy ? milyen ido van ott? ettel mar ?

Ezen nem kell/szabad felkapni a vizet...

Azt a benyomast is kelted , hogy nem csak rosszindulatuan feltekeny vagy , de bunosnek erzed magadat

Es valahol valoban bunosek vagytok : pazaroltok es az egeszsegeteket rontjatok..

Meg ha van is/lenne is mibol , akkor is rossz az etkezesi formatok .

Megsutni egy szelet hust/halat /kolbaszt/hurkat es felrakni krumplit , vagy 3 perc alatt kifozni egy kis tesztat nem nagy dolog es valoban egeszsegesebb , jobb es olcsobb, mint a tartositoval/izesitovel osszevarazsolt "keszetel" hazhozszallittatasa .

2019. nov. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
86%
4: Mások szerint meg a hús, krumpli, kolbász, hurka az egészségtelen.
2019. nov. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
82%
4: ...hogy a tésztáról ne is beszéljek.
2019. nov. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
31%

Azt nem ertem , mi a koze a nagyfiaval valo torodesenek ahhoz , hogy van a 4 kozul meg egy problemas gyereke ?

Lehet , hogy pontosan a masik irant taplalt aggodas miatt kellene neki egy biztos/megnyugtato "tampont" : egy gyereke a negy kozul jol van ,egynek sikerult valami jobb elet...

Az, hogy ezt a rosszabbik gyereket/testvert itt kiteregeted , az mit valtoztat azon , hogy Te vagy ti nem foztok , hanem kiralyi modon "hazaszallittattok" ?

2019. nov. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nem kell ezt ennyire komolyan venni. Főleg, hogy ilyen nagy a távolság. Vannak ilyen szülők, akik a felnőtt gyerektől is megkérdezik, hogy evett-e. Fura, de ennél nagyobb bajotok ne legyen. És vannak, akiknek fura a rendelés. De nem kell vele foglalkozni. Ő így gondolja, ti meg máshogy.
2019. nov. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
64%

Nem, nem az. Messze-messze patológiás viselkedés! Birtokló, tapadó, gyerekes, állandó kontoll alatt tartja a férjedet és próbál téged elszakítani tőle. Úgy viselkedik mint egy ostoba, taknyos, önző kisgyerek.


Nézd, az ilyen embert le kell állítani, és a ha nem megy szépen, akkor durván és keményen - ehhez viszont az kell, hogy a keves férjed felnőjön, leváljon apuciról, és képes legyen teljes mell- és vállszélességében melléd állni. Amint nem így áll a helyzet, azonnal a válást fontol meg, mert ilyen emberre éveket pazarolni nagyon nagy baj. Soha nem fog apuka kicsi fiából felnőtt férfivá lenni. Sosem lesz a társad, te pedig halálra pedálozhatod magad - az apjának és a családjának.


Általában nők szoktak ilyen buta, birtokló módon viselkedni, de akad néhány férfi is, aki ilyen. Egyébként nem csoda, hogy a többi fia súlyosan problémás. Nyílván anyu is sáros a képben, de te elsősorban magaddal törődj. Ne legyél senki htb-je, lábakapcája, mosogatótündére stb.


Ha nem pár napja műtöttek volna, akkor sem KÉNE a konyhában tevékenykedni, csak egyes buta magyar szerint. A mai világban egy férfi símán főzhet, mosogathat, sőt a csecsemőt is leviheti sétálni, a kutyával együtt - attól még férfi marad.


Első fevonás: apukának megmondani, hogy egy ideig nem lesztek elérhetőek. Sehol. Nincs miért, nincs magyarázkodás - csak telefon letesz. Pont.


És vedd komolyan, mert az életed mehet rá az ilyen családra!

2019. nov. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
86%

A férjed helyében biztosan azt mondanám minden nap, hogy ettem, esetleg főtt ételt is megneveznék, mert ismerném apámat annyira, hogy tudjam mit akar hallani, s nem hoznám a feleségemet ilyen helyzetbe, hogy aztán róla gondoljon rosszat. Mi például heti/kétheti szinten étterembe, vendéglőbe is szoktunk menni ebédelni, igaz mi elmondjuk, mert a szüleink ezen nem akadnak ki. Az idősebbeknek sokszor nehéz elfogadniuk, hogy más elvárások szerint élnek a fiatalok. Például, hogy olykor-olykor az étterembe járást, ételrendelést nem érzik felesleges pénzkidobásnak. Persze tisztelet a kivételnek.

N

2019. nov. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!