Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ajándékba kapott dolgot ti is...

Ajándékba kapott dolgot ti is csak akkor vennetek fel ha az ajándékozó, , megengedi ''?

Figyelt kérdés

Anyosrol van szó. Múlt héten kaptam tőle egy csizmát mert elvittem üzletbe és azóta a cipő az ágyam alatt van becsomagolva, érintetlenül. Nagyon tetszik nekem, imádom de még nem volt alkalmam felvenni. Viszont ma mentem volna orvoshoz és anyós szó szerint rám nyeritett hogy azt fel ne vegyem mert nem ilyen alkalomra ajándékozta nekem. Nem elegáns cipőről van szó hanem egy csizmáról aminek magas a sarka és nem is vezettem volna benne hanem csak beszalltam volna az autóba és orvosnál meg ki szálltam volna. Tudok benne járni nem is az a baj hogy ki töröm benne a nyakam. Ti hogyan reagálnátok le ezt. Engem annyira fel húzott hogy letettem neki az asztalra a cipő árát az asztalra. De nem szóltam semmit.

Szokott néha napján ajándékot adni. Nem is arról van szó hogy nem szeretem viszont én sem mondom meg neki hogy a tavaly amit kapott tőlem órát karácsonyra miért nem látom a kezén.

Én reagálom túl vagy ti is ezt csinálnátok? Story-kat is várok hátha van valakinek.



2019. nov. 16. 18:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
13%
Igazat megvallva rossz az anyóssal együtt lakni. De konkrét válasz,vett neked egy alkalmi csízmát(szerinte). Orvoshoz meg minek kiöltözni. Gondolom várja,hogy majd csili vili módon felöltözve jelensz meg a fiával itt ott.
2019. nov. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Nem. Ha megpróbálna beleszólni, hogy a tőle kapott ajándékával én mit teszek, valószínűleg a fejéhez vágnám, de legalábbis azt tenném, amit te: kiszámolnám neki a vételárat és vegye vissza a vackát.


Az ajándékozás azt jelenti, hogy amikor megvetted és odaadtad valakinek az ajándékot, egyúttal lemondasz a tulajdonjogodról is, meg az érzelmi kötésről is ("az enyém").


Tehát: ha neked odaadta az ajándékot, akkor te megköszönöd, és onnantól kezdve azt teszel vele, amit te akarsz. A TIED, és nem az övé. Próbálja meg ezt felfogni.


Amit a te anyósod tett, azt úgy hívják, hogy az ajándékon keresztül (tárgyon keresztül) történő irányítás, manipulálás. Úgy vett neked valamit, mintha az ő lelki madzagja is bele lenne csomagolva, ő ott "lóg" a végén és egy másodpercig sem engedte el azt. Tehét valójában nem tekinti a te ajándékodnak, hanem az ő tulajdonának - veled együtt.

2019. nov. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Metionin ***** válasza:
89%
Mi van? :D Onnantól hogy valamit neked ajándékoznak, az a tied és azt csinálsz vele amit akarsz. Anyós elmehet a pcsába, én visszaadtam volna neki a csizmát azonmód.
2019. nov. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Ha ajándékba adta, akkor a te dolgod, hogy mit teszel vele, ha akarod, az ablakon is kidobhatod. De van egy hasonló sztorim, illetve még abszurdabb. Az öcsém kisvasutat kapott a szüleimtől karácsonyra. A nagymamám, akit meghívtak az ünnepekre, megmondta, hogy az öcsém mikor játszhat vele. (Csak vasárnap.) A szüleim se köpni, se nyelni nem tudtak, az ötéves öcsém meg azt sem tudta kb.,mi az a vasárnap. Persze aztán akkor játszhatott vele, amikor akart, a nagymamának meg nem kötöttük az orrára. De vannak ilyen emberek, akik mindenbe beleszólnak.
2019. nov. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Kedves első. Nemtudom feléd hogy megy de azért én meg adom a módját akár ha orvoshoz megyek. Nem mondom hogy költözök de biztos nem megyek mackónadrágban meg otthoni elnyűtt pólóban. Nem olyan csizma az amit mondjuk egy elegánsabb helyre felvennek az biztos.
2019. nov. 16. 19:36
 6/13 anonim ***** válasza:
4%
Én is természetesen megadom a módját,tisztán és igényesen öltözöm fel. Farmer bőrcipő(sportos) ....magassarkút talán soknak gondoltam,amíg nem írtad nem elegáns.
2019. nov. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező!

A cipő, csizma stb. arra való, hogy hordják. Nyilván egy elegáns bőrcipőben ne menj el sáros erdei kirándulásra, de utcai viseletnél teljesen mindegy, hogy színházba, orvoshoz vagy éppen munkába járni használod.

Szerintem teljesen jól tetted, hogy az árát odaadtad anyósodnak, hogy akkor innentől semmi köze a csizmához és te akkor és oda veszed föl, ahová neked tetszik.

Anyósodat meg egy katasztrofálisan bunkó embernek tartom, hogy meg akarta tiltani, hogy orvoshoz (=utcai használatra) fölvedd az általa ajándékozott csizmát. Tulajdonképpen ahhoz sem lenne köze, ha trágyahordáshoz használnád, bár akkor még megérteném, ha szólna érte. De így óriási bunkóság volt.

2019. nov. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
1%
Én előtte öntöttem volna le sósavval. Egyszer kellene ilyet csinálni,aztán tudná hol a helye. Lehet többet egy gyufaszálat nem kapnék tőle,de nem is függenék az ajándékaitól. Jól cselekedtél amúgy.
2019. nov. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

Visszaadtam volna neki a cipőt, vagy ahogy te csináltad kifizettem volna.

A cipő egy használati tárgy, arra van, hogy hordják.


Egyébként nekem idegen a történet, akárhányszor ajándék lett rajtam számonkérve mindig az volt, hogy miért nem hordom/használom :D Nagyim szokott ilyet, átlagnál kicsit több ruhám és lábbelim van, gyakran váltogatom őket. Képes rámripakodni, hogy minek vett xy dolgot ha nem is hordom. Hordom, csak a sok cucc közül nem figyelek arra kényszeresen, hogy azt vegyem fel amikor találkozunk.

2019. nov. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%

Én visszaadtam volna neki a cipőt, hogy akkor dugj4 fel magának. Nem fizettem volna ki, inkább vettem volna másikat.

Ha neked adta, ajándékba, onnantól kezdve te döntöd el mit kezdesz vele. Azt se mondhatja meg, hogy mit vegyél fel.

2019. nov. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!