Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Milyen a kapcsolatod az...

Milyen a kapcsolatod az anyósékkal/ gyereked párjával?

Figyelt kérdés
Mi a jó, vagy épp miért utáljátok egymást?
2019. nov. 17. 17:02
 1/9 anonim válasza:
79%
Anyósomék (főleg az anyós, após lazább) egészen más emberek. Már az elején nyilvánvaló volt, hogy nem leszünk barátok. Mikor még nem is találkoztak velem, csak hallomásból "ismertek" kicsit összebalhézott az anyós párommal, hogy azért nem feltétlen vagyok én a legjobb választás. Nagyjából el lettem fogadva, bár néha úgy érzem nem terveznek hosszan velem, nem számítanak arra, hogy ez egy hosszú kapcsolat lesz köztünk. Ha segítség kell valakinek oda-vissza segítünk, összejövetelekkor beszélgetünk, ünepekkor ajándékozunk, tehát megvagyunk egymással, senki nem akar balhézni, csak nem vagyunk barátok.
2019. nov. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

Nem kedvelem egyiket sem.

Aposom egy alkesz aki meg arokba nem fetreng de minden reggel palinkaval indit,leszazalekoltatta magat mert budos volt dolgozni...

Anyosom egy onzo egoista manipulativ no aki a felnott gyerekeinek csak ugy ad,h cserebe el is var kemenyen.

Szamomra ez a no nem ANYA....

Szamara a szereret uzlet...

A masik menye teljesen tonkrement mar ahogy a hazassaguk is...

Kemenynek kell lenni vele,de akkor sem erti meg probalkozik manipulal tovabb,beallitja magat az aldozat szerepebe,megsajnaltatja magat.

Igy sokszor beugranak a kelepcejebe.

En ezt teljesen atlatom szerencsere

Szoval mar az elejen leallitom h nalam nem mukodik a magiaja.

Egyenlore elviselem...


jah es meg nincs gyerek

2019. nov. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyósom és apósom meghalt, nem ismertem őket. Lányom férjével nagyon jó a kapcsolat. Kölcsönös bizalom, bírjuk egymást, tudunk fesztelenül beszélgetni. Ő is szeret hozzánk jönni.
2019. nov. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Elvagyunk. Kedvesek egyébként. Szeretem őket, nagyon jó embert neveltek fel, aki most a párom. Néha vannak fura dolgaik. Nagyon furák, meg sokszor butaságot beszélnek. De ezen kívül komolyabb probléma nem volt még
2019. nov. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Anyósommal jó a kapcsolatunk. Após kicsit szűkszavú, zárkózottabb. Vele nehezebb beszélgetni (de nem csak nekem, mindenkivel ilyen). Anyóssal voltak nézet különbségeink, de normális hangon vitattuk meg, nem lett veszekedés sem harag. Ő is tiszteletben tartja az én véleményemet, az unokával kapcsolatban is. Én is belátom, hogy van amiben igaza van és úgy jobb, plusz azt, hogy nála lazább szabályok vannak mint itthon. (egy kiragadott példa: nálunk csak a konyhában lehet enni, nála ehet a gyerek a nappaliban is. Ott az a szabály, itthon ez, a 3 éves tökéletesen érti mit hol szabad).
2019. nov. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

Azért nem jó a viszony mert ők az első pillanattól kezdve azt akarják, hogy így legyen. A férjem családja egy látszat család, egy szinjáték az egész, érdekkapcsolatok... Amibe én belerondítok a jelenlétemmel, ezért ellenségesek velem.

Én egészen addig szerettem volna, hogy én is családtag legyek, amíg annyi rosszat nem kaptam tőlük, hogy leesett, hogy mindezt csak én akarom. Nagyon szar érzés, hogy rossz embernek tüntettek fel mindig is és minden rossznak okozója én voltam és vagyok számukra, holott én csak szeretetet adtam nekik nagyon sokáig.

2019. nov. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Anyosektol 400 km-re lakunk, evente max 2szer talalkozunk nehany napra, de nekunk megfelel igy :) Anyosom jo asszony, nincs vele gond, apost viszont nehezen toleralom ezen ritka alkalmakkor is. Nem birom elviselni, ahogy beszel anyossal es a gyerekeivel (velem rendes amugy, megis...), komcsi fafej felfogasu, mindenbe belepofazik, de semmihez sem ert igazan, mindenkinel okosabbnak hiszi magat, akinek mas a velemenye, az hulye-marha. Legutobb azon huztam fel magam, hogy azt mondta a sogornomeknek, akik kulfoldon vannak jopar eve, hogy ha nem arra szavaznak az elnokvalasztason, akire o, akkor inkabb haza se menjenek. WTF???
2019. nov. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Anyósomék nagyon jó viszonyban vannak mindhárom gyerekük párjával, pedig nagyon mások vagyunk pl. sógorom feleségével.

Sosem tolakodunk, mindig telefonálunk, hogy alkalmas-e, pedig közel lakunk egymáshoz. A családi összejövetelek teljesen rugalmasak, nem az van, hogy egyikünk megmondja, mit csináljon a másik, nincs sértődés, ha valami közbejön. Soha nem szólunk bele egymás életébe, bár szívesen segítünk/kedveskedünk egymásnak. Ki lehet mondani, ha nem értünk egyet, vagy nem akarunk valamit, amit a másik igen, de a döntés mindig egyértelmű, hogy kié. Pl. a kislányommal kapcsolatban mindig a mi szavunk számít, náluk pedig az ő szabályaik élnek. Sosem játszottunk hatalmi cirkuszt egymással, semelyik irányba, elfogadjuk egymást különbözőnek. Ettől még lehetünk szuper jóban. Ha valamiben segítség kell, igyekszünk azonnal ugrani, felajánlani, segíteni, de nem elvárás.

A gyereknek nincs még párja, 2 éves.

2019. nov. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Laylah ***** válasza:
57%

Anyósjelölték vannak egyelőre, együtt lakunk velük és az anyósjelölt anyjával, valamint párom tesójával. Apósjelölttel kb. semmilyen viszonyom nincs, max. köszönünk egymásnak, ha összefutunk a házban. Elég csendes ember, de olyan, mint ahogy az egyik válaszoló írta: mindig neki van igaza, mindig az kell, hogy legyen, amit ő akar, stb. Ő az, akivel másfél év alatt szerintem 10 percnél többet érdemlegesen nem beszéltem összesen. Anyósjelölt meg eléggé szolgalélek, plusz takarításmániás. Kedves, de kicsit bugyuta, néha erőltetett és kényszeres. Pl. nem hagy mosni, inkább kimos helyettem, de agyérgörcsöt kap, ha nem szabad a mosógép vagy a szárító, amikor neki épp moshatnékja van. Napi legalább egyszer felmos, de hétvégén kétszer-háromszor is. Viszont a mindennapi takarításnak az az árnyoldala, hogy valóban alaposan sosem takarít ki. Én szoktam letörölni a port a szekrényről, én veszem észre, ha ki kell tisztítani a lefolyót, én cserélek ágyneműket, stb. Ő szívesen elbeszélget órákon át akárkivel, viszont ebben a relációban én vagyok az, aki erre nem vevő. Nem bírom a small talkot, a pletykálást. Ennek ellenére szoktunk beszélgetni, bár inkább kevesebbet, de többször.

A mama viszont egy tündéri asszony, tipikus nagymama. :) Mindig süt-főz, mosogat, rá lehet venni néha egy-egy nyelet likőrre, tud titkot tartani, benne van minden cinkosságban. :)

2019. nov. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!