Jogos a kiakadas?

Figyelt kérdés
A parom meg a szuleivel el.Naluk otthon most fent all egy csaladi problema,ami a parom eleve fennallo panikrohamait meg jobban felerositette,mar olyan szintre,hogy napi 2-3x van neki,es nagyon eros intenzitasu.2 eve vagyunk egyutt,azota hallgatom,hogy a szuleivel karoltve keresnek erre egy megfelelo szakembert.Ma mar olyan szintre fajult a rosszullete,hogy felkerestem az edesanyjat vele,hogy mit lehetne tenni a tovabbiakban,mert masfel eve nem halad a dolog es ennyire rosszul meg sosem lattam Ot.Hatalmas letolast kaptam cserebe.Majd O intezi ezt,nekem ebbe nem lehet beleszolasom,mit kepzelek,mindenfele szarhoz az O fiat nem vihetem....Majd atdobta apukanak a mobilt mondvan eleg belolem,de egy szot nem ertettem,mert a hatterben ugyan ugy fojtatta a dorgalasom.Szerintetek jogos a kiakadas ebben a helyzetben?
2019. nov. 19. 23:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%

Most felkerested vagy telefonon felhívtad? Mert ez nem telefontéma.

Egyébként nyilván téged a jóindulat vezérelt. A szülei meg magasról tesznek a gyerekükre, különben másfél év alatt már találtak volna erre szakembert. Viszont, ha már 16-18 éves elmúlt, akkor a párod maga is kereshetne, nem csak a szüleire várhatna. Ha pedig ő talált, akkor nyilván el is mehetne, nem kell ehhez a szülei engedélye.

Nyilván anyuka azért akadt ki, mert szembesítetted azzal, hogy másfél évig semmit sem tett a gyereke egészségéért.


Nagyon gázos az egész család, beleértve párodat is!

2019. nov. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Olyan szintu agresszivitast tapasztaltam es letolast a reszerol,ami teljesen felulirta az eddigi viselkedeset.Majd O dont,O intezkedik,ez az O dolga.A parom levegot venni nem tud mellette,mindent az O kontrollja alatt kell tennie.
2019. nov. 20. 00:14
 3/26 anonim ***** válasza:
90%
Hány éves a párod?
2019. nov. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
23
2019. nov. 20. 00:20
 5/26 aparalyza ***** válasza:
88%

A pánikroham nem a szüleitől van?

Ilyen kontroll komolyabb változást okoz, lehet ezt látod.

Anyuka meg nem akarja kigyógyítani, érthető okokból.

2019. nov. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
En kivulrol nyilvan objektivebben latom a helyzetet,mint O.De,az en velemenyem szerint a szuloktol van,de O a magas vernyomastol valo felelemre fogja(semmi egeszsegugyi gondja).Az edesanyja egy uralkodo,zsarnok szemelyiseg,akinek,ha nemet mondana kette hasitana.En csak kerdeztem valamit,es merhetetlen haragot valtottam ki belole.Nem tudom,nyilvan a paromnak is kene kepviselnie magat,de nem lat az az "en jot akarok neked" kontosebe bujtatott allando kontrollon.
2019. nov. 20. 00:34
 7/26 aparalyza ***** válasza:
73%
Ha jól látod a problémat a megoldást is látod. Jó mecs lesz. :(
2019. nov. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
79%

A párod fennálló és meglevő pánikrohamai jó eséllyel az őt erősen birtokló és lelkileg fojtogató anyja miatt alakultak ki. (A te írásképedet nézve, te sem az az ember vagy, aki túl sok levegőt hagy a másiknak. Tessék minden központozás után szünetet hagyni! Az a valóságban a levegővétel helye.)


Nos: a helyzet az, hogy vagy harcolsz egy olyan pasiért, aki vagy nem bír, vagy nem is akar az anyjáról leválni - de nem is hajlandó kiállni melletted (azaz felismerni azt, hogy te esetleg valódi támasz és erő volnál az anyja és annak kapcsolt részei, a családja elleni küzdelemben), azaz nem hajlandó téged választani - vagy fogod a betyárbútort és lefalcolsz, most, azonnal.


A "megfelelő" szakember tudná azt, hogy a srácot kell menteni, a szüleitől és a veled való kapcsolatot erősíteni, nem pedig gyógyszerrel tömni őt. Nyílván ez a megfelelő szakember anyósod szemében azonnal kontár és sarlatán lesz - hiszen őellene dolgozik. Ezt lásd be. Itt a mama és a papa az, aki sáros. A párod soha nem fog a pánikrohamaiból meggyógyulni, ha nem tud (érzelmileg is!) leszakadni az őt erősen birtokló anyjától.

2019. nov. 20. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
95%

23 évesen másfél éve arra vár, hogy az anyukája orvoshoz vigye????

Erre nem lehet mit mondani..

2019. nov. 20. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
87%

Bocsánat, ha szemét leszek, de pontosan milyen jövőt vársz ettől a kapcsolattól?

Van rá esély, hogy legalább összeköltözzetek a közel jövőben? Van igénye a párodnak arra, hogy leváljon, önállósodjon?

Ezer ilyen esetet láttam már, mindig az lett a vége, hogy a pasi oda akarta költöztetni a csajt a szülőkhöz és végül szakítottak.

23 évesen azért gáz, hogy egy orvost nem tud egyedül elintezni és a szülők is dedósként kezelik. Ha rajtuk múlik, 30 évesen is ugyanez lesz a felállás.

Ha szereted és nem akarsz szakítani, akkor próbáld rávenni az önállóságra, kezdetben azzal, hogy egyedül intézi az orvost. Utána pedig azzal, hogy elköltözik.

2019. nov. 20. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!