Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nálatok is csak udvariassági...

Nálatok is csak udvariassági látogatás az anyóslátogatás? Csak formalitásból teszitek?

Figyelt kérdés
2019. nov. 22. 13:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Eleinte udvariasság volt, már az sem. Sokkal nyugodtabb vagyok és jól érzem magam! Anyósom egy borzalom, sokat idegeskedtem miatta, sokat tűrtem a kioktatásokat, a "ki ha nem én" típusú beszólásokat, mivel szerinte én semmit sem tudok jól csinálni :)
2019. nov. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

A kezdetekkor szörnyű volt vele a viszonyom, a végén már nem is beszéltünk.

Aztán rájöttünk, hogy ezzel pont azt az embert bántjuk, akit mindketten szerettünk.

Leültünk és megbeszéltük a dolgokat, ki mit szeretne, kit mi bánt stb.

Ennek már 8 éve. Azóta nagyon jó a viszonyunk, néha együtt járunk vásárolni, csinálunk közös programokat.

Jobb lett vele a viszonyom, mint a saját anyámmal.

Mi vagyunk rá az élő példa, hogyha hajlandóak vagyunk változni, akkor sokkal jobb lehet a kapcsolatunk. Igaz, ehhez az kellett, hogy ezt mind a ketten akarjuk.

Férjem párszor mondta is, hogy mennyire örül nekünk, mert általában a nők ki nem állhatják az anyósukat.

2019. nov. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Én szeretek menni anyósékhoz. Anyós eszméletlenül jól süt-főz, én meg szeretek enni.:) A városból is jó kimozdulni, szeretem a vidék hangulatát. De egyébként sincs semmi gond velük.
2019. nov. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Sajnos vele elég nehéz lenne elmenni együtt vásárolni vagy ilyesmit, mivel szinte kerüli az embert, csak a havi, kötelező meghívásnak tesz eleget, amikor megvendégel bennünket és ezzel le is tudja a kötelességét. Azt is észrevettem, hogy nem szeret velem beszélgetni csak akkor ha többen vagyunk. Ha kimegyek hozzá beszélgetni a konyhába, rendszerint visszaküld, hogy menjek be a szobába és beszélgessek a többiekkel. Találkozni is csak akkor találkozunk, ha a fiával vendégségbe megyünk hozzájuk vagy ha mi hívjuk meg őket. Olyan mintha nem egy családtag lennék számára, hanem mint egy idegen, akivel kénytelen néha találkozni. és ez évek óta így megy, valószínű nem is fog változni.
2019. nov. 22. 13:37
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

Az volt, most már nem megyek egyáltalán.

Ő se beszélgetett velem. Volt hogy kiment valamiért a párom, magamra hagyott a szüleivel. Addig se szóltak hozzám, de utána végképp levegőnek éreztem magam... Szépen elbeszélgettek egymással a csirkékről meg hasonló hülyeségekről. 10-15 percet ültem ott, telefonozni nem akartam, nehogy beszóljanak érte hogy milyen neveletlen vagyok. Ültem és lestem ki a fejemből. Izgi volt.

Amúgy akárhányszor mentem, egy pohár vízzel sem kínáltak meg.

Olyan mintha a páromnak valami kiegészítője lennék, pl egy kalap. Ott vagyok, de nem tekintenek élőlénynek, tudomást sem vesznek rólam.

Ilyenekhez minek menjek? Le vannak sz4rva.

2019. nov. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

Én is csak akkor megyek már csak ha muszáj. 6 hónapon keresztül azt hittem ő is kedvel mert folyton dícsért stb mígnem kiderült hogy végig páromnak szidott hogy semmit sem tudok rendesen megcsinálni. Nagyon rosszul esett főleg hogy 18 éves voltam aki előtte csak az anyjának segített a ház körül. Ezek ellenére én hülye én hülye próbáltam mindig mindent jól csinálni ami sosem volt jó persze. Egy idő után a párom elszólta magát hogy azért utál anyós mert sokkal jobban főzök mint ő... Szerintem akkor sem így kellett volna csinálni. Folyton piszkálódott, pukkadt mint egy óvodás. Az esküvőnkön ő akart lenni a középpontban ezért jól berúgott és mindenki őt pátyolgatta. Nem tudott lábra állni, szégyen volt.

De túlléptem rajta próbáltam vele beszélni de meg is mondta hogy sosem fog elfogadni. Legyen.

Most az újabb pukkadása azért van mert anya eladta a földjét és vett nekünk egy házat de mivel már idős és nem tudná egymaga fenntartani a nagy családi házat így hozzánk költözött.

Azóta anyós pukkad. Nem látogatja az unokáját én pedig felhagytam azzal hogy vigyem hozzá.

2019. nov. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
25%
Szegény anyósok...
2019. nov. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

Nem. Szerencsére teljesen normális anyósom van, szeretek vele beszélgetni. Jó humora van, finoman főz.

Férjem is jól kijön a szüleimmel.

29N

2019. nov. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
68%
Én nem látogatom. Tett azért, hogy ne akarjak vele leülni többet egy asztalhoz. Aki az én szüleimre mutogat meg fintorog rám, az ne várja, hogy egyáltalán felé nézek. Értelmes, felnőtt emberek nem viselkednek így. Szerencsére a párom is megértette és az esküvőnkig elválik, hogy egyáltalán meghívjuk-e. Attól, hogy öreg meg hogy szeretem a fiát, nincs abban a helyzetben, hogy pitizzek neki.
2019. nov. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%
Én semmilyen embert nem látogatok, akivel nem érzem jól magam. Rövid az élet ehhez.
2019. nov. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!