Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Valaki volt hasonló helyzetben...

Valaki volt hasonló helyzetben? Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Párom édesanyjáról van szó, mentális beteg elég durván. Mikor összejöttünk erről én nem tudtam... Több konfliktusunk volt, több példa volt rá, h szó szerint kidobott, én bevallom őszintén, h volt h visszaszóltam, amit nem kellett volna igen, de soknak éreztem.


Banális dolgokon akad ki, holott persze értem, h beteg.


Ma már ott tartunk, h én nem teszem be oda a lábam, egyrészt allergiás vagyok a porra, ő nem takarít semmit, megkaptam, h milyen nőszemély vagyok, biztos otthon nálunk minden steril és igényes.Másrészt, kidobott, mert egyik hozzátartozóm elhunyt, és ne a barátomnak panaszkodjak, menjek el, nem az ő dolguk ez.


Full rendes voltam vele, vittem kávét, ajándékot stb. Szülinapomra eljött. Haragszik azért mert zuhanyozni merek ott vagy mert lehúzom a wc-t és az plusz költség. Nem dolgozik egyébként.

Egyik alkalommal ott maradt egyik pólóm, nem mosta ki mert IDEGEN vagyok. Közben az én anyukám a barátom alsóneműit is kimossa. Nonszensz.


Félek mi lesz a jövőben, ha netán lesz babánk. :(

23 éves vagyok, barátom 25. 2 éve járunk.


És mielőtt rákérdeznétek, igen, szóltam a barátomnak, ezeregy veszekedésünk volt emiatt, h ő jöhet hozzánk, az ő anyjához én nem.


Barátom nem akar lemondani az anyjáról, én se kérhetem erre, csak fáj, hogy az ismerőseim mind mennek anyóshoz ebédre- vacsira, nekem meg agy pohár vízre sincs ott jogom, nem vagyok züllött, egyetemet fejeztem, dolgozok, nem iszo, szeretem a gyerekeket, jólelkű vagyok stb. Más örülne, ha ilyen menye lenne. Beteg ember tudom, és nem lesz jobban soha. Mi a teendő ilyenkor


2019. nov. 23. 16:39
1 2 3 4 5
 1/46 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibákért! Siettem! :D
2019. nov. 23. 16:40
 2/46 anonim ***** válasza:
71%

Figyelj, nekem kB ugyanez az anyósom, bár ő nem "beteg", de bizony tud gci lenni ha akar.

Nem részletezem, én azt mondom neked, ha a párod nem áll ki érted, akkor hagyd a francia. Nekem ezt a tanácsot senki nem mondta, mentem a fejem után, hűen kitartottam a párom mellett, és akárhány veszekedés, és az általad írt példák pl nálunk is megtortentek, szóval akárhányszor erről szó volt, a párom behúzta fülét farkát, hogy ő bizony nem fog az anyjával veszekedni, nem akar konfliktust, amit részben értek.


De! Az a férfi aki nem áll ki az általa választott szeretett nő mellett, a szememben egy senki. Bizony le kell ülni anyossal ezt megbeszéltlni.


Na, mindegy, már én se tudom mit akartam ebből kihozni..


Annyi a lényeg, én nem vettem a lapot, jeleket, gyereket szültem, és akkor az életem kB pokollá változott, és hiába mentem szét azóta a párommal, az anyóst nem lehet levakarni, és ne tudd meg, mennyire "ártalmas" a személyisége a gyerekemre. Ugyanis havonta egyszer jogilag láthatja a gyereket, de utána is hetekig tart mire minden visszatér a régi kerékvágásba...


Ha a pároddal nem lehet ezt megbeszélni és kezelni a helyzetet, Szerintem addig menekülj amíg tudsz

2019. nov. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Sajnos hiába ül le vele, elmondja neki, h megsért ezzel, nálunk ő otthon érzi magát stb erre azt mondja az anyja, h ja igen tudja... egyik fülén be a másikon ki :( ez ellen nem tudok mit tenni, és ő sem.


Nekünk nincs gyerek, de nem engedném neki, h vigyázzon rá már csak a betegsége miatt sem. Viszont ő nem is lesz rá kiváncsi szerintem, meg rám sem.


Nőnapra vettem a mamának virágot, kiakadt, h neki ne, holott kidobott előtte 3x. Meg is mondtam neki ezt és az volt a válasz h tudja.... Vagy pl kitalálta, h a barátom minek vesz nekem ajándékot, azt a pénzt félretehetné. Meg én se vegyek neki semmit, inkább tegyem félre azt a pénzt xd


Mondogatom a barátomnak,h beszéljenek többször és azt mondja, h már nem tud neki mit mondani.

2019. nov. 23. 17:03
 4/46 anonim ***** válasza:
41%
Milyen betegsége van? Kezelik?
2019. nov. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
pontosan nem tudom, már nem.
2019. nov. 23. 17:06
 6/46 anonim ***** válasza:
54%

Mindig azt olvasom ilyen jellegű kérdéseknél,hogy ki kell dobni "anyuci pici fiát".

De mi van akkor,ha egyébként meg működik a kapcsolat? Nekem is ilyen anyósom van,bár nem beteg,de szereti tudni,hogy van a pici fia,aki már elmúlt 50 éves. Messze lakik tőlünk,de napi szinten (többször is) telefonos kapcsolatban vannak. Eleinte borzasztóan zavart. Aztán hozzászoktam.

Anyós nélkül a férjem nagyon jó ember,jó férj és apa,de igen,50 évesen is anyuci pici fia maradt. Persze,ha anyós a közelben lenne,lehet,hogy màr mi sem lennénk együtt.

Kérdező!

Azt kell mérlegelned,hogy egyébként milyen ember a párod,és anyós meddig tud belerondítani a kapcsolatotokba. Mert ha nagyon,akkor meg kell fontolni a szakítás lehetőségét is,de nem ezt kell előtérbe helyezni. Viszont,ha úgy érzed,nincs más lehetőség,még a gyerekvállalás előtt,mert gyerekkel nehezebb lesz.

Ha viszont ettől eltekintve más gondotok a pároddal nincs,akkor nem biztos,hogy ez a megoldás. Én is párszor el akartam válni anyós miatt,de mindig az jutott eszembe,ő épp ezt szeretné,és röhögne a markába,miközben meg mi a fiával szeretjük egymást. Hát nem,nem adtam meg neki ezt az örömet!

2019. nov. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem szoros annyira a kapcsolatuk, 2 hetente 2x felhívja 5 percre akkor se kérdez rólam, csak tőle kérdezi milyen napja volt xD de ennek ellenére persze sok gond van épp az ilyenek miatt, mert bántó, hogy ok nélkül utál.
2019. nov. 23. 17:16
 8/46 anonim ***** válasza:
40%
Ér neked annyit ez a férfi, hogy még kitudja meddig így szenvedj? Neki érsz annyit hogy "megóvjon" ettől? Tud ellene tenni valamit a párod? Ha "tudna, de" akkor valószínűleg nem vagy neki annyira fontos, hogy változtasson ezen a szituáción. Te még szeretnéd ezt évekig csinálni velük?
2019. nov. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
67%

Pontosan tudd meg, milyen betegsége van és nézz utána, örökletes-e.

A leendő gyereked is lehet beteg, vagy a párod lesz 20 év múlva ugyanilyen.

2019. nov. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:
Épp ezért tettem fel a kérdést, hogy kapjak tanácsot, h mit tudna tenni a barátom. Mire gondolsz utolsó?
2019. nov. 23. 17:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!