Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan lehet leszerelni az...

Hogyan lehet leszerelni az irigykedő anyósomat?

Figyelt kérdés

Múlt hónapban jöttünk haza álmaink útjáról ami nászút is volt egyben. Floridában voltunk majdnem 3 hónapot. Mindent megnéztünk, egy álom volt tényleg.

Az anyósék falusiak, nem nagyon törődnek a világ dolgaival, de közben mindenben ők a legokosabbak. A hónap fénypontja náluk amikor bemennek a legközelebbi, 40 kmre lévő 10 ezres városba. Eddig ezzel nem is foglalkoztam csak azóta mióta belénk álltak.

Nagyon fájt nekik látszólag is hogy mi ennyit költöttünk és ennyit tudtunk is. Megjegyzések: ennyi pénzből autót tudnánk venni (mármint ők!), megcsináltathatnának minden a ház körül. Ennyi pénzért ők ennyi meg annyi évet dolgoztak. Hát mi is, nem a lottón nyertük!

Azt se tudták mi merre. Kérdések: merre is van az az Amerika? Mivel mentek, autóval (úgy gondolták hogy elautózunk a partig és komppal átugrunk)? Milyen nyelven beszélnek ott? Hány óra oda az út, 5-6 plusz az autóút? Láttátok “a tornyokat?” (Hiába mondtuk hogy nem New Yorkban voltunk). Ilyen hülyeségeket kérdeztek.

Kb azt se tudták eszik vagy isszák a helyet, ehhez képest az anyósom azóta azzal van elfoglalva, hogy most hirtelen minden falubelinek a lánya és unokája Amerikában él. De nem úgy mint ti hogy csak kimentetek turistának, hanem még állampolgárságuk is van meg saját házuk. Az 1000 fős falu 5-10%-a azok alapján akiket mondott ott él kint.


Ez szerintem színtiszta irigység. Mit lehet ilyen hülyeségekre visszavágni? Egy ideig ráhagytam, de állandóan gúnyolódva felhozza. Tegnap is azzal jött hogy az xy lánya most jött haza Amerikából látogatóba és azt mondta, hogy amit mi láttunk az semmi, nem is úgy vannak ott a dolgok.


2019. dec. 3. 15:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

"Jól van, Mama."


"Rendben van, Mama."


Ne vágj vissza, az ilyen ember úgy besértődik rajta, hogy akkor majd azt hallgatod. És az sokkal rosszabb :(


Hagyd rá, hadd mondja. Bármit mond, legyen "Jó" vagy "Igen."


Láttátok a tornyokat, kocsival mentetek, 5 óra volt az út.


Ha úgyse úgy van, ahogy ti mondjátok, akkor tökmindegy :D

2019. dec. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
63%
Ahogy az első mondja. Ilyen ostoba emberekre legjobb mindent ráhagyni, az jár a legkevesebb energiával.
2019. dec. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Én a munkahelyedre vagyok irigy, melyik helyen adnak 3 hónap szabit? Azonnal jelentkeznék.
2019. dec. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Igazatok van, azt mondom majd neki, hogy jól van, igaza van mama aztán kész.


Munkahelyem a vállalkozásom, csak úgy mint az asszonynak. Online profil, távmunka bárhonnan, megbízható üzlettársak :)

2019. dec. 3. 16:43
 5/18 anonim ***** válasza:
11%
Bármilyen hihetetlen ők nevelték fel a férjed, az első években ők voltak ott, és valószínű, hogy ilyen dorbézolásba foghattok, abban is segítségül voltak - a taníttatás révén. Legyél toleránsabb velük, hagyd rájuk. Ha puffogsz rajta, akkor MAGADNAK ártasz, elrontod az úgy néz ki egyébként tökéletes állapotodat. Ha lepontoztok (leirigyeztek, holott nem vagyok az, senkire) nem értettetek meg, akkor is magadnak ártasz, tanács volt, amit jobb megszívlelni.
2019. dec. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%

Ha ilyen sikeres vállalkozásod van (mert gondolom az), akkor feltételezem, hogy értelmes ember lehetsz. Ezért a kérdésem az, hogy:

-miért fáj az, hogy nem tudnak semmit Amerikáról?

-miért reagálod túl? Én ebben nem látom azt, hogy “belétek álltak volna”..inkább te problémázol egy ilyen apróságon. Mert ez az.

-minek foglalkozol ezzel egyáltalán?!

2019. dec. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
52%
Azért undorító, hogyan vélekedsz róluk mert nem műveltek.
2019. dec. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
44%

17:38


Hogy miért foglalkozik ezekkel a problémákkal,mert a kérdezõ is kicsinyes.

2019. dec. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
66%
Nő létemre se érdekel ki mit mond,nemhogy férfiként .. :) Egyik füleden be,másikon ki,semmit nem kell magyarázkodni.
2019. dec. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
66%
Hagyd rá kérdező, mást nem tudsz vele kezdeni. Mondja csak, majd fogy.
2019. dec. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!