Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennyit fogalkoznak a nagyszül...

Mennyit fogalkoznak a nagyszülök az unokával?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves kislànyom.Külföldön élünk.Évente 3-4 szer jön ki anyòsom,apòsom.Évente mi is megyünk haza 2-3 szor.

Ha vigyázni kellene a gyerekre csak 1 òrát apòsom huzza a szájàt.

Alig fogalalkoznak vele,ha a kislànyom szol a papának h menjen vele játszani azzal rázza le a gyereket hogy fàj a hàta,fàj a kisujja stb...

és döglik tovább a tv elött.

Soha a 7 év alatt nem vitték el sehova.Csak az 50 mérerre lévö játszòtérre.

Idejönnek h az unokával legyenek de a gyerek ugyanugy velünk van,mi vigyázunk rá mi figyelünk rá,az anyosomekat emellett még körül kell „ugràlni“.

Tegnap kifakadtam.Nagyon unom h idejönnek napokra de az unokával nem foglalkoznak.

Mas itt élö parok szülei viszik az unokàt mindenhova.

Nekünk nem hogy a gyerekre de még ràjuk is figyelni kell.

Egyre jobban érzem h hatalmas teher már nekem

Inkább ne jönnének mert igy nagyon fárasztò.


2019. dec. 9. 08:18
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:

Nekem rosszul esik ezt látni.

Otthon és itt is szàmtalanszor belefutunk de jo h jarnak ki a nagyszülök legalabb könnyebben vagyunk.en és férjem is ki tudunk kapcsolni...

Talàn a 7 ev alatt 1 szer volt olyan h eltudtunk menni ferjemmel vasarolni.

Sok idöre jönnek es 0 segitseget kapunk.

Es a gyereket is sajnalom.

Raadasul mar nem hülye,tudja ha a papa lerázza az hazugsag csak nem akar vele jàtszani.

Sirt is màr miatta.

2019. dec. 9. 08:24
 2/36 anonim ***** válasza:
67%
Hát ez elég szomorú. Nekem 60 éves az apukám, de ha jön akkor egész nap fogócskáznak, birkóznak és mindenfélét játszanak a kisfiammal. Anyukám szintén örömmel foglalkozik vele. De Anyósomék pl. nekem is ilyenek, látszik, hogy csak letudják a kötelező látogatást és kész. Ne foglalkozz velük. A gyereknek úgyis a szüleire van leginkább szüksége. Kedves nagyszülők meg majd ne lepődjenek meg, ha a gyerek pár év múlva fel sem hívja őket.
2019. dec. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
34%

Szinten külföldön élünk. Egyik évben mi mentünk haza, másik évben anyu jött. Pár éve már nem jön, nehez neki, mi megyünk. A gyerekre sosem kellett vigyáznia, nem bébiszitter, hanem nagyszülő. Itt nálunk nem vitte sehová, mi vittük őt, elvégre vendégként volt nálunk, a nyelvet nem beszéli és nem is tudja, mi hol van.

Magyarorszagon mentek kettesben is a gyerekkel, ha úgy jött ki a lépés.


Ha vendégért hívsz, akkor a te feladatod ellátni. A saját gyerekedre neked kell vigyázni, neked kell figyelni rá.

2019. dec. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
87%

Én minden vakációmat a 600 km-re élő nagyszüleimnél töltöttem.


2 éves koromban én magam döntöttem úgy, hogy kimegyek oda "egyedül" (azaz szülők nélkül), a nagymamám hozott el busszal :)


Sokáig vállalta értem az oda-vissza utat, amíg nem tudtam egyedül utazni.


Nagyapámat erővel sem lehetett volna visszatartani, hogy ne töltsön velem időt :)


Rendszeresen mentünk sétálni a közeli mezőre, erdőbe.


Valamelyik nyáron ő tanított meg biciklizni - minden egyes reggel nekivágtunk a szokásos útvonalnak, le a városi parkba, ahol a fák körül nyolcasoztatott :D

2019. dec. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

1.Nem mi hivjuk öket ök akarnak jönni!

2.Van bebiszitter mert az ovi isi szüneteket nem mindig tudjuk megoldani.

Nekem a közös idö hianyzik.H sose csinalnak itt semmit csak ülnek a 4 fal között.

Azert lelehet menni vele labdazni,biciklizni is.

Otthon se vittek el sehova soha.

2019. dec. 9. 09:13
 6/36 anonim ***** válasza:
48%
Hát kerdezo, ha nem tetszik a helyzet, akkor egy megoldás van: le kell ülni velük és elmondani, mi a probelma
2019. dec. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
19%
Minek kéne őket körbeugrálni? Odahívjátok a szittert és leléptek, ennyi. Vagy a gyerekkel valahova.
2019. dec. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Es az h nem tudjak a nyelvet?na es?

Gondolom sokan mennek ugy nyaralni mas orszagba h nem beszelik a nyelvet , mi törtenik elrabolnak?

Szüleim se beszelnek ritkan is jönnek

de nem okoz gondot a seta,jatszohaz vagy akar egy fagyi a varosba


Irtam kifakadtam tegnap.

Ök nem ertettek mi ezzel a baj.

Baj h minösegi idöt kellene együtt tölteni nem a 4 falat bámulni es a kanapen dögleni egesz nap

2019. dec. 9. 09:19
 9/36 anonim ***** válasza:
27%

"Es az h nem tudjak a nyelvet?na es?


Gondolom sokan mennek ugy nyaralni mas orszagba h nem beszelik a nyelvet , mi törtenik elrabolnak?"


Ritka arrogáns vagy, kerdezo. Képzeld, van akit zavar, hogy nem beszéli az adott ország nyelvet és kimondottan kellemetlen neki, hogy fogalma nincs pl, citrom fagyi e amire mutat, vagy mojito. Elrabolni jó eséllyel nem fogják, de ettől még kerülhet igencsak kellemetlen helyzetbe. Szídd apóst, anyóst nyugodtan, arra valók, ugye, anyadek egyértelműen tökéletesek. Ne hívd meg többet aposodekat, ennyi az egész.

2019. dec. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Neharagudj Egyiptba nyaraltak tavaly

iden olaszban,jartak horvatban es arva mukkot sem beszelik a nyelvet!!!!

Ugy ne legyen az kifogas h nem beszelik a nyelvet mert mindent meglehet oldani

2019. dec. 9. 09:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!