Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tegyek ra, vagy szalljak vitaba?

Tegyek ra, vagy szalljak vitaba?

Figyelt kérdés
Baratom edesanyja rendes de mindenre tanacsa van hogy a sajat otthonunkban mit hogy csinaljunk pedig nincs itt mi szoktunk menni hozzank nem jonnek nagyon vendegek. Baratom harit mindenre azt mondja rendben anya, utana pont az ellenkezojet teszi. Azt mondja aha persze majd nevetve mondja nekem hogy ne izgulj mar sose azt csinalom amit ker. De ha vitaba szallunk vele eroskodik martirkodik emiatt parom elengedi a fule mellett az osszes tanacsat. En tobbszor jeleztem hogy nem kell tanacs de a szulei csak kibuktak ram. Amiota nem jegyzem meg csak lesz@rom es elem az eletem nincs ez. De folyamatosan haritunk.

2020. jan. 10. 08:48
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
90%
Én is mindig kapok kéretlen tanácsokat, meg okoskodást, de nem szoktam vele foglalkozni. :D Elmondja, ő boldog lesz tőle hogy elmondhatta, én meg öt perc után már el is felejtettem.
2020. jan. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
:D ide nem jonnek csak ugy meg nem rendezkednek de az edesanyja szokta mondani hogy o mit hogy csinal mit hova rak meg a fia hogy szereti.. a baratom semmit se szol nem is emlekszik ezekre!! Peldaul hivja fel ha mondjuk felert BP re ha azt mondja nem hivlak kikeszul az anyuka, ha meg le okezza DE nem hivja fel nincs semmi. Nekem meg akarta mondani hogy mit es hol kellene csinalni es amikor elmondtam hogy eldontom nelkuled akkor teljesen kikeszult h illetlen vagyok es serto!! Baratom meg azt mondta bologassak neki mosolyogjak es ugy eljek ahogy en akarok felejtsem el amit mondd. Kettesben is ugy utazunk hogy utolag meselunk rola mert "hivjatok fel" ha nem baratom akkor engem hivna :D ezert parom harit. Miert nem tudtam ravenni paromat hogy emelje fel a hangjat jol szoljon ra az anyukara? Mindig azt mondja hogy bologatunk majd ugyse csinaljuk mert nem is latja hisz kulon elunk. Masik hogy heti szinten programogat talal ki es mivel nem megyunk rosszul esik neki pedig van mas gyereke van ferje vannak rokonai.
2020. jan. 10. 09:01
 3/41 anonim ***** válasza:
86%
Egyszerűbb bólogatni én is azt csinalom mindíg.
2020. jan. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
83%

"Miert nem tudtam ravenni paromat hogy emelje fel a hangjat jol szoljon ra az anyukara? "


Mert a barátod NORMÁLIS és nagyszerű politikát folytat.

2020. jan. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

Akkor ha megfogadom vegre a baratom politikajat miszerint bologatok az o szuleinek es magasrol lesz@@rom hogy mit mondanak mit akarnak eldonteni helyettunk es elem nyugodtan a sajat eletem jobb lesz mert: az anyukaja nem sertodik meg a visszaszolasaimon hogy: ne szolj bele, a fiad nagyfiu nem kell pelenkaznod. Ilyenek akkor lesz beke.

Es ez a telefonalosdi mi? Utazik de sajnos ugy alakult hogy tudjak a szulei es "hivj fel onnan". Ettol mar o is rosszul van de bologat nekik majd nem hivja oket ok meg nem hivogattak. Ez a megoldas? Azt mondja hogy persze hivlak ha odaerek de nem hivja. Ha szol hogy nem hivja az anyukaja sirogorcsot kap. Mikor megtudta hogy kulfoldon tervezzuk a tavolabbi jovot azt mondta ez a ti eletetek ugy alakitjatok ahogy akarjatok. Szoval normalis volt! Akkor mik ezek a berogzott hulyesegei?

2020. jan. 10. 09:14
 6/41 anonim ***** válasza:
77%

"Miert nem tudtam ravenni paromat hogy emelje fel a hangjat jol szoljon ra az anyukara?"


Szerintem azért, amiért az anyukája nem tudja rávenni őt arra, hogy emelje fel a hangját és szóljon rád, hogy így meg úgy csináld a dolgokat a saját otthonotokban.


Az nem merült fel benned, hogy a "majd eldöntöm nélküled" stílus helyett választhatnál valami kevésbé konfrontatív megoldást?


Mert az egészséges határtartásnak nagyon is helye van az emberi kapcsolatokban, de ezt lehet határozott, következetes, ugyanakkor szelíd, nyugodt hangnemben is képviselni.

2020. jan. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Akkor hogyan mondjam? Amikor mosolyogtam hogy persze majd kitalaljuk hova tesszuk beleszolt hogy hol legyen. Ez milyen mar. Baratom bologatott majd tokeletesen az ellenkezojet csinalta. Es a hivasos dolog ott is bologat neki hogy persze anya hivlak de nem hivja.
2020. jan. 10. 09:26
 8/41 anonim ***** válasza:
81%
Nekem a nagyapán ilyen. Nem tudsz mit csinalni vele, nem fog megváltozni. A legegyszerűbb ha helyeseles és 2 perc múlva már nem is emlékszel a dologra. És mindenki boldog.
2020. jan. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
90%

Én úgy vagyok vele, hogy a tanács az csak egy iránymutatás, ha fontos az illető, akkor meghallgatom, és aztán vagy megfogadom, vagy nem.

Ha nem fontos nekem az illető, akkor nem kérek kéretlen tanácsot tőle.

Ez az egyik.


A másik meg az, hogy nekem úgy tűnik, hogy kissé hülyére veszitek az anyukát, ami pedig nem szép dolog.

Először is, ő segítségképpen mondja el a dolgokat, amit ahogy írtam is, meghallgatsz, és vagy úgy csinálod, vagy nem.


Viszont az a kérése, hogy a fia hívja fel, amit felért pestre, véleményem szerint teljesen jogos. Nem tudom, miért nem lehet felfogni, hogy egy szülő aggódig, és tudni akarja, hogy minden oké, főleg hogy ilyen forgalom van az utakon. Tényleg annyira nehéz értesíteni, hogy megérkeztem, minden oké? Vagy legalább írni egy SMS-t? Nem azt mondom, hogy minden nap, de utazáskor azért illik jelezni. Főleg anyukának.

Na, mindegy, majd ha nagy gyereked lesz, megérted.


Én már bőven elmúltam 40 és minden utazáskor, illetve hazaérkezéskor írok a szüleimnek, ha más nem, csak annyit, hogy: oké, itthon. És nekem is írnak a gyerekeim, ha megérkeztek. Nem beszélünk órákat, nem tartom fel őket, ezt a pár betűt még a kocsiból a parkolóban, vagy a vonaton ülve is meg lehet tenni. Ez alap egy normális családban szerintem.

2020. jan. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
86%

ne szállj vitába - minek a civódás. A barátod normális, és ha nem tudod fékezni és leállítani magadban a háborgást és felemelt hangú veszekedés-ingert, borítékolható a jövő:

ugyanis az ilyen férfiak szoktak leugrani gyufáért a boltba, és utána nyomtalanul eltűnni egy békés nyugodt, civódásmentes lakatlan szigeten.

2020. jan. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!