Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apám nem akarja, hogy a...

Apám nem akarja, hogy a családi ünnepeknél ott legyen a párom, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Már másfél éve együtt vagyunk a párommal, senki sem panaszkodott rá itthon, nem mondták, hogy baj lenne vele. Egy normális srác, 24 éves, dolgozik, nem pofátlan, jól nevelt, udvarias, de azért humoros is. Soha senki nem mondta nekem, hogy baja lenne vele, erre apám a 60. szülinapjára sem hívta meg (másnap apám haverja tartotta a 60-dikat egy vendéglőben, oda persze a párom is jöhetett), majd hugom 17-jére sem jöhet most az apai nagyszüleimhez.

Az anyai nagyszüleim minden alkalomra hívják.

Mit lehet tenni?



2020. jan. 17. 21:37
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
92%

Vidéki kis ház, 1 millió 300 ezer volt, felújítás kb másfél millió. Ha már annyira a penztarcamban akarsz turkálni. Most boldog vagy? Nyilván nem egy nagy luxus de nekem megfelel és a magam ura vagyok. Az hogy te ennyit se tudsz esetleg letenni az asztalra az a te bajod.


És szerinted ilyen idős korban mi számítana komoly kapcsolatnak ha a másfél év nem?

2020. jan. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
87%
De egyébként ha albérletben vagy hitelre vett házban lakik valaki akkor sem anyuék tartják el ergo akkor sincs beleszolasuk a dologba a szülőknek a "gyerek" párkapcsolataba. Egyébként ha a te gyerekednek (ha van) csak dugopajtijai vannak az lehet ám rád nézve is szégyen. Biztos jó példát látott.
2020. jan. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
13%

Csak hogy jobban ismerd az árakat, 1,3-ból kb. kapsz egy közmű nélküli telket. Max valami bontandó viskóval, amit nem hogy felújítani nem lehet, de szintén költség elbontani. Erre jön még a tulajdonos bejegyzési díj, adó, illetékek stb. Azok is néhány százezer. Ha még hozzávesszük, az anyagköltséget plusz amilyen munkadíjakkal dolgoznak a szakik, 1,5 misiből nem újítasz föl semmit, nemhogy egy bontandó viskót. Most jön majd a "én csináltam meg egyedül, mert értek mindenhez is"

Nem a zsebedbe akarok turkálni, csak te kezdted el, hogy neked 23 évesen saját (az előbb még lakásod volt, most már ház lett belőle) Max úgy hogy a gyűlölt anyádék kiköhögték.

A lányommal röhögünk itt a monitor előtt, 13 éves létére szánalmasnak tartja, ő is hogy huszonéves állítólagos felnőttek, miken hisztériáznak. Meg hogy 1,5 év ahol még együtt se laknak, az komoly kapcsolat. Szerencsére én nem fogok hasonló cipőben lenni, mint a kérdező pereputtya, mert a lányom jó nevelést kapott.

2020. jan. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
89%
Látszik hogy te se ismered az árakat. Nem bontandó visko volt, csak egy szobás kis ház. A lakást te mondtad de mindegy. A felújítást nem én csináltam, csak ismerősök. De amúgy nem tartozok neked magyarázattal. Azt hiszel amit akarsz. A szüleimet meg nem utálom mert ők nem ilyen undorító példát mutattak nekem mint te a lanyodnak hogy olyan emberekről beszélsz gusztustalanul akik semmit nem artottak neked. "dugópajti" "tömöget" "fattyu". Szerinted egy 13 éves lánynak ilyen példát kell látni hogy undorítóan beszéljünk mindenkiről? Gratulálok.
2020. jan. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
86%
Csak hogy a sok troll etetés után legyen még egy válasz is. Miért engeded hogy apád irányítsa az életed? Felnőtt vagy, önálló, azt csinálsz amit akarsz. Mi az hogy nem jöhet? Jó hogy azt nem mondja meg az öreg hogy te hova mehetsz meg hova nem. Néha oda kell "csapni" a szülőknek hátha ráébrednek hogy nem 10 éves vagy már.
2020. jan. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
29%

Nem jöhet, vagy nem hívja? Nem mentegetni akarom,.de lehet nem jut eszébe, úgy van vele úgyis jöttök mindketten.

Ha nem akarja hívni, még mindig rá lehet kérdezni miért. Az ünnepelt egyébként eldöntheti kit hív meg a szülinapjára.

Nyilván ha hosszú távon fenáll a helyzet, meg kell mondani, hogy apa, a Zoli nelkül nem jövök. Ha nagyon nem bírja a srácot, akkor meg nem kell eröltetni, az mindenkinek kellemetlen.

2020. jan. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
19%
Most mért pontoztatok le? Némelyik férfi mar bocs az ilyen vendegeskedessel nem tud mit kezdeni. Ha meg tenyleg nagyon nem birja a srácot minek menjen szerencsetlen nezni? Mindig erezni fogja hogy nem bírják.
2020. jan. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
53%

Azért egy másfél éves kapcsolat már nem számít rövid időnek, 24 éves korban.

És szerintem, ha normális a szülő, nem azért hívja a gyereke párját mert: "elég hosszú" a kapcsolat/ jegyesek/ házasok, "már nem dugópajti". Hanem azért hívja a gyerek párját is, mert tudja, hogy a saját gyereke attól jobban érezné magát a bőrében, ha a párja is ott lenne. De úgy látszik, itt nagyon sok nagyképű hozzászólóból hiányzik ez a látásmód.

2020. febr. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!