Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Azok akik nem beszélnek a...

Azok akik nem beszélnek a szüleikkel a párjuk miatt, milyen indokból teszik? Mit tettek a párjuk ellen?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasok itt olyan jellegű válaszokat, hogy a pár egyik tagja megszakította a szüleivel a kapcsolatot és a szerelmével maradt.

Milyen okból?

Nem bántásból kérdezem, kíváncsi vagyok mennyire kell durva avagy egyáltalán durva dolognak történnie, hogy valaki lemonjon egyik vagy akár mindkettő szülőjéről.


2020. jan. 23. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Igaz, nem a partnerem miatt, de félévig nem beszéltem a szüleimmel. Kiköltöztem külföldre egy helyi barátomhoz és mondtam a szüleimnek, hogy én el akarok "tűnni", a nyelvet is jobban meg akarom tanulni, meg meg szeretném találni "önmagam". Nem volt nehéz nem keresni őket, apukámmal már gyerekkorom óta nem volt jó kapcsolatom, anyumat már nehezebb volt nem keresni, de végül "sikerült". Gyerekkoromban sok sérelem ért felőlük, nagyon jó kapcsolat nem volt köztünk, ellentétesek voltunk. Nem is ösztönöztek semmire, ha volt ötletem/tervem akkor leszólták, mindig megkaptam, hogy semmire sem viszem az életben. Nekem ennyi elég is volt, hogy ne keressem őket.

Manapság a távolság miatt "jobb" lett a kapcsolatunk, de havonta egyszer, HA beszélünk. Azóta jól megvagyok a vőlegényemmel, a családja is elfogadott :)

2020. jan. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Itt soha nem csak a partnerrel való ellentét van a háttérben. Senki nem fogja csak a párja miatt eldobni a szüleit. Sokkal inkább arról van szó, hogy a szülei mindenben hátráltatják, lehúzzák, bántják, kétségbe vonják a döntéseit. Nyilván így a párjával kapcsolatban is és ez az utolsó csepp a pohárban. Én ugyan nem szakítottam meg velük a kapcsolatot de nagyon a minimumon tartom. Egész életemben mindig hallgattam, hogy éhen fogok halni, hogy úgy se tudom ellátni magam, hogy hülyeség amit dolgozok, egoista vagyok ha azt hiszem majd én sokra viszem. Konkrétan egyik páromat sem szólták le a mostani előtt, de velük nem volt még tervben a külön, közös élet mert fiatalok voltunk. A mostani párommal viszont egyértelmű volt, hogy maximum 1 év és költözünk ha lediplomáztam. Itt pánikolt be anyám, hogy nem fognak már tudni visszahúzni és akkor kezdődtek el a folyamatos támadások a párom felé. 8 éve a párommal élek, anyámmal fél évente talán beszélek, a legjobb döntésnek bizonyult. Előbb-utóbb akkor is megléptem volna ezt ha nincs képben a párom. De sokkal könnyebb volt így, hogy volt kire alapozni és igazi családnak érezni valakit. Talán ezért várnak sokan a komoly párkapcsolatig ezzel, nehéz egyedül egyszer csak fogni magad és soha többé nem beszélni a szüleiddel.
2020. jan. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Párom ugandai, a szüleim nácik (konkrétan azok nagymagyar országos térképük is van) és szerintük nem kellene négerrel járnom. Bátyámat ráküldték a páromra, ő összeverte és azóta nem beszélünk, készülünk ki Németországba mert ott kapott szerződést a párom, már várandós is vagyok.
2020. jan. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Mármint a párom verte el a bátyám.
2020. jan. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%

Nekem sosem volt túl fényes a kapcsolatom az anyámmal, ezért nagyon hamar elköltöztem (18 évesen). A távolság egész jót tett a kapcsolatunknak,évente 3-4-5X találkoztunk,pont elég is volt.

Aztán bejelentettem neki, hogy elválok a férjemtől (17 év után). Ezen úgy fennakadt, hogy nem tudta túltenni magát. Aztán mikor lett párom próbáltam bemutatni..stb de mindig azt mondták, hogy ez még korai nekik (?!?!), utána volt egy elég csúnya beszélgetésünk anyámmal. Ordenáré módon viselkedett nem csak velem, hanem a gyerekeimmel is. Aznap letiltottam mindenhonnan.

Ennek több, mint egy éve. Azóta a párommal összeköltöztünk már, anyám meg azt se tudja hol lakom. Az unokái után se érdeklődik, teljesen megszakadt a kapcsolat, de nem is hiányzik. Azt nem mondom, hogy nem szokott eszembe jutni, de az a sok sz@r amit kaptam tőle mindig felülkerekedik.

2020. jan. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#3 a nagymagyarországos térképnek mi a retek köze van a nácizmushoz??🤦


Nekünk is van, barátoméknak is, és szerintem a legtöbb olyan háztartásban előfordul, akik a Trianont is pont annyira elítélik, mint a holokausztot...

2020. ápr. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretik a páromat, mert sikeres vállalkozása van, és 9 évvel idősebb nálam. 20 éves voltam amikor megismerkedtünk és járni kezdtünk. 1 év után félve mutattam be a szüleimnek. Nem fogadták el, nem is szívesen jött hozzánk a párom, érezte hogy nem szimpatizálnak vele a szüleim. 22 éves koromban hozzá költöztem. Akkor minden voltam, csak rendes ember nem. Illetve a páromat is mindennek elhordták. Meg kaptam, hogy csak kihasznál, csak a k*rvája leszek. Annyira használt ki, hogy mikor én hozzá költöztem, konkrétan a személyes cuccaimon kívül nem tudtam semmi mást magammal vinni, akkor még egyetemre jártam, mellette tudtam vállalni diákmunkát. De folyamatosan győzködött a párom hogy hagyjam ott a diák munkát, a tanulásra koncentráljak, tanuljak nyelvet stb. Így is történt. Mikor ezt a szüleim megtudták, nagynéném mondta hogy a szüleim azt híresztelik, hogy egy eltartott, vénember kis nője vagyok. Volt a születésnapom egy sms-t sem kaptam tőlük. Nyilván én sem köszöntöttem fel anyukámat a születésnapján ezek után. Apukám telefonon leordította a fejemet, hogy szégyen amit csinálok, hogy ezt érdemlik amiért felneveltek, anyámnak idegösszeomlása van miattam. Itt szűnt meg a kapcsolatunk. 24 éves koromban összeházasodtunk. Küldtünk nekik egy meghívőt az esküvőre. Nem jöttek el, nem hívtak fel.. Küldtünk az unokáról fényképet, amit vissza postáztak. Így érthető üzenetet kaptunk, hogy nem kíváncsiak az unokára sem. Így nyilván én/mi sem vagyunk kíváncsiak rájuk. A párom anyukáját saját anyukámnak tekintem. Sokat segített nekem, lelkileg is támogatott a nehéz időkben. Így 30 éves fejjel, egy percig nem bántam meg az egészet. Ha újra kellene kezdeni is újra kezdeném, mert megérte. Van egy csodálatos férjem, egy gyönyörű gyermekem. Csodás anyós, nagyon jó barátok. Szóval mindenem megvan amire szükségem van.
2020. ápr. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!