Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A baratnom anyukaja keres...

A baratnom anyukaja keres nelkul felajanlotta, hogy lakjunk a lakasaban, csak a rezsit kellene fizetnunk. Szerintetek en, mint viszonylag kivulallo a temaban, fizessek neki valamennyit?

Figyelt kérdés

Szoval 20 evesek vagyunk, alberletkeresesben voltunk es a baratnom anyukaja mar joideje egyutt van a parjaval, hozza koltozne es teljes mertekben mienk lenne a lakas. Igy ezerszer jobban kijonnenk.

Az a kerdesem, hogy en, mint a passziv fel ebben(ugyanis nem en vagyok az oka, hogy igy alakult, hanem a baratnom), fizessek pluszban valamennyit anyosomnak? (Amugy nem vagyunk hazasok, de mar regota egyutt vagyunk es kedvel engem az anyukaja is.)


2020. jan. 27. 10:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem kell akkor miért fizetnél? Tartsd rendben a kecót.
2020. jan. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Te ne fizess semmit külön az anyjának.

A rezsibe viszont fizess bele (ha csak nem másként beszélitek meg a barátnőddel).

2020. jan. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
7%
Nem, és ne is vonódj bele, mert ha anyura rájön a hoppáré, és vissza akar költözni, akkor csak a lányával kell ezt leszumóznia, nem veled. A barátnődnek besegíthetsz (pl. bevásárolsz néha, saját lóvéból), de semmiféle számlát ne te fizess!
2020. jan. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
#3: ugyen miért ne fizessen rezsit? Éna helyedben az egész rezsit fizetném, hamár ingyen laksz ott.
2020. jan. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%

Sztem a kérdező nem a rezsire érti.

Hanem arra h mint albélet(mint kivülálló) ő fizessen e valamit

A lánya persze h ingyen lakhat,de ő más tészta.

Kérdező sztem kérdezd meg a páros anyukáját.De szerintem

nem fogadná el.A rezsit fizessétek tartsátok rendben a lakást.szerintem

ennyi elég

2020. jan. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
*párod
2020. jan. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
12%
“Anyósom”.. 😄😄😄
2020. jan. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem itt néhányan félreértették egymást.

Szóval:

A rezsit a pároddal együtt fizessétek. Hogyha közös kasszán vagytok, akkor nincs is jelentősége, melyikőtök adja föl a csekket, vagy utalja a pénzt.

Az anyukának ezen felül nem kell fizetni semmit. Pl. hasonló helyzetben én se kérnék, sőt nem is fogadnék el semmit.

Max. annyi, hogy ha valami javítanivaló akad (pl. gázbojler elromlik), akkor a szerelőt fizessétek ti, ne kérjétek el a díját a párod anyukájától.

2020. jan. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%

Ha én lennék az anyuka, nekem rosszul esne, ha bérleti díjat fizetnél, akár csak keveset is. Úgy érezném, nem akarsz a családba tartozni.


Viszont!! Ha egy két dolgot magadtól megcsinálnál, ami újításra szorul (pl, csúnya a fal a konyhába kifestenéd, az előszobaszekrény ajtaja rosszul záródik megjavítanád, stb), az nagyon is jól esne, mert így úgy érezném, hogy lehet rád számítani, és teszel valamit azért, hogy kellemes környezetben élje ék, nem csak ellébecolsz az ingyen lakásban.


Röviden összefoglalva.

Pénz: nem

Segítség:igen

2020. jan. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%

Rendes vagy, és felnőtt módra gondolkodsz, ha ez így megfordult a fejedben.

Szerintem, ha ő felajánlotta nektek, kettőtöknek, akkor nem vár el tőled pénzt a rezsin felül. Viszont, ahogy az előttem válaszolók is írják, ha meg kell csinálni/csináltatni valamit, akkor segíts ebben, és esetleg ezt fogd fel úgy, hogy hozzájárulsz a lakhatáshoz mint kívülálló. (vagyis már családtag)

2020. jan. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!