Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti nem költöznétek el az após...

Evele123 kérdése:

Ti nem költöznétek el az após lakásából (Hosszú magyarázattal)?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Apósom budapesti lakásában lakunk a feleségemmel, akivel 4 éve ismerjük egymást, tavaly házasodtunk össze. A feleségem szülei gyalog kb. 8 percre laknak tőlünk a saját lakásukban. Gyakran bejelentés nélkül jöttek át hozzánk, jobbik esetben nem voltunk otthon, rosszabbik esetben (nem kevés alkalommal) alig tudott rólam leugrani az asszony, mikor szerelmeskedtünk és csak azt hallottuk, hogy nyílik a bejárati ajtó.

Mikor ezt szóvá tettük nekik, a párom apja így reagált: "Enyém a lakás, akkor jövünk-megyünk, amikor akarjuk! Nem fogok változtatni semmit." - Szerintem meg nem akkor jönnek, hiába hogy nem a miénk a kecó..

Ez a szitu addig fajult, hogy tavaly karácsonykor nem mentünk át hozzájuk a karácsonyi ebédre, hanem wellness-hétvégéztünk egy szállodában. Amit visszahallottam, hogy a szülei nem fogadtak el engem (tök mindegy, milyen másik férfi lenne a szerelmemmel, őt se fogadnák el, mert elraboltam tőlük az egyetlen lányukat), az is bántja őket, hogy én egy szegény vidéki családból származok. Szemtől-szemben persze tagadják. Azt akarják, hogy vegyünk fel egy hitelt (babaváró kölcsön 10 millió forint, amit rögtön le kellene kötnünk szerintük 4 évre), lakjunk itt az após lakásában 4 évig, amíg egyikőjük nyugdíjba megy, addig gyűjtsünk össze 4 millió forintot Fundamenta előtakarékosságba és az így összegyűlt pénzt önerőként bemutatva vegyünk fel a 4 év letelte után egy újabb hitelt (lakás célú), amiből már kijönne egy budapesti 25 milliós lakás... Kösz, de kösz nem, ezt mind a ketten így gondoljuk a feleségemmel. Amit tudok, hogy ki vannak akadva, ha nem azt tesszük, amit ők jónak gondolnak.

Most azt tervezzük az asszonnyal, hogy itthagyva Budapestet a vidéki kisvárosomba költözzünk. Após reakciója: "Ne csesz el a lányom életét!"

Munka ott is van, tudnánk fizetni a babaváró törlesztőjét és mindkettőnknek jót tenne a jó levegő és a nyugodtság.


Vélemények? Szerintetek jobb a mi tervünk, mint az övék?

Saját nyugodt életet akarunk.



2020. febr. 1. 11:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen mindegy, hogy jobb vagy rosszabb valamelyik terv, azt kell csinálnotok, ami nektek jó, mert akkor lesztek boldogok.

Mondjuk az apósék lakásában is lehet a kulcsot a zárban hagyni, vagy belülre felszerelni egy láncot (az amúgy sem árt) és akkor lehet nyugodtan dugni.

2020. febr. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
4%
Apósodnak igaza van, én a helyében kivágnálak titeket a lakásból. Wellnesre bezzeg van pénz...
2020. febr. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
82%

szia,

apósodék abszolút nem tartják tiszteletben a határaitokat, ez nagyon szomorú! hasonló dolgokon mentünk és megyünk keresztül férjemmel, mi 8 éve vagyok házasok, de anyós még mindig nem tudta elengedni a férjemet!


mi újra és újra lekommunikáljuk nekik a határokat - akár értik, akár nem, el kell fogadniuk, és kész


ajánlom ezt a könyvet: Dr.Henry Cloud és Dr.John Townsend: Határaink - eszméletlen jó könyv!


apósodék akkor sem viselkedhetnek így, ha övék a lakás! attól még tiszteletben kell tartaniuk a határaitokat!


ti gondoljátok át, hogy mit szeretnétek, és bárhogyan is döntötök, ne engedjetek beleszólást az ő részükről, és fontos: amíg agyaltok és még bizonytalanok vagytok, SEMMIT ne osszatok meg velük, mert bele fognak szólni és össze fognak zavarni! csak a végeredményt mondjátok el, kész tények elé kell állítani az ilyen embereket!


sok sikert!

a helyetekben én lépnék onnan! nem kell a mérgező légkör!

2020. febr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
91%
Költöznék onnan. Az mindegy milyen lepukkant kecoba, vagy vidékre, de el onnan. Oké hogy oda adtak a lakast lakni, de ezek szerint nem élni, ha mar mindig a nyakatokra jarnak. Normális szülő nem ilyen kétszínű senkihazi. Ha a párod melletted áll, akkor költöztök. Mert egyszer majd azon kapod magad hogy ki vannak ramolva a cuccaitok es választás ele állítják az asszonykat, hogy vagy ők, vagy te. Mert nem ám csupa jószívűsegbol adták oda a 8 percre levő lakast, hanem hogy kontroll alatt tartsanak titeket.
2020. febr. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kettesnek ment a piros kéz (nem volt hasznos, vagy az após is olvassa ezeket a sorokat? :-D ), többieknek zöld pacsi.

Azért mentünk wellnessre, mert még az is sokkal jobb volt, mint a velük való találkozás. Aláírom, hogy "menekülés" volt előlük, de egy nagyon jót pihentünk és jól esett mindkettőnknek kicsit elszakadni innen.

Ha megkapjuk a pénzt, megyünk, költözünk...

2020. febr. 1. 12:39
 6/28 anonim ***** válasza:
86%

1. Amíg ott laktok, addig nyugodtan zárjátok be belül az ajtót, a kulcsot bennehagyva, magánéletre jogotok van.

2. Én eleve nem költöztem volna após házába, mert az ehhez hasonló konfliktusok elöre borítékolhatóak, föleg, ha az após uralkodó természetü.

3. Mindegy, milyen módon, de minél elöbb költözzetek el, és a kapcsolattartást minimalizáljátok, csak meghívás alapján engedjétek be eket.

4. Amiröl nem írtál, hogy a feleséged hogy áll a szülökhöz, apóshoz, mert neki is kellene valami határt húzni feléjük.

5. Felnött emberek vagytok, apósnak semmi köze az életetekhez, kivéve, ha ö finanszirozza azt.

2020. febr. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
8%

Költöznék, de vidékre soha.

TALÁN a HÉV vonalak mentén esetleg.

2020. febr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
95%

Költözni azonnal. Hogy a város másik végébe, vagy vidékre, az mindegy. De legalább olyan messze, hogy ne legyen kedvük csak úgy átugrani.


Mindaddig amíg ilyen közel laktok, és főleg a szülők lakásában, kontroll alatt fognak tartani, egy perc nyugtotok se lesz.


A költözésből is lesz vita, de nagyon fontos, hogy csak akkor mondjátok el nekik, amikor költöztök. Bepakolva minden, átballagtok, leadjátok a kulcsokat, elmondjátok, hogy költöztök, és mentek is. Nehogy az asszonyt érzelmi zsarolással elrendítsék a költözéstől. Meg se várjátok mit mondanak, csak adjátok oda a kulcsokat, és forduljatok ki az ajtón.

2020. febr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonymousreview60 ***** válasza:
92%

"Enyém a lakás, akkor jövünk-megyünk, amikor akarjuk! Nem fogok változtatni semmit." Phaszt! Amikor az ember felnőtteknek lakhatásra adja - akár ki is - a lakását, akkor erről a jogáról lemondott, az korlátozva van. Láncot tegyetek be mindenképpen, és a kulcsot is a zárba!

"hanem wellness-hétvégéztünk egy szállodában" Ilyen környezetből én is oda mennék. Hátha értenek a finom jelzésből. De a látogatós beszólás alapján ez kizárható.

Költözzetek el mielőbb! Ők nem csak a lakásba akarnak beleszólni.

2020. febr. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem a lánc meg belülről a kulcs nem ér semmit, ordítva fogják verni az ajtót, csak botrány lesz belőle.
2020. febr. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!