Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ilyenkor mit kéne tennem?

Ilyenkor mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Anyós nagyon csúnyán beszél anyáról, persze csak a fiának amúgy nekem is csak jópofizik. Legutóbb egy olyan megjegyzést írt férjemnek hogy csináljon egy hintaszéket az anyósának, hogy nyáron kibírjon ülni kötni, jó lesz szélkakasnak másra úgy sem jó. Mikor ezt megláttam nagyon dühös lettem de nem szóltam még.

Igazából meg is lepődtem mert soha egy rossz szót nem szólt pedig lett volna miért. A dolog másik oldala pedig hogy épp ő az aki egy semmirekellő, dolgozni is csak azért jár hogy összeszedjen valakit aznapra. Anyától örököltem a házat, 80kmről jött vigyázni az unokájára míg ment a felújítás mert anyós aki 10 percre lakik 1 alkalommal se volt képes eljönni segíteni. Persze előtte 6 héten keresztül ide járt enni úgy hogy egy ft-ot sem adott. Mindig is az volt a célja hogy a fia vissza menjen hozzá (havonta leadta az egész fizetését) és én már ott is tartok hogy ha férjem nem állítsa le akkor mehet. Elegem van hogy megkeseríti az életemet nekem pedig tűrnöm kell. Tegnap is eljött ebédre (nem hívta senki) amíg én a konyhában főztem és szaladgáltam a gyerek után addig ő férjemmel átrendeztette a fél házat. Bejöttem és volt meglepetés de még ezért sem szóltam inkább utána vissza pakoltam egyedül. Egyszerűen nem tudom elhinni hogy ez velem történik. :(


2020. febr. 17. 15:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Szembesítsd az üzenettel, amit írt, és közöld vele, hogy aki az édesanyádat sértegeti, az számodra nem ember, többé nem léphet be a házatokba. A fiát pedig dobd ki vele együtt, ha védi.
2020. febr. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
A te házadban mért engedsz meg ilyeneket???
2020. febr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Első körben megmondod a férjednek, hogy van 2 hete helyre rakni az anyját

Második körben nem engeded be a nyanyát, csak, ha bocsánatot kér és viselkedik

Harmadik körben meg kibæszod a férjeddel együtt

2020. febr. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonymousreview60 ***** válasza:
92%
#3:+1
2020. febr. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

Ahhaa, szóval van egy házad, amibe anyósod bejárkál és átrendezi a dolgokat, kéretlenül. Közben anyukádat fikázza, akinek (vele ellentétben) csak köszönhettek. Na tudod ki engedné be oda...ha a férjednek nem tetszik, akkor költözhet vissza, aztán ugyanúgy adhatja le a fizetését és legyenek boldogok együtt.


Eleve nem is értem, hogy a férjed miért nem szól rá az anyjára, de én már rég szóltam volna a helyedben.

2020. febr. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
#3 elmondott mindent. Ha nem csinálod, egyre kakibb lesz minden...
2020. febr. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

Én már beszóltam volna. Direkt elkezdeném neki mondani a hintaszéket, hogy magának milyen jó lenne, kiülhetne nyáron és köthetne benne!

Mondtam volna neki, mikor átjön pakolászni, hogy nyugodjon le, üljön le, nem kell pörögni mint egy szélkakas, mert annak ugye semmi értelme.


Én azt csináltam anyóssal, mert sokat bántott és épp elmesélte a baját, hát nem éreztem együtt hanem gúnyos, kárörvendő megjegyzést tettem neki rá.

Ha ő A-t mond, én B-t.

Egy időben nála laktunk a férjem miatt. Anyós sem akarta, hogy elköltözzön onnét. Sokszor osztogattak a férjem háta mögött. Én pedig megmondtam anyósnak, hogy amíg én nem szólok bele nekik, addig ne szóljanak bele, vagy én is bele fogok a párkapcsolatába meg akármibe.

Az én anyámra is tettek megjegyzést. Mondtam nekik, hogy le lehet szállni róla. Nem az ő dolguk, hogy mi volt a szüleim között és hogy mit csináltak. Azt hiszi magáról anyósom ő a tökéletes anya. Kár, hogy a saját fiát folyamatosan RÁM hivatkozva - mert miattam - nem törődik a fiával. Csak akkor hívja ha kell valami. Kizárják a családból a férjemet velem együtt természetesen arra hivatkozva, hogy én milyen vagyok! Mert hogy én vesztem össze a kicsi lányával (mindenki tudja, hogy ez nem igaz, de be kell védeni a "királylányt", mert ő a "kislánya") aki utál engem és most már a férjemet is, aki nem hódolt be a húgának életében először - miattam. Na ki is tagadta rögtön a családból a hugi...


Mit tehetsz?

Beszélj a férjeddel, hogy csináljon valamit! Állítsa takarékra az anyját, vagy te fogod! De akkor viselje azt a következményt, hogy lehet vége a "jó" viszonynak és muszáj lesz akkor valakihez pártolni.


Nem tudom miért olyan nehéz felnőttként viselkedni nekik komolyan... miért félnek az anyjuktól?

2020. febr. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%
Biztosan elküldeném melegebb éghajlatra. Az én házamban az van amit én mondok, ha már az enyém. Tehát ezért az enyém és nem az övé. Miért nem otthon okoskodik? Mert mindenki leszarja... Ilyen ez a megkeseredett öregasszony élet, nem kívánom senkinek sem. Nem kell vele foglalkozni, nem kell felvenni a stílusát sem semmi. Mosolyogj a szemébe mindig, helyeselj, hidd el hamarosan fel fog forrni az idegtől, hogy most te miért vagy vele ilyen kedves amikor bántania kéne a tetteinek :))))
2020. febr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
Hogy lehet ilyen szolgalelkű valaki? Az ELSŐ ilyen után elküldtem volna a halál f//szára! Azért történik veled, mert egész egyszerűen hagyod magad!
2020. febr. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

Könyörgöm, áruld már el kérdező, honnan van ez a Teréz anyát megszégyenítő birkatürelmed.

Én már agyonvertem volna az öreglányt, nemkülönben a férjemet.

2020. febr. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!