Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csinál a gyerekemmel?

Mit csinál a gyerekemmel?

Figyelt kérdés

Amikor férjem elviszi a majdnem két éves kislányunkat a szüleihez, pár órát vannak ott, általában ebédre mennek, vagy picit előbb, és kettő - három között jönnek, amikor álmos lesz a kislány.

Az ilyen napokon az én kislányom itthon teljesen megváltozik, nem fogad szót nekem, olyan dolgokat csinál, amiket még soha pl dobálja a játékait, ütöget, csapkolódik. Arra gondoltam, hogy lehet lefárad az öreganyja miatt, de ennyire negatívan viselkedne? Lassan már ott tartok, hogy nem engedem el többet, inkább jöjjenek anyósomék, de ne vigye el a férjem hozzá a kislányunk. Férjem is látja a változást, de nem tudja az okát. Ő szerinte normálisan viselkednek vele, bár férjemmel van köztünk különbség a nevelési elveket illetően.

Én régóta nem vagyok jóban anyósommal, sajnos több éve nem tartom a kapcsolatot vele, amikor első babámmal terhes lettem, majd elvetéltem, minden átkot rám szórt, de volt ezen kívül bőven konfliktusunk.

Miért változik meg az addig tündéri jólnevelt kislányom, miután az anyósoméknál tölt pár órát?


2020. febr. 22. 15:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Otthon mikor szoktad lefektetni? Nem lehet, hogy túlpörög, mert már nagyon álmos közvetlen ebéd után?
2020. febr. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Haza jönnek, akkor alszik a lányom, utána csinálja ezeket a dolgokat, amiket nem tudok hova tenni. De talán még másnap is olyan kis másképpen viselkedik. És biztos vagyok benne, hogy anyósék csinálnak valamit, mert ez a borulás mindig azután van, hogy náluk van pár órát. Tényleg már úgy vagyok vele, hogy inkább jöjjenek ők hozzánk, inkább elkerülgetem a lakásban, csak lássam mit csinál a kislányommal.
2020. febr. 22. 16:05
 3/21 anonim ***** válasza:
28%
Azért mert a nem szeretett anyósodéknál volt! . Ha így viselkednek anyukádéktól hazajövet észre sem vennéd!
2020. febr. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Én arra értettem, hogy egyéb napokon mikor fekteted le napközben? Nem lehetséges, hogy a látogatási napokon már túl fáradt és késő neki a három órai fekvés?


A csokitól, sok édességtől is nagyon fel tudnak pörögni a gyerkőcök.

2020. febr. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
39%
Mit tudna csinálni a kislányoddal? Szereti mint minden nagymama. Játszik vele és minden kívánságát teljesíti. Beleértve a csemegék nem korlátozását. Igen a csokitól felpörög. Gondolom azért otthon is szokott enni. Én is nagymama vagyok. Nálunk az szokott lenni, hogy az unokák akkor "vesznek meg", ha ott vagyok. Mi már csak így működünk!
2020. febr. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%
2 éves gyereknek ebéd után kellene lefeküdni, nem 3 órakor. Ezért csapkod, akár még másnap is.
2020. febr. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
60%
A #3-asnak van igaza!
2020. febr. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
79%
elkényezteti és ennyi. Nagymamámnál mindent lehetett és ilyenkor nem lehetett velem mit kezdeni. Nagyinál más szabályok vannak (semmi durva csak kényeztetés) és idő amíg visszaáll,de ha ez zavar akkor ne engedd át max ők jöjjenek át, ennyi.
2020. febr. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk csokistoppot kellett hirdetni, mert a mama szeretetből pörgettyűre édességeztette. De tényleg, hazajött, nem lehetett bírni vele. Végül rájöttünk, h attól van. Megbeszéltük, h napi egy csoki, de inkább legyen gyümi, édes tejtermék, sós keksz. Ők is mondták, h tényleg túl sokat adtak neki, eszükbe sem jutott, hbutána itthon felpörög tőle. Azóta nincs ilyen. Simán lehet a túl sok édességtől, nem feltétlenül kell valami összeesküvést sejteni.
2020. febr. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%
Mi lenne, ha egyszer velük mennél? Jobban meglátnád, mi a helyzet. Ez barátságosabb talán, mint hogy csak nálad láthatják az unokájukat. Vagy beszéld meg velük, hogy melyik megoldás a jobb és légy abszolút kedves és alkalmazkodó. Semmiért ne szóljál, ha sikerül ott lenned akkor, amikor anyósod a gyerekkel, van, de tényleg semmiért, mert különben nem derül ki semmi.
2020. febr. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!