Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan utasítsam vissza a...

Hogyan utasítsam vissza a leendő anyósomékkal közös külföldi utazást, aminek teljes költségét ők vállalnák?

Figyelt kérdés

Párommal 1 éve vagyunk együtt. A barátom szülei - hasonlóan a korábbi barátnőihez - engem is elvinnének magukkal külföldi útjukra. Tehát a párom szülei + a fiúk velem (összesen 4-en). Ez egy 5-7 napos fejenként 250 ezer forintos út lenne. Ők állnák az út teljes költségeit, nekem semmit sem engednének fizetni.


Indokaim:

- Számomra nem érték az utazás, nem is jártam sosem (csak belföldön utaztam).

- Eleve sajnálom rá a pénzt. Hiszen ennyi bevételem nincsen havi szinten összesen sem. Szóval én a saját részemet nem tudnám kifizetni.

- Nem szeretem, ha bárhova meghívnak. Főleg, ha ilyen nagy összegű "ajándékról" van szó.

- Ez a gesztus utalás arra, hogy nem engedhetném meg magamnak.

- Abból nincsen semmi baj, hogy hármasban mennének, hiszen még együtt sem élek a fiúkkal. Házasság pedig még odébb van bőven.

- Ők minden évben mennek valahova, és számukra természetes, hogy viszik a fiúk aktuális barátnőjét. Akik vonakodás nélkül mentek velük (picit aranyásó típusúak voltak). Attól félek, hogy ha belemegyek akkor én is megleszek bélyegezve a szemükben. Már mint manapság mindegyiket annak tekintik. Szóval kettős a helyzet.

- Engem feszélyez a szüleinek a jelenléte (nagy a megfelelési kényszer). Jó a viszony, de inkább keveset vagyok velük.



Nekem ez nem komfortos, viszont nem tudom, hogy ezt hogyan lehetne szépen visszautasítani.

Milyen számunkra elfogadható indokot tudnék felhozni? Hogyan építsem fel az indoklást, hogy az hatásos legyen. Már mint olyat, amiből nincsen sértődés és kellemetlenség a párom számára.


Előre is köszönöm szépen a válaszokat



2020. febr. 23. 22:03
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
86%
Őszintén mondd el, nem szeretnél menni. A fenti indokokat nekik is el lehet mondani nyugodtan.
2020. febr. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
75%
Mondd azt, hogy magadat ismerve diszkomfort érzésed van ill.lenne. Nem kell belemenni a részletekbe.
2020. febr. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
93%
Ne kitalált indokot mondj, hanem a valóságot. Mindig az őszinteség a legkifizetődőbb, hosszú távon.
2020. febr. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
79%

Éppen ideje lenne kitenned a lábad az országból.

Egyébként hosszabb távon hogy gondolod? A párod örökre mondjon le a külföldi nyaralásról vagy nélküled menjen mindig?

EZt az aranyásós hülyeséget meg felejtsd el. Senki nem fog egy hét nyaralásért összejönni senkivel. AHhoz ennél sokkal több kell.

2020. febr. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
89%

Mondd meg az igazat.

Jah, és helyesen: fiuk/ fiukkal. Hosszú úval többesszàm.

2020. febr. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
74%

Én is egy év voltam a párom családjával nyaralni, ugyanígy 4-en, nagyon jó volt! Gondold át még egyszer, lehet mégis jó nyaralás lenne.

Amúgy az, hogy nem érték az utazás, de a barátod mindig is járt... Lehet nem kell hosszú távra tervezni ilyen hozzáállással.

Egyébként meg mondd az igazat.

2020. febr. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
67%

Ha én lennék a párod anyukája, nagyon pozitív lenne Számomra ha a ezeket a gondolataidat megosztanád velem. Valószínűleg elmondanám a saját álláspontomat és hagynám, hogy ennek tükrében dönts. Természetesen nem lenne sértődés.

Viszont az általad leírt helyzetben én úgy érzem, van némi szakadék köztetek. Aki ilyen értékű utazást tud biztosítani minden évben az aktuális barátnőnek, ott komoly pénzforrások vannak. Írtad hogy nagy a megfelelési kényszer. Gondolom kicsit "nagyra tartják magukat" (nem rosszindulatból és talán van is mire.) Nekik más a pénz értéke, talán bele sem gondolnak, hogy ez valakit kellemetlenül érinthet. Én azt gondolom legjobb út az egyenes. Nem veszíthetsz vele ha őszinte vagy. Ha a párod menne, akkor utána iktassatok be egy kisebb költségvetésű nyaralást kettesben.

2020. febr. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
82%
Szakíts a pasival, nem vagytok egymáshoz valók. Ezt teljesen komolyan mondom. Ő nyilvánvalóan hozzá van szokva a jóléthez, te meg egy olcsójános vagy. Ez hosszútávon rengeteg konfliktust fog szülni. De láthatóan már rövid távon is.
2020. febr. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
87%

"együtt sem élek a fiúkkal."


Bocsáss meg, de a fiúk a fiú többes számban .

Az ő fiuk: több birtokos, egy birtok.


Amúgy megértem, hogy ez túl korai még neked,

a kezdetén vagytok a kapcsolatotoknak.

Talán zavar, hogy az előző barátnőket is

meghívták.

De nem is ezt látom problémának.


Ha nem szeretsz utazni, más országokat, kultúrákat megismerni, a párod igen, az alap konfliktus helyzet. Ugyanis ő egészen biztos, hogy a jövőben is országot-világot akar látni, s nem fog róla lemondani, otthon ülni a szoknyádon, ingerszegény életformát élni.

Két külön világ a tiéd és az övé, az övéké.

Nem biztos, hogy egymáshoz valók vagytok.

2020. febr. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
87%

Nehéz dió. Ha visszautasítod, akkor a barátodat is megfosztod az egy hetes kellemes nyaralástól.

Értelmiségibb családokban természetes az, hogy 50 körül már pénzesebb szülőknek nem olyan nagy tétel gyerekük és akár barátnője nyaralását is fizetni.

Úgy vannak vele, hogy ha fiúk teljesíti jól a kötelességeit (egyetemen jól tanul, vagy már utána el is helyezkedett olyan helyen, ahol majd szépen haladhat előre a karrierben), akkor ennyit megérdemel tőlük.

Pl. simán 10-szer annyit keres egy jó sebész főorvos, befutott ügyvéd mint egy kezdő orvos, jogász. Az ilyen családokban az a természetes, hogy a gyerekeket simán támogatják még 30-as évek elejéig is. Az az elvárás, hogy közben haladjanak jól karrierben, családi életben, és majd gyerekeiket hasonló gondossággal neveljék.

2020. febr. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!