Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apám gyűlöli a férjemet,...

Apám gyűlöli a férjemet, hogyan tudnám kezelni ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
9 éve vagyunk együtt a párommal, 3 éve házasok, 1 éves lányunk van. A szüleim háza és a mi házunk közös udvaron van (nem opció a költözés, ezt ne is írjátok hogy költözzünk el). Apám az első pillanattól kezdve gyűlöli a férjemet, amikor még velük laktam naponta veszett velem össze, hogy hagyjam el. Őelőtte 2 kapcsolatom volt tiniként, egy másfél éves kapcsolat, őt is utálta és egy 2 hónapos kapcsolat, ő egy nagyon súlyos depressziós személy volt, én szakítottam vele, ráadásul azért volt velem hogy közelebb kerüljön a legjobb barátnőmhöz, őt a mai napig isteníti az apám.. Szó szerint naponta keres valamit amibe bele tud kötni. Annyira szánalmasan, hogy ha mondjuk akármi elromlik amikor apu használja, akkor is párom a hibás. Kinevezte a legnagyobb alkoholistának a földön, mert hétvégente iszik 1-2 sört. A mostani mániája, hogy megpróbálja elérni hogy a lányom apának szólítsa őt papa helyett. Már szinte ki sem megyünk az udvarra játszani, ha itthon van, mert ha meglát minket jön és szidja a párom. Már ezerszer összevesztem vele, hogy most már qvára fejezze be, nem érdekel miről pofázik, de csak mondja és mondja. Csak anyukám miatt tűröm meg, de már szívem szerint fejbeverném lapáttal. Egyik nap azt kérdezte mikor válok már elvégre. Mondtam neki, hogy nem hiszem el hogy azt akarod hogy az unokád apa nélkül nőjön fel, én pedig egyedülálló anya legyek.. Pofám leszakad komolyan.. Ma is a családi szülinapi bulimon kezdte el, mondom legalább most tartsd magadban a hülyeségedet, utána ovis módon duzzogva elvonult a piájával. A párom birkatürelmű, jólelkű, normális ember. Volt egy kb 5 éves időszakunk, amikor én kerestem többet mert Ausztriában dolgoztam, ez is rettenetesen szúrja apa szemét.. Megőrülök már, azzal is fenyegettem hogy ha nem hagyja abba akkor nem láthatja az unokáját, de erre is az volt a válasza hogy akkor megtiltja anyámnak is. Nagyon lelkis vagyok és a család nekem nagyon fontos, nem tudok nem foglalkozni vele.
2020. márc. 8. 20:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%

Írod, hogy a költözés nem opció.


Pedig a leírtak alapján a költözés az egyetlen opció. Hogyhogy egy udvaron van a házatok, ti építkeztetek oda, vagy eleve volt ott egy "alsó épület"?

2020. márc. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Ebben a községben rengeteg ház van közös udvaron, mert régen volt egy ilyen kapuadó, kapunként adóztatták a házakat. Az egész Fő utca ilyen. Nem tudunk elköltözni, a környékünkön a lakások, házak, telkek ára az osztrák határ miatt magasan az egekben van. És mivel én külföldön dolgozom és kedves apukám fekete listás volt (már nem az) ezért nem vagyunk hitelképesek a bankok szemében.
2020. márc. 8. 20:15
 3/25 anonim ***** válasza:
93%
Ha a költözés nem opció (már miért ne lenne), akkor vagy te leszel öngyilkos, vagy apád vered agyon lapáttal, vagy kidobod a férjed. Tetszés szerint választhatsz. Esetleg átmeneti megoldás lehet addig, hogy mindennap az öntudatlanságig leiszod magad, és akkor nem zavar.
2020. márc. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
66%

Így megy 3bek óta és nem tudod kezelni?


Nem megyünk bele a vitába.

Soaem. Megkérdezi mikor váltók?

Te: Mikor váljak apa?mondj egy időpontot.

És mosolyogj.


Hagyd hogy övé legyen az utolsó szó.

Utána nevesd ki.

Mosolyogva bologass. Gúnyosan mond meg neki hogy jó neked van igazad.

2020. márc. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudtok pár tíz Km-mel odébb menni ahol olcsóbbak a lakásárak? Lehet buta kérdés mert munka gondolom okoz kötöttségeket, de erre megoldást érdemes találni és ez pedig vagy a költözés, mivel leírásból úgy tűnik: meggyőzhetetlen az illető.
2020. márc. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
94%

Értem, hogy közös az udvar, de minek hívod át szülinapozni? Honnan tudja, hogy a férjed mennyi sört vagy hogy egyáltalán mit iszik és mikor? Minek avatod be ilyen részletekbe? Minek hívod át?

És miért használjátok a cuccaikat? Én a helyetekben semmit nem kérnék tőluk kölcsönbe, és akkor nem mondhatják, hogy a férjed tette tönkre. Minek közösködni?

És olyan nincs, hogy nem lehet elköltözni, miért, talán pisztolyt tartanak a fejetekhez?

2020. márc. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem közösködünk, semmit nem adunk vagy kérünk kölcsön. Anyukám csinálta a szülinapi bulit, nem én, nem nálunk volt. Látja ha sört iszik, mert ilyenkor kimegy az udvarra és közben bütyköl valamit, kocsit, motort stb. Amikor megvettük ezt a házat az udvarban még normálisabban viselkedett apám. Több millió forintból újítottuk fel, húztunk rá emeletet, olyan mint amire vágytam, te ott tudnád hagyni az álomotthonodat?
2020. márc. 8. 20:31
 8/25 anonim ***** válasza:
91%

"te ott tudnád hagyni az álomotthonodat" - igen, ugyanis nekem nem az az álomotthon, ahol nem akarok már kimenni a saját udvaromra, ahol gyomoridegben élek, mert azt lesi a seggemben a rosszindulató, bunkó apám, hogy a férjem épp mit csinál, mit iszik, nem kérezgeti, mikor válok el végre, nem megy fel bennem rendszeresen a pumpa és akarom "fejbeverni lapáttal", és nem utolsósorban, nem tenném ki ennek a férjemet meg a gyerekemet.

Nekem az álomotthon az ott van, ahol jól érzem magam és ahol önmagam lehetek, berendezkedni bárhol be lehet, a falakat is ki lehet szépen festeni bárhol.

2020. márc. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
91%
Felezzétek el az udvart és húzzatok fel egy magas kerítést. Ti a ti részetekben lesztek, ő meg a saját részében azt dumál amit akar.
2020. márc. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonymousreview60 ***** válasza:
50%

Édeasápad kontrollmániás phasz, akinek eszerint az összes pasiddal baja volt. Én azt tenném, hogy az idegbajára tennék még pár lapáttal. Sajnos, ő az édesapád, ezért ez nem opció.

A kinevetést javaslom.

2020. márc. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!