Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jól tettük? , hogyan tovább?

Jól tettük? , hogyan tovább?

Figyelt kérdés

35 N vagyok párom 40F

Van egy 5 éves kislányunk, vasárnap anyós át hívott minket ebédre, kérdeztük,hogy mikor mehetünk, segíthetünk-e valamiben.

Válasza az volt,hogy 11 re mert délben már lesz ebéd.

Azt tudni kell anyósról,hogy eléggé eltötymörög ha főz,nem egyszer fordult már elő,hogy 11 órát beszélttünk meg és 15 volt csak ebéd.

Átmentünk 11 re,anyós kb még fel se volt öltözve semminek nem állt neki,párom és én segíteni szerettünk volna az előkészületekben,de még az se engedte meg merthogy "vendégek vagyunk",amire anyós felöltözött, elővette az ebédhez való dolgokat neki áll az elő készülékben volt vagy 13 óra.

A kislányunk már nagyon éhes volt,le akartam menni a boltba venni egy túró rudit mert én már akkor láttam,hogy 15óránál előbb nem lesz kaja,erre anyós szabályosan kiakadt,hogy nem fog enni a kislány,ha én túró rudit adok neki, megkértem,hogy akkor addig egy szem rántott húst sussön ki amit a kicsi meg tud enni mert már éhes,erre anyós ezen is kiakadt,hogy egy család vagyunk megvárjuk a másikat, egyszerűen nem fogta fel anyós hogy egy 5 éves gyerekről beszélünk aki várt türelmesen órákat,de már nem bírta tovább és éhes lett.

A vége az lett ebből,hogy már párom rászólt az anyjára,elmondta a véleményét és eljöttünk onnan, nem vártunk tovább, beültünk egy gyorsétterembe.(KFC)


Anyós vasárnap délután óta zaklat minket üzenetekkel hívással,hogy ő kihajtotta a belét azért,hogy ebéd legyen, konkrétan érzelmileg zsarolja a párom,de én kiállok mellette és nem hagyom,hogy befolyásolja

Az a baj,hogy anyós egyáltalán nem ismeri be hol rontotta el,és azzal,hogy a kislányom megeszik egy túró rudit ebéd előtt annyira nem teliti el,hogy délután 15 ne tudjon ebédelni.


Mit csináljunk az anyóssal,hogy végre leállítsa magát mert még mindig csinálja



2020. márc. 9. 07:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
20%
Nem volt egy szelet kenyér? Ha boltba mész miert rudit vennel?
2020. márc. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 A kérdező kommentje:
Anyósnál otthon nem nagyon volt semmi olyan, amit tudunk volna adni,mi a baj a túró rudival?
2020. márc. 9. 07:55
 3/71 A kérdező kommentje:
Mivel láttam,hogy 15 óránál előbb nem lesz ebéd és 13 kor ha eszik a lányom egy kis turo rudit (tízórai gyanánt) azzal még tud enni ebédet ( turo rudira vagy joghurtra gondoltam ) de most nem ez a lényeg,hogy miért rudi
2020. márc. 9. 07:56
 4/71 anonim ***** válasza:
11%
45 éves vagyok, úgy 25-30 eve főzök. Ha 11kor neki állok valaminek, nem 15orakor lesz kész. 4 órát max marhahúst párolok. Rántott hús az max egy óra. Egy 5 éves tud várni. Már ugye ha kapott reggelit és tízórait előtte. Turorudit nem adunk ebéd előtt és mókás a rántott hús ötlet is. Egy szelet kenyér, egy darab gyümölcs, egy falat sajt tökéletesen elég az éhség csillapítására, a gyerek nem hal bele, ha várnia kell. Nem csecsemőről van szó, könyörgöm. Nem, nem volt igazatok, de anyós jobban jár , ha innentol le se kakkant benneteket.
2020. márc. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
82%

Mert mondjuk én inkabb adnék egy szendvicset,vagy vajas kenyeret..vennék peksutit, pl pogacsa, vagy akarmi, nem nasit vennék tizorai gyanánt. :D

Szoval ez nekem olyan logikatlan 🤷‍♀️

Meg furi h vendégeket varok, de fel sem öltözök... Nem lehet h elfelejtette? Nem kezd demens lenni? Nem mentegetem, csak furcsa...

Am.igazatok van, én is elmentem volna, hogy akkor eszünk máshol... Marmint ha akadekoskodna hogy nem ehet addig a gyerek. Nem tudom mit csinálnek, megmondanam neki h nincs igaza.. Mert az egy dolog hogy nem lett kész idoben, van ilyen... De még megtiltani hogy ne egyen a gyerek... vicces... Megmondanam hogy ebédre többet nem megyünk hozza. Ossza be saját magát ne a gyereket v titeket. 😅

2020. márc. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 A kérdező kommentje:

Anyósnál egy húsleves és 8 db rántott hús rizzsel 11-15 ig tart, tényleg nagyon tötymörög

Lányunk 8kor evett utoljára,utána kicsit elaludt mert álmos lett,10 kor indultunk el,11 re érünk oda,ahhoz kepest,hogy délben már ettünk volna 15 lett kaja

8-15 egy 5 éves nem bírja ki jó

2020. márc. 9. 08:06
 7/71 A kérdező kommentje:

Pont ezt akarom mondani,hogy anyósnál nem volt semmi nagyon amit tudnunk volna adni a gyereknek ráadásul rám szólt,hogy ebéd előtt semmi nincs a gyereknek és le se menjek a boltba itt inkább mi ezen akatunk ki,hogy mi az,hogy ő mondja meg mikor éhes a kislany,mikor ehet


Nem nem demens,nem is felejtette el mert már 9 kor hivatott minket,hogy biztos hogy jövünk ebédre

2020. márc. 9. 08:08
 8/71 anonim ***** válasza:
52%

Vicces vagy... Mi reggel reggelizunk.. 8ora...10 óra tizorai.. Ebed 12-13. Na akkor egy szelet sajt... Hat az a feltét a szendvicsre 😅 32 eves vagyok... Ha úgy eszek reggel, hogy 12-13 felé ebédre számítok, akkor en sem tudok jo képet vagni a plusz 2 órához😏.


Amugy en anyósom is körülményes.. Bar nem 11kor oltozik fel.. De múltkor is neztem. Huslevest csinalt. Reggel 7kor mar zoldseg minden megpucolva..(naluk aludtunk), Levesteszta kifozve. Masodik fogas volt előző napról. Es azt neztem h egesz délelőtt a konyhaban rohangalt... De nem tudom miert... Felrakja a húst főni, lehabozza v leonti. Bele a zoldseg, fuszer es kesz... Neha ellenorzi. Ez lenne a normális. De csak szaladgalt a fakanallal mint a mergezett eger.🙄


Abban adok igazat h azert nehogy mar meg akarja mondani nekem valaki h ne egyen az éhes gyerek. Bar nem rudit...

De ha en olyan lennek h edesseggel tömnem a gyerekem... Akkor sem korlatozhatna be senki h EN mit csinalok a SAJAT gyerekemmel...

2020. márc. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 A kérdező kommentje:
Mi a fene bajotok van a rudival,nem egy zacskó chipset,nem egy egész tábla csokit tömtem belé
2020. márc. 9. 08:20
 10/71 A kérdező kommentje:
Pénteken főztem,lett volna nekünk is otthon ebéd az embert nem az ingyen kaja miatt megy ....
2020. márc. 9. 08:21
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!