Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan lehetne megbeszélni?

Hogyan lehetne megbeszélni?

Figyelt kérdés

Férjem már 8éve nem lakik az anyjáéknál. Most készült el a házunk, 30 hetes kismama vagyok. Elkezdték hordozgatni a párom cuccait hozzánk, mindent elhoznak ha kell ha nem. Szószerint még szakadt alsókat is, pedig megmondta a párom hogy nem kell neki. De ők nem akarják otthon őrizgetni. Legutoljára a régi bútorait, ruhás szekrényt, kanapét akartak ránk tukmálni, mondtunk hogy köszi de nem kell, nincs hely. Mondták hogy pedig a gyerekszobába nyugodtan betehetnénk, jó lesz neki. (80as évekbeli bútorokról van szó, 4gyereket kiszolgáltak, tele vannak matricázva, karcolva stb).Szívesen adnák nekünk, úgy gondoltuk hogy jó, a műhelyben jó helye lesz, majd párom használha szerszámosnak.. DE nekünk kellene elhozatnunk. Erre mondtuk hogy nincs fölös 50ezrünk arra hogy azt a használhatatlan bútort elhozzuk, úgy hogy nem kell. Erre megsértődtek. Párom mondta nekik hogy hozzák el a régi plüssöket, legot, játék konyhát, vonatokat, autókat,hintalovat, mert azokra biztosan szükségünk lesz. Az összes említett játék férjemé, minden tesójának saját volt. Na azokat viszont nem hozzák el, mert azokat odaadták a nővérének, akinek van 2 lánya. Beszélt a párom a testvérével, azt mondta hogy ha majd nem kell a lányoknak akkor visszaadják nekünk (2 és 5 évesek, így sokára lesz). Anyósék meg nem hajlandóak a maradék játékot elhozni, azzal az indokkal hogy az unokák tudjanak vele játszani náluk. De ismétlem, mind a férjemé. A hintalovat ő újította fel még mikor suliba járt, asztalos.

Szerintetek hogyan lehetne visszaszerezni a dolgokat? Azt mondják a tesói meg anyósék hogy gyerekesek vagyunk.



2020. márc. 11. 12:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%

Most ezeken az ezer éves játékokon vitatkoztok? Megáll az eszem! A férjed nővére majd biztosan odaadja, ha már nem kell neki, azt meg nem értem, miért ne maradhatna anyósnál egy pár, ha a gyerekek ott lesznek, tudjanak vele játszani.


Egyébként pedig ha 8 éve nem lakik ott a férjed, miért nem hozta el eddig a vackait? Nyilván anyósék sem lomtár, végre szeretnének megszabadulni a felesleges dolgoktól. A férjed már régen rendet rakhatott volna a saját cuccai között és elvihette volna, ami kell, vagy kidobta volna, ami nem.

2020. márc. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
65%
Igen. Igazuk van anyosodéknak..majd vissza kapjátok ha ki nőtték a párod tesójának a gyerekei és mivel ennyi korkülönbség lesz köztük pont addigra növik ki mire a ti gyereketek tudna vele játszani. (hintaló,konyha) Ne legyetek ennyire irigyek azokkal a gyerekekkel a ti gyereketek is tud majd vele játszani.Igaza van abba is anyosodnak hogy a maradékot meg tartja magának mert tényleg legalább tudnak mivel játszani és nem kell 2szatyor játékkal menni látogatóba..A bútoros részhez annyi hogy nekem sem kellene max szerszámosnak de mivel sokba lenne a szállítás szépen meg köszönném hogy gondoltak ránk és mondanám hogy ajándékozzák el valami rá szoruló családnak a közelben..A játékok miatt teljesen felesleges ez a cécó..Gondolom a hormonok is felelősek azért hogy most túl reagálod. Boldog babavárást :)
2020. márc. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%

Az eőttem szólóknak igaza van!!!

Fel lett ez szépen fújva, kedves kismama!!! Ejnye

2020. márc. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
71%

Menjetek le egy hétvégén, válogassátok ki, mi az, ami kell, és azt viszitek xsak. Ami nem, az kuka, és kész, senkinek se kell ezer éves alsókat őrizgetni. A játékokon se pörögnék, tojjátok le, inkább vegyétek újakat, már használtan is van pl marketplace-en neg jofogason alig használt, szinte új, de azért modern játék, bútor stb.


Én 28 hetes vagyok, nemsokára mi is megyünk haza és átnézzük, mik maradtak meg gyerekkoromból, de mivel beázott egyszer a pince, és ott tartottuk ezeket, már lelkileg felkészültem, hogy valószínűleg mi is veszünk majd új játékokat, talán a Lego még menthető.

2020. márc. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam, mindegyik testvérnek sajátja volt/van. A nővére, akinek lányai vannak, anyósoméknál hagyta az övéit, mert túlhasználtak. Párom viszont felújítgatta a fa játékokat, így azokat megkérdezés nélkül elvitték (már 3éve,de nem szóltak). A hintalovat a nagypapája készítette, minden gyerek sajátot kapott. A 3tesója leszarta, ott rohadnak a padláson.

Csak azokat a dolgokat hozták el amik szinte használhatatlanok, és párom külön ks rakta őket. A játékok be voltak csomagolva, hogy mikor aktuális lesz, akkor elhozza őket (ha kész a ház), megmondta a szüleinek is ezt, éa azt is hogy kidobhatják a többi kacatot. Ehhez képest elhozták a kacatokat, a játékokat meg a lányuknak adták,megkérdezés nélkül.

Persze, nem irigykedek. Bármi van mi is nagyon szívesen adunk nekik ajándékokat, férjem kézzel készített pl nekik fa babaházat. De így utólag belegondolva lehet hintalovat meg konyhát kellett volna :)

2020. márc. 11. 12:39
 6/24 anonim ***** válasza:
81%
Nézd kérdező. A férjed játékai hivatalosan az anyósod és az apósod tulajdona. Azt csinálnak vele, amit akarnak. Épeszű ember oda adja őket az unokának. Nálatok nincs gyerek még, a sogornodeknel van már 5 éve. Ha ennyire kellett a férjednek a cucc miért nem hozta el akkor, amikor elköltözött? Nem értem a rinyalasodat
2020. márc. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Írom ismét, párom összecsomagta ami kell, megmondta hogy megy érte ha elkészül a ház. Anyósék megértették, helyeseltek. Beköltöztünk a házba 2hónapja, 1hónapja ment volna érte, akkor mondták hogy no no! Az már mind nincs itt, de nesztek, van itt likas gatya.
2020. márc. 11. 13:21
 8/24 anonim ***** válasza:
81%
Aha. Tehát 7 év 10 hónapig nem kellett a kutyának se a játék. Akkor viszont hirtelen igen. Ugyan szerinted ki hiszi ezt el?
2020. márc. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Nem értem :D

9éve a férjem felújította (lecsiszolta, festette és lakkozta) a játékait. A szobájában voltak.

8 éve elköltözött, de a játekok ugyanúgy a szobában helyezkedtek el. Haza haza járt a férjem, így megvolt még a szobája.

4éve egybe keltünk, emiatt hazament és összepakolta 2 pakkba a dolgokat, és a játékokat buborékfóliába csomagolva dobozba helyezte. Szüleinek nagy gonddal elmagyarázta, hogy 'ezek kellenek majd nekem! Most egy kis albérletben lakunk, de ha felépül a ház, akkor jövök értük! Rendben?' Anyukája erre azt mondotta: 'rendben fiam, nyugodtan, itt elfér a padláson!'

2 hónapja elkészült a várva várt otthon, anyósék hozták is a vackokat nagy bőszen kocsival. Mire a férjem: 'no, hát a játékok?' anyuska: 'ó fiam, azt elvitte a Terike, mert annyira szépek voltak! Az, övéit viszont itthagyta, mert azok nem jók'


Ennyi a történet, és most ezeket szerettük volna visszakapni. Ennyi. Kösz a válaszokat :)

2020. márc. 11. 13:38
 10/24 anonim ***** válasza:
89%
De minek ezen pörögni? Még jó ideig nem fogja használni a gyereketek a fa hintalovat, ha most vagy terhes! Amúgy meg a játékok miatt a tesóval kell egyeztetni, a lyukas gatyát meg kukába tenni, és mindenki negnyugodhat
2020. márc. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!