Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Most komolyan ennyire megterhe...

Most komolyan ennyire megterhelő egy 60 évesnek félévente egyszer 2 órás vonatút?

Figyelt kérdés

Már nagyon elegem van anyósomékból, 10 év alatt 3x jöttek fel hozzánk Bpre, holott mindig kérjük őket. Nem betegek, járnak buszos nyaralásokra is, pl korfura is úgy mentek.


De ugye mi menjünk folyton, csak mert anno, mikor még egyetemre jártunk, ez volt a megszokott, akkor mentünk szinte minden hétvégén.


De most már nem egyetemisták vagyunk, férjem sokat dolgozik hétköznap, én 2 kicsit nevelek itthon, és 2 kutyát is!


Soha nem jönnek, az unokákat se látnák ha mi nem mennénk.Ha gyereknek van szülinapja, akkor is mi menjünk, mert fel akarják köszönteni, ha nem mennénk jönne a sértődés!


Azért 2 nyugdíjasnak lényegesen könnyebb lenne felutazni, de mégis mi menjünk, szinte már utánfutóval, mert ugye 2 felnőtt, 2 gyereküléses, 2 kutya és még a csomagok, babakocsi meg minden xar! És ezt havonta! Már nagyon elegem van, hogyan értessem meg velük? Eddig is hiába mondtuk ők jöjjenek, még mikor csecsemő volt a kisebb, 2 éves a nagyobb akkor is mi mentünk, mert egyébként jön az osszeveszes meg mi vagyunk a xar emberek!


2020. márc. 11. 12:25
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
90%
Ne utazgassatok ennyit hozzájuk és vállaljátok a sértődést, limitáljátok a kapcsolattartást, felnőtt emberek vagytok basszus, miért hagyjátok magatokat még mindig gyerekként kezelni? Ha nem húzzátok meg a határaitokat és nem léptek keményebben, akkor nem igazán értem, min csodálkoztok.
2020. márc. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
89%
Sértődjenek meg, na bumm, simán bevállalnám. Persze azért ne mondd, hogy nem akartok. Nem tudtok. Sokan meg itt panaszkodnak, hogy az anyós állandóan a nyakukon lóg ha kell, ha nem.
2020. márc. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
A gyerekek miatt vállaltuk eddig, hogy azért legyen velük is kapcsolat, mert ha rajtuk múlna, nem is ismernék az unokáikat. A gyerekek miatt egyértelműen, de már besokalltam. Szerencsére szüleim gyakran jönnek, pedig ők is messze laknak, de apum vezet, anyum meg szeret vonqtozni, mert közben olvas, nézelődik. Mindig kimegyunk érte is a keletibe, és ha megy, akkor meg kivisszuk. Érdekes, ő megoldja, pedig 5 évvel idősebb is, mint férjem szülei
2020. márc. 11. 12:39
 4/41 anonim ***** válasza:
89%
Úgy viselkedtek, mintha még mindig gyerekek lennétek. Apu, anyu mondja neg, mit tegyetek. Hidd el, ha nem mennétek, pár hét sértődés után ők keresnének meg titeket.
2020. márc. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
30%
Igen, lehet nekik megterhelő.
2020. márc. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó: manapság egy 60éves olyan mint húsz éve egy 40-50-es!


Én mindjárt 60 leszek (nő), de tavaly nyáron lebicajoztunk Passauból Bécsig, és minden évben megyünk gyalogtúrázni is az Alpokba, vagy más hegységekbe. Nem kéne úgy beállítani a hatvanasokat, mint ősöreg aggastyán...

2020. márc. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
37%

Ugye, nem akarod elhittni velem, hogy egyetemista korotokban csak azért utazgattatok, hogy lássátok a szülőket?

.

" manapság egy 60éves olyan mint húsz éve egy 40-50-es!2

így igaz, hiszen a mai 60 éves 20 évvel ezelőtt 40 volt.

2020. márc. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
45%

7: hülyeségeket beszélsz!


A nagymamám 60 évesen komolyan idős asszonynak nézett ki! Többnyire sötét tónusú ruhákat hordott, ősz haj, stb. stb.


Én meg simán skinny farmert felveszek, fiatalosan öltözködöm, és sportosan élek.

2020. márc. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
Nem betegek, fiatalosan öltöznek, járnak ilyen csoportos utazásokra is, apósom még motorozni is szokott és jár találkozókra is. Korfu nincs messze de bp igen? Csak mert oda elmentek zokszó nélkül, ide viszont már megterhelő nekik. Voltak az elmúlt 3 evben horvatban és Erdélyben is, plusz belföldön is. A vonat meg elvisz, nehogy már megterhelő legyen az a 2 óra amit vonaton töltenének. A mi házunk nagyobb is, és a csomagunk is 100x több y ráadásul a benzint se ingyen adják!
2020. márc. 11. 13:13
 10/41 anonim ***** válasza:
23%

6!


Én 45 vagyok, de nem bírok ki 2 órás vonat utat, rosszul leszek. Könyörgöm hagy döntse már el mindenki maga, hogy mit bír és mit nem. Ha nem akarnak menni, hát ne menjenek. Ennyi.

2020. márc. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!