Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Barátnőmet bántja a mostoha...

Barátnőmet bántja a mostoha apja, mit tudnék tenni ez ellen?

Figyelt kérdés

Én 17 éves vagyok barátnőm 16,lassan egy éve vagyunk együtt de már a kapcsolatunk elején is voltak problémák a családjával.Kicsit hátrányosabb helyzetben vannak,de a legrosszabb hogy barátnőmet ugy kezelik mint egy házi szolgát és ez nem az a tipikus egyszer-egyszer elkell mosogatnia.Gyakorlatilag neki kell mindent csinálni ami a háztartással kapcsolatos.Ha ezeket nem csinálja nagyon elkezd vele balhézni a mostoha apja,az anyukája védné de sajnos fél a apjától.Szegény nagyon maga alatt van ez miatt rengeteget sír nagyon keveset tud velem lenni mert nem engedik el.

Mit csináljak kérlek segítsetek!🥺



2020. márc. 14. 16:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Te? Semmit. Az anyja tehetne valamit, esetleg a barátnőd.
2020. márc. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
14%

A barátnőd beszéljen a gyermekvédelmis tanárral vagy kérje az intézeti elhelyezését.


Neked meg halkan megsúgom, hogy a barátnőd 99%, hogy csak feltűnési viszketegségben szenved és erősen túloz.

Sajnos, akiket tényleg bántanak otthon, azok szinte mindig csöndben tűrik, nem rinyálnak a pasijuknak/csajuknak, mert nincs nekik és amúgy is félnek a következményektől.

2020. márc. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
57%

Hallod 16:18, te jó nagy gyökér vagy, ne haragudj.

Mi az, hogy csak feltűnési viszketegsége van, mert akit bántanak azok nem rinyálnak, és nincs párjuk?! Ez aztán egy értelmes megállapítás volt..

Te inkább ne adj "tanácsokat".


Kérdező!

Szerintem te nem tudsz semmit tenni, csak annyit, hogy a barátnőd mellett vagy, és érezteted, hogy számíthat rád.

Ha tényleg annyira rossz a helyzet, akkor esetleg forduljon nagyszülőkhöz , közeli rokonokhoz, hát ha valaki tud segíteni, vagy akár hozzájuk költözni.

Sajnos ebben az esetben egyedül az édesanyja tudna megoldást találni, de mivel ő is fél, nem biztos, hogy bármerre is lép. Még akkor sem, ha őt is és a gyerekeit is bántalmazzák.

2020. márc. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem tuloz ha ott vagyok akkor is ordivál vele és képes rá hogy megüsse,az a baj hogy elég gyakran iszik
2020. márc. 14. 16:47
 5/19 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam hogy én idén végzek a sulival ha nem is egy luxus lakást de egy pár négyzetméteres lakást kitudnék venni csak nem hiszem hogy elengednék.
2020. márc. 14. 16:49
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha az anyja sem partner, akkor sajna nem sokat. Barátnőd jelezze a suliban, akkor talán történik valami.
2020. márc. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én elhiszem hogy mentenéd a barátnőd, de kezdőként még magadat is nehéz eltartani, nemhogy egy másik embert-hisz ő még tanulna ugye. Én azt mondom, tartsatok ki, kezd el felépíteni az egzisztenciádat hogy mire nagykorú lesz összeköltözhessetek. Még úgy is pokoli nehéz lesz, de nem vitethetik vissza ha nem akar menni.
2020. márc. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
50%
Szia!A legjobb, ha valahogy ráveszed az anyját, hogy váljon el a mostohaapjától. 7 évig bántalmazott minket anyukám régi párja, de szerencsére édesanyám beleunk, és elköltöztünk. Ha más nem, próbáld meg rábeszélni a szüleidet, hogy amíg nem találnak albérletet, költözzön hozzátok az anyuka+lánya. A lényeg, higy távolodjanak el tőle. De a legjobb megoldás ilyenkor rendőrséget hívni. Ez már bántalmazás, simán kaphat 1-2 évet (nem vagyok szakértő, csak tipp). Mindössze az a lényeg, hogy segíts, mert elfajulhatnak a dolgok, és egy ilyen után nem könnyű felépülni. :)
2020. márc. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
A rendőrség semmit sem fog tenni ha a lány vagy az anyuka nem tesz feljelentést. De a bántalmazó bepipul ha feltűnnek a rendőrök, és komolyan árthat nekik. Ezt gondold meg.
2020. márc. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Az baj hogy megvan félemlítve a kistestvérei miatt mert fél ha eljön rajtuk csattan az ostor
2020. márc. 14. 17:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!