Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Egyre jobban idegesit az...

Egyre jobban idegesit az anyósom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Baratommal 6eve leszunk egyutt. Apukája nem el már. Az anyukaja jar dolgozni allitolag beteges is,faj a laba,hasi problémái vannak stb. Igazából napi 4orat dolgozik,hitelt intéz,ugyfelekhez jar. Ezért nem sok fizetést kap, a párommal el konkretan ő is fizet mindent, ha nem tulorazna penze sem maradna magára. Testvére most költözött el a párjával így ő már nem tud besegiteni nekik. Tehát a legkisebb fiára van tamaszkodva,de engem rettentően kezd frusztralni ez az egesz. Én szeretnek 1-2even belül kulon eletet kezdeni. Az anyjanak minden munkával csak a problémája van, semmi nem tetszik neki. Testvére mondta hogy koltozzek oda,csináljuk meg az ő szobáját. Egy ideig oke lenne,de az anyja nem fogja magat eltartani van olyan érzésem. Hazat venni úgy nehéz,hogyha nincs mibol gyujteni a baratomnak. Párom nem akarna alberletbe menni,mert ott van a nagy házuk. De engem már nagyon idegesit hogy mindenhol ott van az anyja meg sokszor úgy erzem magam mintha ott se lennek,mindig csak a fiával van elfoglalva. Regebben amugy is utalt ra az anyja,hogy oda nem koltozhetek. Nekem ez a helyzet már kezd annyira gaz lenni😩😩

20/L



2020. márc. 16. 11:48
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
25%
Pontosan mennyit ad a párod a háztartásba?
2020. márc. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 exelant válasza:
71%
Nehéz helyzet ez nagyon. Nem tudom a párod is mennyire szeret a "mama hotelben" élni. Mennyire mer/akar önálló életet kezdeni,saját lábára állni, illetve az anyukája is mennyire zsarolja érzelmileg majd, mivel neki meg jó, ha valaki besegít a havi megélhetésbe. Sokszor a férfiak sajnos ahogy látom nehezen állnak ki egyértelműen és határozottan a párjuk mellett, anyuka szava is sokat vet a latba, ez pedig sok párkapcsolaton gyengíthet, vagy szakítanak is emiatt párok egy idő után.
2020. márc. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
83%
Leültetted a barátodat, és megmondod neki, hogy "Pista, én szeretnék veled egy önálló, felnőtt életet élni, költözzünk albérletbe, én adok neked időt arra, hogy ezt édesanyáddal lemeccseld, keress jobb munkát és felőlem támogathatod őt, de a kapcsolatunknak kell az, hogy külön legyünk". Ha a barátodban nincs hajlandóság arra, hogy leváljon az édesanyjáról, akkor nem lesz ebből semmi. Nem kell az anyjára fújnod. Az, hogy a párod tartja el, az az ő döntése volt, gondolom nem fogott az anyja fegyvert a fejéhez, hogy márpediglen leadod a fizetésedet kisfiam. Ha a barátod nem képes ezt a lépést megtenni, akkor sok jövőtök nem lesz. Ne az "anyósod" (nem az anyósod, majd akkor lesz ha elvesz feleségül a barátod) legyen a hibás azért, mert a barátod nem akar felnőtt lenni. Ha a testvére eltudott költözni otthonról, akkor ő is eltud, ha akar.
2020. márc. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
86%

És akkor azt tervezi hogy az anyukájával fogtok élni és eltartani mert ott van a nagy ház?

Neki nem hiányzik hogy ketten éljetek együtt és ne hárman? Hogy ne kelljen máshoz alkalmazkodni, csak egymáshoz?

Ha mindkettőtöknek van egy normális fizetése akkor albérlet mellett is lehet gyűjteni.

Pl. a párommal mi most költözünk pedig mindkettőnk szüleinek nagy háza van (sőt az övéi úgy tervezték hogy mi majd ott maradunk) de mindketten éreztük hogy mi inkább megyünk el egy albérletbe csak ketten és fizetünk mi 100%-ban mindent és az mellett teszünk félre, minthogy ne élhessük a saját életünket.

Lehet ezt nézni pénzkidobásnak is meg lehet annak az árának is hogy ketten lehessetek.

Ezt mond meg neki szerintem, hogy te inkább fizeted az albérletet csak ketten legyetek és hogy te vele szeretnél közös életet élni és nem hárman az anyukájával.

Ha meg azt a nagy házat az anyukája nem tudja egyedül fent tartani akkor adja el és abból a pénzből vegyen egy kisebbet, ha meg nem akarja akkor az a saját hibája, 1 emberre nem kell 3 szoba (csak mondtam egy számot kbra) és azt fűteni, takarítani, stb.

22/l

2020. márc. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Kb 200ezret ad haza. De nem ertem hogy két embernek hogy lehet ennyi a rezsije.. és meg az anyja is kap penzt ugye.. és alig van kaja naluk általában. Szerintem sok ember van a foldon aki ettől sokkal “betegesebb” megis dolgozik. Én anyummal igaz hogy nem olyan jo a kapcsolatunk de ő nem panaszkodik ennyit,és hetvegen is dolgozik meg ünnepekkor is..

a testvére 30evesen költözött el a párja családjának a hazába,kialakítottak maguknak egy külön részt,penzt gyűjtenek saját hazra.

2020. márc. 16. 12:40
 6/29 anonim ***** válasza:
65%
És te dolgozol? Mennyit keresel? Képes lennél abból egy albit fizetni?
2020. márc. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
56%

Azért 200k egy házban 2 emberre kajával nem olyan magas összeg

De ettől független, ha az anyja tényleg nem ad bele semmit, az gond, csak nem a te gondod, mert semmi közöd nincs hozzá

2020. márc. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Nem az én dolgom,de marhára idegesit hogy az anyjanak semmi munka nem tetszik, fia mindent vegyen meg,mindenbe adjon bele. És akkor így hogy fogunk oda eljutni hogy gyujtsunk hazra. Én is anyaval lakok de fele ennyit fizetünk,ezért nem is ertem. És akkor jo ha van naluk hetvegen normalis kaja meg fűteni se nagyon fűtenek.

Már rendesen irritál az anyja ha meglatom😅😩

2020. márc. 16. 12:57
 9/29 anonim ***** válasza:
54%
Vagyis csak az a baj, hogy nem téged tart el
2020. márc. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Mirol beszelsz te jo eg.. hat én is dolgozok,engem minek tartson el,külön eletet szeretnek ha ebbol nem jött volna le neked..
2020. márc. 16. 13:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!