Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom megsértődött, nem...

Anyósom megsértődött, nem szól hozzám. Mit csináljunk?

Figyelt kérdés

miután megmondtam neki, hogy nem mehet el a város másik végére megvenni valamit (megjegyzem nagy eséllyel már nincs is ott készleten), amit ugyan pár ezer forinttal drágábban, de házhoz tudunk rendelni máshonnan.


nem az hogy simán nem áll szóba velem, de azóta szid engem, sértettet játszik, nem hajlandó leülni velünk egy asztalhoz, nem eszik a főztömből.. borzasztó feszült a légkör itthon, alig tudok így a munkámra figyelni..

hiába magyarázom neki, hogy 70 évesen nem kellene kimennie most a városba tömegközlekedéssel, a párom cukorbeteg, szóval ezzel még őt is veszélyezteti...

felajánlottam, hogy megrendelem, vagy elmegyek egy közelebbi boltba megvenni. de nem, az nem jó mert az nem ugyan az és drágább ( 1-2 ezer forintról van szó). ezek után bármit felajánlok jön a válasz: csinálj amit akarsz, nem érdekel..

már ott tartok, hogy annyira ideges vagyok, hogy lassan inkább elmegyek én abba a boltba, hogy meggyőződjek róla, hogy valóban nincs már az a termék...de közben meg én se szeretném hazahozni a fertőzést, mert rám lehet hogy ártalmatlan de anyósom és férjem rizikócsoportba tartoznak


2020. márc. 18. 10:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Mutasd meg neki ezt! :-D


[link]

2020. márc. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Senkinek nem kéne tömegkezlekedni, ha nem feltétlenül szükséges. Főleg nem 70 felett.

Az más dolog, hogy nem parancsolgathatsz neki.

2020. márc. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2-es. van aki szereti a rokonait bármilyen meglepő. attól, hogy néha nehéz a természete attól még a családtagunk akit szeretünk és nem szeretnénk ha megfertőződne..
2020. márc. 18. 11:16
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy te se menj, mert a végeredményt nézve tök mindegy, hogy melyikőtök visz haza vírust.
2020. márc. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
2-es és miért van a férjem féllábbal a sírban? ismered te a cukorbetegség lefolyását? ennyi erővel mindenki féllábbal benne van :D
2020. márc. 18. 11:17
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon nehéz ügy. Mindenki az időseket próbálja védeni, csak egy a gond: az idősek ezt totálisan telibe sz*ják. Nekik aztán senki ne parancsolgasson, senki ne mondja meg mit csinálhatnak és mit nem és sajnos annyira makacs önfejű már ez a korosztaly (ez ugye a korral is jár, valakinek meg még a természete is rá tesz egy lapáttal), hogy egyszerűen ha nem zárjuk be őket erőszakkal, akkor úgyis ki fognak mászkálni, nincs mit tenni. Majd ha kijárási tilalom lesz (többek között pont miattuk mert nem hajlandóak megerteni egy egyszerű dolgot) akkor majd kénytelenek lesznek tényleg otthon maradni. Tanácsot nem tudok adni sajnos, szerintem idővel lehiggad, mást nem tehet. Nem eszik, nem eszik, majd fog ha éhes lesz.
2020. márc. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
9%

Hívjátok fel telefonon az ominózus boltot, ahol nyilván meg tudják mondani, hogy már nincs az amit keres. Nem pánikolni kell, hanem gondolkodni. Te spciel nyugodtan elmehetsz, ugyanis nincs kijárási tilalom. Nyilván be kell tartani az ajánlott protokollt. Az én anyósom 86 éves, együtt lakunk. Páromnak muszáj dolgozni járni, de bevásárolni is kell (többnyire ő intézi azt is, mivel úgyis a városban van), amit neki veszünk át kell vinni. Nem lehet hermetikusan elzárni valakit.

Mellesleg én is cukorbeteg vagyok, de nem tojok be ettől az egésztől, nagyon túltolják egyesek. Köztük te is. Anyós ne menjen sehová az OK, de nem kell bunkerbe vonulni egy vírus miatt, ami ráadásul - bár erősen virulens - korántsem annyira veszélyes, mint sokan azt el akarják hitetni.

2020. márc. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
17%
Megmondanam neki h felőlem.. Ha beteg lesz nem latogatom meg, de ha miatta lesz beteg a ferjem akkor kirakom. :D
2020. márc. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
20%

Ember! Te EGY HAZTARTASBAN ELSZ anyossal ??????? Nalam ez ultimatum,kapcsolat kizaro ok! Semmilyen krizishelyzetben nem lennek egy legterben tobbet anyosekkal mint 1-2 havonta/ 1-2 orat!! Persze h szrul vagy.. ez nem egeszseges. Mi is szeretjuk egymast! Nincs viszaly. De azert van 1 hatar!


N

2020. márc. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
13%
Az anyósod rosszul gondolkozik. Neked adok igazat. Ne adja isten, de még jöhetnek további szigorítások és akkor finoman felemlítheted neki ezt. Arra ügyelj, hogy tapintatos légy (habár - ha olyan a természete, akkor az ajándék arany nyakláncot is sértődésnek venné...).
2020. márc. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!