Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy mondhatott ilyet anyósom?...

Hogy mondhatott ilyet anyósom? Miért gondolja úgy hogy ő mindenki és minden felett ítélkezhet?

Figyelt kérdés

A férjemmel az egyik nagyon közeli barátunknak beteg kisbabája született,sajnos már kétszer került a halál közelébe, újra kellett éleszteni, epilepsziás és nem lélegzik megfelelően, sajnos meg fog halni hamarosan.

/A terhesség alatt néhány vizsgálaton kétértelműek voltak az eredmények (meg az elején az első pár hónapban), de több orvos is vizsgálta és végül (5-6 hónap körül) úgy állapították meg hogy nincs látható rendellenesség. 28 évesek nincs beteg a családban. /

Anyósom mikor megtudta rögtön azt mondta,ez kizárólag csak az anya hibája, miért nem vetette el. Mit gondolt egy ilyen nyomorékkal mit fog kezdeni.?!

A férjem mondta neki hogy azért ez nem ilyen egyszerű. Néha tévedés is van és ha elvetetik. Erre anyósom rá vágta hogy ha a férjem beteg lett volna nem tartották volna meg. Egy "ilyen" nem kell a családba.

Undorító szerintem amiket mondott, meg ahogy, semmi együtt érzés nincs benne.

Én is kismama vagyok a 3. babánkkal és őszintén semmit se remélek csak hogy egészséges legyen, főleg ebben a helyzetben.

De ez a hülye (bocsánat de nem tudok jobb szót rá) nem érti meg hogy maga a szülés is illetve a terhesség is rejt számos veszélyt, bármikor lehet baj.

Azt hiszi hogy ő tud mindent és abszolút nem érti meg a másik véleményét.

Hogy vannak ilyen emberek?

Persze én is lehet hogy az abortusz mellett döntök, de nem voltam ilyen helyzetben fogalmam sincs mit tettem volna. De úgy érzem erős tőle ez a bírálat.


2020. márc. 22. 14:56
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
91%
Bármi is a véleménye erről a témáról/ dologról, azt meg kellett volna tartania magában...Elég durva beszólás volt ez, főleg egy olyan asszony részéről aki már szintén szült..
2020. márc. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
86%
Bunkó a mama!
2020. márc. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos vannak ilyen emberek. Ne foglalkozz vele, főleg nem érdemes vitázni!
2020. márc. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
47%
Tipikus részeges bunkó anyós
2020. márc. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
71%
Értem én hogy terhesen érzékenyen érnt a téma, de attól még anyósodnak si joga van a véleményéhez. Van aki úgy gondolja megtartja a fogyatékos gyereket is (és ebbe sokszor tönkremegy a család ritkább esetben működik) más meg úgy gondolja nem tartan meg olyan babát aki soha nem lesz képes önálló életre. Én az utóbbit tartom normális gondolkodásnak-lehet hogy csak azért mert van a családban fogyatékos, és látom mivel jár. A beteg gyerek testvére annyi szüleinek mintha nem is létezne, mert ugye ő boldogul egyedül is, csak az apuka dolgozik mert a gyerek nem lehet felügyelet nélkül. Stresszesek, anyagilag szarul állnak, és az egészséges gyerek már meg van nyomorítva lelkileg az állandó félresöpréstől. És MÁR MOST azzal basztatják az anyjáék, hogy majd neki kell gondoskodni a testvéréről, aki egész életében fontosabb volt a szülőknek mint az egészséges. Ez nem bírálat, hanem egy erős vélemény anyódos részéről.
2020. márc. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
64%
*És igen, a nő felelőssége (magam is nő vagyok) ugyanis még a férjének sincs joga se abortuszra, se szülésre kényszeríteni. Legyen akár egészséges, akár súlyosan fogyatékos a baba.
2020. márc. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 A kérdező kommentje:
Én is pontosan leirtam hogy én is az abortusz mellett döntöttem volna. De a stílusa minősíthetetlen illetve sztem nem oda illő tekintve hogy sajnos beteg gyereke annak is lehet akinek egészséges terhessége volt, de sajnos szülés közben lép fel vmi komplikáció.
2020. márc. 22. 15:58
 8/62 anonim ***** válasza:
92%
Na igen, a stílusa erősen kívánnivalót hagy maga után, ebben egyetértek veled.
2020. márc. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
14%

Kerdezo! Csak Teged tudlak okolni + a ferjedet mert: NEM BESZELGETUNK ROKONOKKAL ILYEN ES MAS MEGOSZTO DOLGOKROL! Ti baxxtatok el azzal h LEALLTATOK beszelgetni vele!! Mire volt jo???? Miert kell beszelgetni anyosekkal foleg ilyenrol??????


Elmondanad mi a banatnak jarsz oda es meg beszelsz is... ???? En 2-3 havonta odarofogok egy hello szija puszi remelem jol vagytok sok sok csok vigyazzatok magatokra!!- mondatsort. Es Le Vannak Tudva!! Nem szallunk vitaba nem osztunk meg velemenyt veluuuk!!


Elarulod miert beszelgettek es meg be is szalltal..minek? Jobb tole? Boldogga tett? Hja hogy illembol beszelgettek..akkor elj ugy ahogy "elvarjak.." de ettol boldog nem leszel.


24N -akit nem erdekel ha bunkonak nezik nincs velemenye es nem szall parttalan vitaba!!!! 😇

2020. márc. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
95%
20. hétben kiderült hogy szivbeteg a babánk (azon felül hogy anyóst ekkor is sak az uh képet követelte rajtam) első kérdése hogy ki beteg a családba vagy ki volt az? Egyböl hogy az én családom a hunyó ez miatt. Holott neki halt meg fiatalon a fia is a férje is...akkor melyik oldalról nagyobb az esély h örökölt valamit? H
2020. márc. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!