Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós hülyeségeit kizárni az...

Anyós hülyeségeit kizárni az életemből, hogyan? Érzéketlen és nem érti miért nem szeretek vele találkozni.

Figyelt kérdés
Nem velük élünk, de 1 városban, ritkán látom! Van egy rakás hülye dolga, szokása. Már ott tartok, hogy csak ülök és várom, hogy hazajöjjünk a havi vagy kéthavi találkozáskor. Most van indok nem menni egy ideig! Ha valamiről nekem vagy a fiának véleménye van vagy mondunk valamit bunkó lekezelő stílusban visszaugrik valamivel. Mindenkivel ilyen egy szóval ő érzéketlen bunkó de nem akar ártani, nem tudja kifejezni az érzéseit! Felszínes "muszáj" "illem" viszonyban van a fiával. Én azzal védekezek, hogy nem szólok csak várom a végét, anyós meg nyaggat minket hogy miért haragszom. Nem haragszom, hisz nem bántott meg viszont ahogy beszél az emberekkel hányinger. A vírus előtt is azt az örök slágert nyomta, hogy a fia+én miért nem megyünk velük sose sehova amikor: beülsz mellé és elkorhadsz kb olyan élet nélküli, sértő az egész nő viselkedése, másokhoz is úgy szól,mintha a seggéből rántotta volna ki, a fiának azt mondta mikor az apai nagypapája meghalt, hogy neki (anyósnak) senkije sem volt szóval az élet megy tovább, pedig a bácsi nagyon jófej volt! Páromat sokszor kiborította ezért alig beszélnek és az anyja mai napig nem érti mi a bajunk! És nem érti miért nincs családi program. A vírus után sem lesz.

2020. márc. 26. 08:07
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Jah..50-en bőven túl van. Az én anyám sokkal "cukibb" de páromnak már sok az én anyám szerinte túl kedves mindenkivel. Ezt szoktam meg így neveltek fel. Aztán jött álmaim férfia. Minden tökéletes. Majd bemutatta a családját... Tényleg érdeklődik felőlem is az anyós,após is de nem tudok mit kezdeni a stílusukkal! Leülünk aztán szól a fiának h jó rövid lett a hajad megint, valahogy nem tudom miért vagy mindig sötétben. Stb stb stb. Rajtam már nem talál fogást mert nem mesélek. Az öltözetem hajam meg vagy megdícséri ha tényleg tetszik azt kimutatja, ha épp ki van akadva a körmöm színén azt nem jegyzi meg.
2020. márc. 26. 09:47
 12/28 Kései Sirató ***** válasza:
66%

Pontosan ugyanolyan, mint az én anyósom. Ő is teljesen irritáló, undok, rosszindulatú, és rettenetes a stílusa.


Mi is egy városban élünk, én kb. évente 4-5 alkalommal találkozok vele, de nem nagyon érdekel az sem, amit mond, és az sem ahogyan.


A férjem és a gyerekek kedvéért nem nullázom le a kapcsolatot, de ha megjegyzéseket tesz, mindig azonnal reagálok és nem magamban agyalok és mérgelődök.

Egyből megmondom neki, hogy fogja vissza magát, vagy hogy nyugodtan hagyja ott az ebédet , ha nem ízlik, mert láthatóan grimaszol, pofákat vág, jajgat.


Összességében eljutottunk oda, hogy azért tart tőlem, nem nagyon mer nyíltan belekezdeni a bunkózásba.


Szóval a legfontosabb az, hogy ne tartsd fontos személynek, nem lehet egy ilyen nő meghatározó az életedben.


Nem tetszik neki valami? Ne is törődj vele, le van szarva!

Legyen ő az utolsó, akinek a véleménye számít.

2020. márc. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

"

Szóval a legfontosabb az, hogy ne tartsd fontos személynek, nem lehet egy ilyen nő meghatározó az életedben.



Nem tetszik neki valami? Ne is törődj vele, le van szarva!


Legyen ő az utolsó, akinek a véleménye számít."


Köszönöm! :))


Ahha! De a hanglejtése is borzalom volt mikor a lányának mondta. Vagy szül vagy nem. Ez mindegy. A lényeg anyós stílusa.. Én 3x osztottam ki mindegyik alkalommal sírt. Majd leültünk béke. Aztán megint nem bírt viselkedni. Egyetlen megoldásom hogy nullára redukálom. Ha kiosztom akkor mártírrá válik, ha nem osztom ki elfajul a nő. Ha meghúzom magam osztja az észt! Ha nem reagálok semmire az a jó?

2020. márc. 26. 09:52
 14/28 anonim ***** válasza:
58%
Nem találkozol vele, nem gondolkozol rajta, end of story.
2020. márc. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
96%

Amúgy szerintem az ilyenre az a legjobb ha kedves/normális hangsúlyban reagálsz és nem kb kiabálva vagy úgy hogy teljesen csendben maradsz.

Pl. amit írtál hogy mindig beszól a párod hajára hogy túl rövid. Mosolyogj a párodra és mond hogy szerinted jó, neked tetszik. Így kimondod a véleményed de nem veszekedve és ugyanígy bármi mással.

2020. márc. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Hajvágás előtt meg. "Ez már hosszú fiam vágasd le." A fia meg csak nevetett le se tojja. Az a baj az egésszel, hogy én ápolnék jobb kapcsolatot is velük, de egy suttyó az anyósom. Az egész megjelenése viselkedése és a hangneme. Plusz a halálról ahogy beszélt. Meg igen megint keverem a vírust ide.. de amikor nincs vírus :D 3 hetente rájön hogy miért NEM megyünk említ engem is valahova velük. Másik vicc..hogy megkérdezi a fiát aki 30hoz közelít lassan hogy ugye írsz vagy hívod a Mariska nénédet mert szülinapja volt. Erre "aha ja" válasz. Majd sírva röhög hazamenet mellettem hogy dehogy hívja azt se tudja már ki nem érdekli meg milyen gáz az anyja hogy ellenőrizgeti mef utasítgatja. Végül a Mariskát nem hívta nem írt de anyósomat megnyugtatta hogyperszeanya.. Mindenben ezt teszi igent mond aztán hazudik az anyósnak. Azt mondja ha hazudik úgyse derül ki az anyós nyugodt a fia meg azt tesz amit akar. :D múltkor rákérdezett itthon mit főztem vagy főztünk..hát rohadjunk meg de pizzát rendeltünk. Így ott izgultam mit mondd aztán azt mondta hogy remek paprikás krumplit főztünk.
2020. márc. 26. 10:25
 17/28 anonim ***** válasza:
82%
Te tényleg rá vagy függve az anyósodra, szükséged van rá, hogy foglalkozz vele.
2020. márc. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, bocsi de nekem te tűnsz kiállhatatlannak.
2020. márc. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Komolyan felfújtam azt hogy "hogy vagy(tok) mi van veled(tek)? " ?? Őszíntén! Nem vagyok kiállhatatlan mert nem reagálok a beszélgetésükre mert így nem köt belém. Szóval csendben ülök ha ott vagyok.
2020. márc. 26. 11:12
 20/28 anonim ***** válasza:
91%

"Mert alapvető pilléreiben, elfogadtak családtagnak"

Erre a statikailag biztos (és szép) mondatra, ezekre a pillérekre tenném a felépítményt. Egy rácsot, ami összefogja a pilléreket, és biztosan áll rajta a toronyház az idők végezetéig.

Tehát a lényeg: férj megy, te otthon építkezel-szépítkezel addig.

2020. márc. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!