Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek ez jogos az...

Szerintetek ez jogos az ""anyos"" reszerol?

Figyelt kérdés

Azert tettem idezojelbe, mert nem szeretem, ha valaki ugy mondja magat vagy mast anyosnak/aposnak, hogy a gyerekek csak jarnak, es nem hazasok, de ez reszletkerdes.

En (22) es a volt baratom (25) jartunk ket evig, az anyjaval jo volt a viszonyunk, minden sikeremnel (jogsi, munka, egyetem, koltozes) buszke volt ram, dicsert stb, tehat tenyleg nem volt semmi gond.

Van egy masik fia, az o baratnoje teljesen az ellentetem, eltartja a baratja, mukormos, szempillas, vasarlas, stb, vele nincs kibekulve, de a szemebe is mondja. Ezt amiatt meselem, hogy tenyleg okes koztunk a viszony.

Adodtak kisebb problemak, o, az ""anyos"" ajanlotta fel, hogy addig nyugodtan koltozzek hozzajuk, amig nem talalok megoldast, meg amugy is, barmikor szivesen lat. Ekkor mi mar nem jartunk a fiaval, de elvagyunk, nem oljuk meg egymast, nincs harag, de nincs nyalakodas sem, tehat nem kezdtuk ujra a dolgot.

Eltem a lehetoseggel, ugyanugy bevasaroltam, takaritottam, segitettem mindenbe, mert nem all ez tolem messze, meg egyaltalan nem teher, tehat itt sem volt gond. Beszelgettunk sokat, teljesen okes volt minden.

De a fia, az exem nagyon rendetlen, es hanyag, ezt regen is utaltam. Amit levett magarol, azt otthagyta, soha nem takaritott, szemetet nem birt kivinni, oke, hogy a kutya a hazban van mindig, de befekteti az agyba, most epp hullik a szore, de agynemut nem cserel. Nem egyutt alszunk, de ha epp az en agyamon ul, magahoz veszi a kutyat, es ott a szore stb. Tenyleg hanyag, meg igenytelen is.

Sikerult megoldanom a problemam, megkoszontem a vendeglatast stb. Aztan ok ketten, a fia meg o osszevesztek, de nem durvan, ez ilyen mindennapos kis civakodas, es mondta, hogy ennyi idosen miert nem koltozik el, meg miert nem koltozik ossze velem.

En meg mondtam, hogy ez lehetetlen, en nem viselnem el, meg igazabol alaptalannak tartottam, hiszen nem voltunk egyutt. Ha ugy van, hogy tenyleg kidobja otthonrol, es nincs hova mennie, oke, befogadom persze, bar van testvere, akihez mehetne, nekem senkim nem volt, de igy nem is ertettem. Es ezen o felhaborodott, hogy miert ne johetne hozzam. Ez volt a vita kifejtve, hogy miert ne koltozhetne hozzam a fia.

De miert koltozne? Ertitek?


2020. márc. 27. 21:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én is jóba vagyok az anyósommal ( és ő tényleg az anyósom, mert a fia a férjem) de alapból nem tartom normális dolognak azt, hogy odaköltöztél még akkor sem, ha anyósjelölt ajánlotta fel. Nyilván ő azért ajánlotta fel, mert reménykedett abban, hogy újra együtt lesztek. Neked lehetett volna annyi eszed, hogy erre rájöjj, és ha nem akarsz kibékülni az exeddel, akkor csak megkellett volna köszönnöd, és nemet kellett volna mondani. Vagyis: "köszönöm Marika, de már nem vagyok együtt Gyurival, így nem élhetek egy fedél alatt vele. "

Anyóspaját reakciója nem meglepő. Ő reménykedett, főleg, hogy odaköltöztél. Most csalódott, mert úgy érzi átvágtad.. Itt a buta inkább te voltál

2020. márc. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nem, az a baj, hogy nem tudom elmagyarazni rendesen a viszonyokat. O tudja, miert lett vege az egesznek, azt is tudja, hogy nem akarunk mar egyutt lenni, a fia sem, es o a kapcsolat eleje ota kimaradt ebbol. Ha vita volt miattam, vagy a fia miatt, nem avatkozott bele, tehat tenyleg teljesen kimaradt mindenbol, ami eleg nagy pozitivum.

O neha mar inkabb lenne egyedul, es mikor mi jartunk, akkor is mondta a fianak, hogy koltozzon el, vagy mondta hulyesegbol, hogy "vidd el innen valahova", tehat hogy is mondjam, picit en most ugy latom, hogy o azt nem erti meg, hogy nem lakhatunk ugy egyutt, hogy nem vagyunk egyutt. Mert szerinte ez lehetseges. Az en odakoltozesem egy honap volt, tehat nem cuccoltam mindenestol. Meg picit azt is erzem, hogy nem erti meg, miert is nem "kene" a fia.

Annyira hozza van szokva ehhez a szerephez, hogy neki nem baj, ha nem csinalnak semmit, nem takaritanak maguk utan. Szova teszi, de nem makacsolta meg magat, es pl hagyta a szobajat kupisan, hanem kitakaritotta, eselyt sem adott ra, hogy megtanuljak a felnott gyerekei, hogy nem pakol el mindig utanuk valaki. Termeszetesnek veszi, hogy mivel en vagyok a no, ez a "dolgom", es nem erti, ez engem miert zavar.

2020. márc. 27. 22:08
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Az "anyós" nem hülye, szeretne megszabadulni a fiától, mert ő is látja, hogy valamit elrontott a fia nevelésében és ettől akar valójában menekülni. Hogy téged magukhoz vett, ebben benne volt az a számítás és remény, hogy a dolgok még az ő szájaíze szerint alakulnak, te pedig megerősítetted benne ezt a reménykedést azzal, hogy odaköltöztél.
2020. márc. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

Háááát.... azért ez durva.

Szerintem az eleve nagyon gáz (bocsi, nem megsérteni akarlak, csak őszintén válaszolni), hogy beköltözöl exedék házába. Ezzel szerintem exedet rohadt kínos helyzetbe hoztad - bár úgy látom, magadat nem...

Másrészt ha már egyszer megtörtént az, hogy exeddel együttéltél, akkor most miért okot ez problémát? Mikor az anyja hívott magukhoz téged, tudtad, hogy exeddel fogsz együttélni, mégis belementél. Akkor ennyi erővel most is simán megtehetnéd...

Még egyszer mondom, nem akarlak megsérteni, de annyi eszed van, amennyi látszik. Azért legközelebb ne pont az exedékhez költözz már be, mert nagyon-nagyon gáz, röhejes.

2020. márc. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
18%

Khmmm "Van egy masik fia, az o baratnoje teljesen az ellentetem, eltartja a baratja, mukormos, szempillas, vasarlas, stb, vele nincs kibekulve, de a szemebe is mondja."


Szoval: Se anyosnak Se neked angyalom nincs kozotok h eltartja e. Es ne mondja a szemebe a draga anyosjelolt hogy zavarja hogy a fia eltartja mert SEMMI azaz SEMMI koze. Kormos pillas!???? En is az vagyok. + Most nem is dolgozom!!! Es igen segit a parom! Es anyosom 1x hozna szoba anyagiakat a szajat is letepnem! Semmi koze a maganeletunkhoz! Elo sem fordult h anyagiakba beleszolt anyosom!!!! Megis hogy jon anyosotok ahhoz h beleugasson ??????????

2020. márc. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Elnezest! Bar ez nem szerves resze a kerdesnek, csak egy magyarazat, amit nem fejtettem ki, de most szivesen megteszem: A lany nagyon sokaig nem dolgozott, akkor a fiu fizetett mindent, a mukormost, es a pillast. A lany foglalkozasa nem ez. Uj telefont sem o vesz maganak, most hogy fizetese van, nincs kozos kassza, vagy ha van, az nem a kozos fizetesbol van, hanem a fiu fizetesebol, a lany kifizet valamit, csak egy pelda, a vizszamlat es ennyi volt, a tobbi penz, amit keresett az ove.

Ok sem laktak mindig kulon, a lany a baratjaval lakott, ergo az anyosaval is, meg ebben a helyzetben sem dolgozott. Tudnam sorolni a problemakat vele, de nem teszem meg, mert nem errol szol az egesz, bar erre reflektalva, ha a fiam nalam el, akkor szerintem alap, hogy besegit anyagilag, es hadd legyen kozom ahhoz, hogy epp a legujabb telefont veszi a lanynak, tehat x osszeggel kevesebbet ad a haztartasba, de +1 a letszam es miatta. Remelem erted, ez csak magyarazat, de ezzel a reszevel nem szeretnek foglalkozni, mert nem az en dolgom, es regen sem erdekelt kulonosebben.

2020. márc. 28. 00:10
 7/18 A kérdező kommentje:

A bekoltozes az exhez reszhez: nem tudom elmagyarazni a viszonyokat, mert hosszu. Az exem anyukaja felajanlotta, de az exemnek sem volt gond, mikor jottem, ugyanugy kijott elem, nem kellemetlen a helyzet, nem haraggal valtunk el.

Nyilvan nem volt jo otlet, es en sem szivesen jottem, de senkim, szo szerint senkim nincs/nem volt, akihez mehettem volna, de a megvaltozott helyzet miatt ott kellett hagynom a kollegiumot, es mivel hirtelen jott, nem volt penzem sem gyors egy budpesti alberlethez, vendeglatasban dolgoztam diakmunkaskent, a helyzetre valo tekintettel oda sem tudtam menni, hogy esetleg majd legyen penzem.

Eltunk siman, nem errol van szo.

Sajnos nem tudtam elmagyarazni a kerdesemet, mert bonyolult belelatni, de koszonom az eddigi valaszokat!

2020. márc. 28. 00:16
 8/18 anonim ***** válasza:
15%

Abban az esetben HA anyoseknal lakott a csaj oke amit irsz!! De amiota KULON a sraccal el mar onnantol SEMMI koze az anyagiakhoz anyosnak!!!! Erted?? Semmi!!! Amig ott lakott gaz ha nem perkalt!! De miutan osszekoltoztek ne is haragudj undorito beleocsmanykodni mas maganeletebe!!!!

Nekem is segitett a parom. Ehhez anyosnak semmi koze. Nem is teregetjuk ki neki. Megis ki o hogy elszamoljunk neki ha nem is ott elek !!!!!

2020. márc. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%
OFF sose volt se műkörmöm, se műszempillám, de így se értem, ezek miért lettek a felszínesség jelképei... amúgy meg 9-esnek adok igazat
2020. márc. 28. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%
Az azert gaz, hogy ha valaki egy honapra,atmenetileg,bekoltozik valahova,ezert cserebe elvarnak tole,hogy ezert "allandora" befogadjon valakit.Akkor a helyzet semmiben sem kulonbozne attol,mintha parkent elnenek egyutt.Ami ugye nem mukodott-ezert lett ex.
2020. márc. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!