Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy lehet egy olyan fokú...

Hogy lehet egy olyan fokú utálatot leküzdeni anyós ellen, ami bennem van? Konkrétan ha meg látom felmegy már a pumpa.

Figyelt kérdés

Sajnos egy tipikus okoskodás mániás, lelkileg zsaroló, semmire kellő anyósom van. Akit após tart el, ő dirigál, élősködő,anno mindig mikor udvarolt a férjem ránk telepedett családostul. Mi persze elmentünk kettesben, de akkor meg duzzogott. Ahofy komolyabb lett a kapcsolatunk mutatta ki a foga fehérjét. Csak az ő családja a szent, a minden. Az én szüleimet folyamatosan megjegyzésekkel illetik, becsmérlik holott önzetlenül segítenek bármikor bármiben. Ők soha, ha egy doboz tejet kértünk azt is kifizettették. Pedig a szüleimnek nincs sok pénzük, de férjem családjának hiába van, mégis kapzsik, csak önmagukra gondolnak.

Anyósom a fiát nem akarta elengedni, unokáját se fogadta jól, meg is jegyezte hogy minek. Ő még ehhez fiatal. De dicsekedni, mutogatni szereti. A páromat évekig kihasználta,aztán jöttem én. "elvettem tőle" , ő kicsi fiát igy gondolta. Majd a fia is látta miket művel, rájött az anyja milyen és vissza vett. Már nem ugrik neki minden szóra. Engem ki tudja miért utál, (persze ezt is csak titokban, mert a szememben jó pofizik) de én arra jutottam, hogy ő azt gondolta mikor mi össze kerültünk a férjemmel, hogy majd minden úgy lesz ahogy ő kitalálja. Mi meg azért nem úgy tettünk ezt/azt, leváltunk, felnőttünk. Mint a normális emberek. Rengeteget hangoztatta, hogy de hát a férjem az ő fia.

Mondom és? Tudom és tiszteletben is tartom, de nekem meg a férjem a gyerekeim apja. Rengeteget bántott anyós főleg szavakkal, a hátam mögött megjegyzésekkel, meg számtalanszor direkt keresztbe tett.

Első szülésem után mindenkit össze hívott és 15 ember jött első héten meglátogatni. Nem hívtuk csak jöttek, a férjem azt hitte maradnak egy kis ideig beengedte őket, na ők több óráig maradtak és még várták hogy mivel kínáljuk meg őket.

A férjemmel most jutottunk el oda, hogy teljesen elegünk van már belőle,a jatszmáiból hálistennek mostanában nem sűrűn látjuk. Meg millió egy dolog történt az évek alatt ami idáig vezetett. Egy kanál vízben meg tudnám fojtani, de próbálom tartani magam a férjem és a picik miatt. Csak a nagyanyjuk.

Nyárra szervezi a kislánya szülinapját május közepén lesz, amire én mondtam, hogy ebben a virusos időszakban két kisgyerekkel nem megyek el ha megsértődik ha nem mert minimum 25 embert össze fog hívni. Ki tudja ki merre volt.

De gondolom ezért is én leszek a gonosz szemét.

Másnak is van ilyen kedves anyósa? Az egyetlen megoldás a leépítése, kapcsolat megszüntetése?

Nem jó érzés utálni, de ő sajnos gondoskodik róla.


2020. ápr. 5. 15:51
1 2
 1/15 grafno ***** válasza:
50%
Dehogynem jo erzes utalni. Akkor lenne a legjobb ,ha el kuldened melegebb eghajlatra as oreglanyt. Szakits meg minden kapcsolatot,ha ennyi ideje nem akar mukodni ez koztetek.
2020. ápr. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
43%
Nem kell utálni. Simán nem kell vele foglalkozni. Ha nem akarta születésnapi buliba menni, akkor nem mész. Bár nem értem, hogy ha anyós az utálat tárgya, miért a sogornot kell büntetni, hiszen az ő születésnapján nem akarsz jelen lenni. Most a vírus miatt érthető, ha nem megy valaki, de a hozzáállásod igencsak problemas
2020. ápr. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem olvastam el a rizsát, de nem kötelező tartani vele a kapcsolatot. Én az enyémet évek óta nem láttam.
2020. ápr. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%
Hű de izgi, végre egy teljesen új téma, ami nem a könyökünkön jön ki!
2020. ápr. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nincs baj a sógornőmmel de anyós kavarása hogy bulit kell tartani. A vírus miatt nagyon nem mindegy, hiszen nálunk 3 és egy féléves kis picurkák vannak. Tényleg félek gigy elkapunk valamit. Más alkalommal szívesen megyek de ez most úgy gondolom más.
2020. ápr. 5. 16:34
 6/15 anonim ***** válasza:
21%
Duma. Csak most van egy jó ürügyed még jobban rühellgetni az anyóst.
2020. ápr. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

"Nyárra szervezi a kislánya szülinapját május közepén lesz..."


Akkor most nyáron lesz, vagy május közepén? :D

Nem mész el el és kész! Nyilván nem fognak a kardjukba dőlni bánatukban. Ilyen egyszerű!

2020. ápr. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%

Az enyém is ilyen, ha nem rosszabb.

Én meguntam, jól beolvastam neki és azóta nem tartom velük a kapcsolatot.

Nem részletezem a dolgot mert elég cigányos volt az egész.

Azóta nyugodtabb az életem.

2020. ápr. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%

Igen.


Sajnos az én anyósom és az ő részéről mindenki (férjem huga és a mamája) ellenem van. Anyósom és a mamával látszólag jó a viszony (férjem még mindig ezzel nyugtatja magát, de mondtam neki attól mert beszelünk egymáshoz; még nem jelenti a jó viszonyt).

Az anyja azért utál, mert amióta vagyok, nem tudja úgy uralni a fiát. Ráadásul feleségül vett... Mekkora szívás neki.

Ő egy végtelenül mártír nő. A fedő énje: ő a tökéletes anya, aki mindent megtett a gyerekeiért, aki a semmiből újra kezdte az életét, aki imádja a családját, a párját, aki mindenkivel nagyon kedves és segítőkész és önfeláldozó és aki a sok munka ellenére mindig csóró mert neki annyi kiadása van! Másnak érdekes kolbászból van a kerítés...

Amit a nagy közönség előtt titkol: a gyerekét azért tartotta otthon, hogy legyen kire támaszkodni anyagilag meg egyéb segítségben. Annyira szereti a gyerekét, hogy a párját a háta mögött osztogatta és megjegyzéseket tett és a házasságról is leakarta beszélni az eljegyzés után közvetlen... Aki folyton éreztette velem, hogy ne is ábrándozzak olyanról, hogy náluk vagyok valaki, nemhogy családtag... Persze a férjem előtt 10ből 9szer a mintaanya! A tökéletes anyós! Aki érdeklődik a családom felől mert ő olyan rendes, de rólam sosem kérdez tőlem, hogy hogy vagyok!


A lánya egy grandiózus nárcisztikus aki szerint rajta kívül mindenki csak egy kis senki, akik arra jók, hogy őt szolgálják. A családja is csak arra jó, ők sem kivételek. De ők ezt nem veszik észre (az anyja is nárcisztikus szerintem, csak másképp, másik fajta.) Én ezen átláttam, igaz nagyon sokára, mert nagyon nagy manipulátor. Csak akkor döbbentem rá a valódi énjére, amikor már maradandó lelki sérülést szenvedtem tőle. Azért lettem ellenség, mert nem voltam hajlandó az ő kényére kedvére tenni mert ő éppen füttyent és a férjemet is arra buzdítottam, hogy ne ugorjon az első füttyszavára. Meg az anyjának is mondtam, hogy ha annyira fáradt ahogy mondja, kérje meg a lányát hogy segítsen. Biztos visszamondták neki... Egyszer csak átnézett rajtam. Azóta is. Évek óta.


A mama... A mama az aki a háttérben szintén uszít és félre mesélte el szerintem a sztorit amit én elmondtam neki. Sokszor támadt nekem, hogy hazudok mert én nem akartam jóba lenni az unokájával. Mivel az unokája gondolom össze vissza hazudott neki is ráadásul, holott egyszer mondta nekem a mama, hogy tudja hogy az unokájának is vannak hibái. Következő beszélgetésben már az unokája maga a szent volt aki mindent megtett a jó kapcsolatért velem!


Egyszer beszéltek tesómmal a mama és az anyósom. Rögtön elkezdtek engem a hátam mögött minden szarnak elhordani (a férjem sem volt ott a közelben éppen), én voltam a szemét aki kb elrabolta tőle a fiát és én nem hagyom kb találkozni őket! Amikor ő nem keresi soha a gyerekét és sosem hivja haza látogatóba! Velem meg pláne...

Ha otthon van sógornő, nem hívnak be a házba engem. Nem egyszer kint kellett a teraszon lennem (nem miattuk mentünk akkor oda, hanem ott volt a férjemnek dolgai).


Szóval átérzem. Én már egy szavukat sem hiszem. A kedves szavakat már rég nem hiszem el. Tudom már a logikájukat, tudom mikor mi a céljuk, mit miért úgy tesznek. Többet nem csapnak be, nem tesznek még egyszer tönkre. Nehezen jutottam túl. Évek alatt... Számomra ők idegenek. Nem fáj ha bajuk van. Kiöltek minden jó érzést belőlem amit irántuk éreztem. Nem sajnálom őket semmiért. Már csak a férjemnek kell felnyitnia a szemét, hogy tudatosítsa, hogy az egész okozója a családja, akik nem jó emberek. Az én szememben az ilyen ember nem az...

2020. ápr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
13%
Úristen, mintha apósom feleségéről írtál volna! Kísértetiesen hasonlít az én történetem. Még az is, hogy utálja a szüleimet ismeretlenül is. Az elejétől beszólogatott nekik. Az a különbség, hogy neki semmi köze páromhoz, már felnőtt volt és egy párt alkottunk mikor megjelent. Manipulálni, játszmázni próbált, mindig megmondta mit és hogyan kell csinálnunk, mindezt lekezelően. Évekig tűrtünk, de ne kérdezd miért. Megkeserítette az első évemet a lányommal. Mivel ápolónő párom mindent elhitt neki,havonta cipelt minket a ,,kórházába'' kivizsgálni a gyereket. Mert csak az a jó orvos, akit ő ismer. Felülbírálta a gyerekorvosunkat, fontoskodott. Mindig az lett a vége, hogy nincs baja a lányomnak. Gyámüggyel is megfenyegetett engem mikor senki más nem hallotta, mert nem volt beágyazva az ágyunk. Páromnak meg duruzsolta a hátam mögött, hogy nagyon figyeljen rám, mert nem csinálom jól a dolgokat. A páromnak több idő kellett, hogy leessen neki, hogy csak okoskodik a nő és sokat veszekedtünk miatta. A fiam közelébe már nem engedtem. Egyszer párom vigyázott a picire, nem voltam otthon. Mostohaanyós meg eljött, kihasználta az alkalmat és ,,megvizsgálta'' a fiam. Közölte párommal, hogy 1 centivel hosszabb az egyik lába intézi az időpontot ortoédiára és majd jön másnap megvizsgálja a 2 hónapos fiam fitymáját és intézi is a műtétet. Mikor hazaértem és ezt így elmondta párom... Nos majdnem felrobbantam az idegtől. Megmutattam neki, hogy egyik lába sem hosszabb a másiknál és a fitymája így jó ahogy van a gyerekorvosunk szerint is. Az a nő ide aztán ne jöjjön vizsgáltatni a fiamat, mert nem engedem, és én magam dobom ki innen, ha idejön. Onnantól kezdve nem jött, de próbált áskálódni ellenem. Érdekes, de sokkal nyugodtabb az életünk nélküle. A fiammal 1x se kellett kórházba menni, pedig már 1 éves. Ő is nyugodtabb baba ez által. Párom közölte az apjával, hogy őt szívesen látjuk, de a felesége ne jöjjön. Már nem árthat nekünk többé.
2020. ápr. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!