Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szóljak vagy hagyjam rá?

Szóljak vagy hagyjam rá?

Figyelt kérdés

Anyósos. Mindenhez negativan áll,összeesküvés elmeletei vannak mindenről,fóbiáji vannak,amugy nem érdekelne.Viszont ezeket ugy adja elő hogy mindenki más bolond, aki nem így gondolkodik. A negativitás ugy is megnyilvánul,h pl kislányom köhint egyet akkor'hu beteg lesz,mi baja van? Miért köhög?' -nem beteg,nem köhög,csak köhintett egyet. Megtörlöm az arcát,ott 1 kicsit piros lett ,anyós: jaj piros az arca megsütötte a nap?? (Mintha én balfsz nem kentem volna be) -nem,most töröltem le a maszatott az arcáról(ő is jelen volt amugy) Hozzáér a lányom a fejéhez,kicsit megvakarja magának anyós: jaj miert vakarózik,mi baja? Mikor viszed orvoshoz? - semmi baja, zavarta a haja,bem viszem orvoshoz..csak ez a higgadt válaszolgatást nem tudom meddig birom.Amugy szereti,betartja nagyjábol amit kérünk ha vele van. Csak ez a negatívkodás. Ha szólnék ezt mondanám. Szeretném megkérni,hogy ne beszélgessünk ilyesmitőről( ami éppen szóbakerül) mert én nem igy élek,nem így gondolkodok,ezzel nem értek egyet. Kislányommal kapcsolatban: Szertném megkérni,hogy ne süsse rá a,hogy valami baja van állandóan,mert nincs neki semmi baja, de ha lesz majd én tudni fogok róla és intézkedem. Nem csinálunk a bolhából elefántot,minden aprosagért nem fogunk panikolni,mert mi nem ilyenek vagyunk.nem fogjuk burokban nevelni,es mindenért

orvoshoz vinni.



2020. ápr. 8. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Nekem anyu csinálta ezt a most 3 hónapos ikreimmel kapcsolatban. A kisebbik később kezdett el mosolyogni, mint a tesója, vagy mint az unokatesója. Ezért ráakasztotta, hogy biztos nem hall, nem lát, valami baja van. Hallgattam egy darabig, de egy idő után elpattant az agyam. Azóta egyszer sem mondta..
2020. ápr. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Nem kell vele túl közeli kapcsolatot tartani, ha hetente-kéthetente meglátogatjátok, akkor azt ki lehet bízni, ennél gyakrabban meg nem kell vele találkozni!

Anyósod erösen hipochonder illetve a gyereket (is) túlfélti, ezen változatni nem tudsz soha, mert ö belecsontosodott ebbe. A megoldás kizárólag a találkozások ritkítása.

2020. ápr. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Anyósom szintén ilyen... Neki az a mániája ha lejön hogy a babának huzzak cipőt azonnal a lábára hogy az tartsa neki, mert most állt fel kb.2 hete. És nem érti meg hogy egy babának nem kell még cipő és hogy neki előbb mezitláb kell megtanulnia állni és majd lépegetni is.

Folyton fujja hogy ő már a gyerekének 3 hónaposan törtpaszulyt adott meg rántottát egy nagy pohár tejjel és hogy adjam neki én is. Fuh jézus. Az agyam eldobom ilyenkor,komolyan már nem tudom mit mondjak ilyenkor mert ha kimondanám amit gondolok akkor bizony lenne sírás-rívás.

Nem érti hogy az az ő korában volt ez meg most van és hogy a gyermekem az enyém nem az övé és hogy ugy nevelem ahogy nekem jó.


Amig a baba nem volt meg,a férjemmel sokat jártunk oda, köhögtem eggyet és ő 4 féle gyógyszert hozott be nekem hogy azonnal vegyem be, valamelyikből alapból 2 kell hogy hasson. Elmondtam neki hogy nem szoktam minden sz.rért gyógyszert szedni de nyomta a kezembe fele,végül zsebre tettem és kidobtam később.

Ők gyógyszerfüggők, 3 szekrény gyógyszer van náluk és ha az egyiknek megfájdul a lábujja akkor még nyugtatós is vesznek be+100fajta fájdalom csillapítót, egyébként nincs betegségük. De az tuti hogy ha a gyermekem odaérik és meri dugdosni a szájába a gyógyszereket akkor nagyon kifog f...olni.

Bocsi hogy hosszu lett,csak azért írtam le ezt hogy tudd,nem vagy egyedül.

2020. ápr. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Heti 1szer találkozunk,ha ő jön max 2 órát van nálunk,ha mi megyünk az húzosabb,mert vidéken él, szoval vagy 1 teljes nap,vagy ottalszunk és akkor másfél. De olyan is van,hogy kimarad 1 hét. Szoval nem találkozunk olyan gyakran, csak már egyre nehezebb tűröm.
2020. ápr. 8. 11:49
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Soha nem hergelem magam ilyesmin.

Mindig a mögöttes szándékot nézem és ha azt a jó szándék, vagy az aggodalom generálja, akkor nem húzom magam fel rajta.

Vitatkozni sem állok le, mert nincs értelme. A stressz gyártja a rákos sejteket, pusztítja a hasnyálmirigyet és viszi fel a vérnyomást.

2020. ápr. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Anyám is ilyen volt. Piros az arca -úristen lázas, miért nem öltöztetted fel. Köhint egyet a portól - kellett volna az a sál, mit mondtam. Nincs rajta papucs -a 24 fokos parkettás házban biztos felfázik, azonnal adjak rá. Gyógyszert nem adagol, de betegségeket azonnal diagnosztizál és megállapítja, mivel okoztam. Nem veszem már magamra, de először nehéz volt megállni, hogy kiakadjak. Több alkalommal beszéltük át, hogy megfázás előfordul, de amíg a gyerek egyben van, elég lesz, ha az orvos mond szakvéleményt róla. Mindegy, hogy jó szándék, ha akadályoz, vagy a 3 éves előtt magyarázza, miben ne fogadjon szót nekem, mert baja lesz tőle. Ezért sem hagytam annyiban.
2020. ápr. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%

#6

"...vagy a 3 éves előtt magyarázza, miben ne fogadjon szót nekem, mert baja lesz tőle."


Nem erről beszéltem!

2020. ápr. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

A nagymamám velem csinálja ezt, tüsszentek egyet mert valami csikizi az orrom, azonnal "hűha megfáztál?" és társai.

Szerintem ez ilyen nagymama dolog, nincs mögötte rossz szándék

2020. ápr. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!