Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért történik ez manapság?

Miért történik ez manapság?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam, kiírjam-e egyáltalán ezt a kérdést, de már régóta foglalkoztat ez a gondolat.

Csak nem értem az emberek felfogását mostanság, régebben is feltűnt már, de most valahogy drasztikusabbá vált a szememben.


Miért van ez az anyós, meny utálat, hogy a családok minél inkább távolabb akarnak élni egymástól, lenézik sokszor azokat a fiatal párokat akik otthon élnek, hogy nem igazán segítik egymást a rokonok, nincs összetartás...


Miért történik ez?

Én nagyon szeretem a családom és próbálok elfogulatlan maradni, én se, mi se vagyunk tökéletesek, de a napokban beszélgettünk egy párral (én és a férjem) és szinte megrökönyödve vették tudomásul azt hogy mi akik egészen jól állunk pénzügyileg az én szüleimmel élünk úgy, hogy 4-en közös megbeszélés alapján döntöttünk így. Mindenki kiveszi a részét a háztartásból, sőt még beosztásunk is van rá. Sőt, 4-ember között elosztottuk a kötelező költségeket mint a rezsi, tisztító szerek, stb, és mindenki teljesen arányosan járul hozzá. Teljesen kivoltak kelve magukból hogy ez beteges, hogy semmi magánszféra és amúgy is állítólag szörnyű az hogy a férjem ennyire jóba van a szüleimmel, nem egészséges.

Hogy mi? :D

Nyilván nem szívesen folytattuk a velük való társalgást, szóval illedelmesen tovább is álltunk, de az agyam eldobom hogy még mi vagyunk a betegesek ezért.


Nem csak itt tapasztaltam ezt, hanem ezen a platformon is. Egy csomó olyan kérdés van itt, hogy utálom az anyósom, az anyósom utal engem, pénzt kérnek kölcsön hogy merészelik, meg hogy nem adják vissza...

Vagy a kedvencem, hogy ha valaki megházasodik akkor ennyi, a rolót le is lehet húzni, akkor ketten vagytok vagy vannak gyerekeitek akkor külön család vagytok és ne merjen a férj hazalátogatni sokszor és mondjuk ott enni meg ilyesmi mert az istenkáromlas!!! :D

Persze ez sarkítás, nem csak fekete és fehér szín létezik, elhiszem hogy vannak olyan rokonok akikkel az ember nem szívesen tartja a kapcsolatot mert valami szörnyű dolgot tett ellene, ezt én is megertem.

De amúgy nem az lenne a normális hogy próbáljuk a kapcsolatokat elmélyíteni, hogy családon belül számíthassunk egymásra, és kellemes legyen az együttlét?

Felesleges dolgokon veszekedni, vagy lenézni egymást valamiért egyáltalán érdemes??!


Engem sose zavart sőt, küldtem a férjemet haza az édesanyjához hogy segítsen, az anyósomat egyébként imádom, rengeteget beszélünk, ő messze lakik tőlünk de így is rengeteget találkozunk azért. A párom apukám legjobb barátja, konkrétan közös a hobby, eljárnak együtt, ilyesmi. Anyukámat is imádja, én is imádok mindenkit és lehet túl giccsesnek tűnik mindez de nekem az a furcsa, ha valaki kis semmis indokok miatt nem szereti - tiszteli a családját.


Ti tapasztaltatok ilyesmit manapság?



2020. ápr. 17. 16:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%

mondok egy példát:

az én férjem a tudtomon kívül kilépett apuci cégéből és megkerste a szakmát ami érdekli. Ezek után én voltam maga az ördög anyósék szemében, mert megvoltak győződve, hogy én vittem a rosszba (csak éppen erről fogalmam sem volt :D )

Előtte pedig mindig cikiztek azzal "vicc" formájában, hogy nem vagyok szép (nem vagy fotogén hehehe), miért nincs még gyerekem "biztos meddő vagy", mikor vittem a sógor gyerekének ruhát "biztos bárányhimlős". Volt egy kis vállalkozásom ami nem akart működni és apósom mindig viccből azt mondta majd rendel tőlem stb.

Mindig olyan ruhát kaptam a sógornő megjelenése után, ami a sógornő mérete volt és nem az enyém előtte viszont tudták a méretem:S és így tovább

végig kedves voltam, próbáltam nem észrevenni és mindig segíteni és ezt kaptam vissza.

Ja a kedvencem amikor kisminkeltem maga "mi ez a maszk rajtad" és az asztalnál az egész família engem nevetett ki.

Szóval néha hiába próbálsz kedves lenni, megbeszélni a másik túl tapló hozzá.

szerencsés vagy...

2020. ápr. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
ja pluszban a sógornőm kihasználja apósomékat, érzelmileg zsarolja őket. Semmiben nem segít, mindig hisztizik és mégis őt szeretik és komolyan én meg ezt nem értem XD
2020. ápr. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen az lenne az egészséges hozzáállás, amit te képviselsz, de hatalmas szerencséd van, hogy ilyen a helyzeted. Rengeteg mérgező család van, és sokan döntenek úgy, nem vállalják a stresszt, hanem az elején kivágják az életükből azokat a személyeket, akikkel képtelenség dűlőre jutni. Az együttéléshez pláne kivételes eset kell, én - bár jóban vagyok a férjem szüleivel és a sajátjaimmal is - nem vállalnám be, mert nekem kell a magánszféra az életemben, és nem fér bele, hogy otthon két középkorú ember éljen velünk együtt, akiknek valószínűleg teljesen más az életstílusa. Gyereket pedig biztosan csak saját lakásra, a szülők nélkül fogok szülni, mert szeretnék majd neki megteremteni egy kis otthoni környezetet, ami csak a miénk.


Szerintem örülj neki, hogy nálatok minden okés, de nem kell egyből elítélni, ha valakinél nem ezt látod. Nekem is van olyan rokonom, akit évtizedekig tűrtünk, annak ellenére, hogy a viselkedése teljes mértékben felháborító és kibírhatatlan. Most pedig még neki áll feljebb, mert életünkben egyszer megmondtuk neki az igazat egy kisebb vita kapcsán, és persze rögtön mi vagyunk a szemetek és az igazságtalanok. Hát mit ne mondjak, nem érte meg a sokévnyi "tűrés", ha a végén még egy minimális hála sem jár érte.

2020. ápr. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nyilván egyoldalú kapcsolatra nem érvényes a kedvesség és a megértés, akkor én se lennek ilyen megertő.

Szóval sajnos elkell fogadnom, hogy valamiért a családok egy része vagy egésze egymással mindig így fog viselkedni?


Sajnálom, mert van keresztfiam és örülnék neki ha ő is ilyen megértésre találna majd, a tarsa családjának körében.

2020. ápr. 17. 16:37
 5/21 anonim ***** válasza:
91%
A keresztfiad majd magának ki fogja járni az utat, ne aggódj miatta, nem a te dolgod. Azért vannak az életben annál nagyobb problémák, mint hogy valaki nem jön ki az anyóssal.
2020. ápr. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Régen az volt a szokás hogy ki kellett nyalni anyós valagát, tűrni, ha szemétkedik, kiszúrt veled, a kiosztott feladatát szó nélkül meg kellett csinálni. A nagymamámat utálta az anyósa, mert szegény volt. Mindent megtett, hogy bántsa őt és sosem fogadta el. Gondolom sok emberben él még ez és így is kezelik a menyüket. Tehát régen sem volt jobb a helyzett, csak kuss volt a fiatalasszonynak. Szerencséd van kérdező. Nekem is az volt, anyósom szeretem, de apósom újranősült. Kezdetektől utált minket az új asszony, manipulált akit tudott, áskálódott, terrorizált, fenyegetett, szidalmazott. Úgy érezte joga van beleszólni mindenbe. Szerintem pszichés gondjai lehetnek, de már nincs az életünkben.
2020. ápr. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%

Régen is voltak ilyen családok, nem csak manapság. Csak régen több generáció élt együtt, helyben kötött mindenkit a munkavégzés, nem az volt a divat, hogy a fiatalok megtehették, megtették, hogy több 10, vagy 100 km-re elköltözzenek, vagy ott vállaljanak munkát. Régen is utálták egymást a családtagok, akik utálták egymást, csak kénytelen voltak egymás életének részei lenni. Ma már szabadabb mozgás van.

Egyébként az én kapcsolatom is sokkal felhőtlenebb a barátaimmal, munkatársaimmal, mint a saját családommal.

2020. ápr. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azért látszik sok ilyen kérdést, mert csak az kérdez, akinek gondja van vele. Aki elvan az anyósékkal, az láthatatlan, de attól még vannak, hogy nem látványosak. :) Remélem érted...

Minden két emberen múlik, ha az egyik szeszélyesebb, és makacsabb, a másik halálra dolgozhatja magát a jó kapcsolatért, ha a másik erre nem nyitott. Rivalizálást, feszkót szülhet a két különböző család/virtus/szokás/temperamentum/stb. találkozása. Néha belegondolok, kibírom-e majd, hogy ne nézzek furán a lányom barátjára, ha esetleg valami nem tetszik, vagy úgy gondolom, rossz hatással van rá. Van akinek könnyen megy az elfogadás - főleg ha valóban szimpatizál -, van akinek kevésbé. Minden ember más, el kell fogadni. Van akinek a függetlenség is nagyon fontos, de egyébként nincs baja az anyósékkal. Nem kell ahhoz rosszban lenni velük, hogy ne akarjon velük élni a fiatalabb pár. Generációk és szokások ütközése, nem csak széppel-jóval jár. :)

2020. ápr. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
19%

Egy kicsit álszent a kérdésed, ne haragudj, szerintem inkább csak dicsekedni akarsz. Írod, hogy milyen gáz már, hogy az ismerős pár teljesen ki volt kelve magából, hogy hogy lehet anyóssal-apóssal együtt élni. Te meg itt most pont ugyanezt csinálod: hogy lehet NEM úgy élni, ahogy ti éltek. A válasz az, hogy nagyon könnyen, főleg, hogyha nem is rajtad múlik a dolog. Nem lehet szeretni vagy tisztelni valakit, ha az nem szeretetre, tiszteletre méltó; az pedig, hogy szerinted mi a "semmis indok", vagy "felesleges dolog", nem releváns. Ezt nem te fogod eldönteni.

Igen, az lenne a jó, ha összetartanának a családok. De az összetartás nem kell, hogy együtt élést jelentsen. A mi viszonyunk az én szüleimmel és testvéreimmel idilli, tényleg, mint egy magazinban, boldogok vagyunk, ha találkozunk, velük tudunk a legjobbakat kirándulni, dumálni, az a legjobb, amikor együtt vagyunk a nyaralóban. De ez nem volt mindig így. Az én viszonyom a szüleimmel akkor rendeződött, amikor elköltöztem egy másik városba, és akkor sem azonnal. Kellett a távolság, hogy sikerüljön felnőtt viszonyt kialakítanunk egymással, nem ment olyan könnyen. Örülj neki és becsüld meg, hogy nektek könnyedén sikerült, és ne sápítozz azon, hogy nem mindenki így él, mert nem tűnsz jóindulatúnak, inkább ítélkezőnek. Nagyon sokan vannak, akik évekig próbálkoznak ezzel, és nem sikerül.

2020. ápr. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez az én kérdésem.


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__anyos-ap..


Nagyon nagyon szerencsés vagy! :)

2020. ápr. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!