Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nekem vagy a barátnőm szüleine...

Nekem vagy a barátnőm szüleinek van igaza?

Figyelt kérdés
Nemrégiben vettem egy 2008-as audi a6-ot mert találtam egy jól fizető munkahelyet (egyébként van hogy 15-16 órákat dolgozok). Teljesen kiakadtak hogy elszórom a pénzem ilyen hülyeségekre meg hogy felvágni akarok vele. Én azzal érveltem hogy örüljenek hogy a lányuk egy erős,biztonságos autóban utazik velem.Ráadásul ha lesznek majd később gyermekeink akkor őket is szeretném biztonságban tudni.Annyi nem normális sofőr van az utakon hogy bármikor megtörténhet a baj és szeretném ha védne valami minket. Amikor összejöttem ezzel a lánnyal akkor a nagyapám 30 éves opel kadettjével jártam szóval nem azért szeretett belém. Sajnos láttam már 1-2 balesetet mert sokat vagyok úton és hát borzalmas hogy némelyik autó hogy összetud törni. Itt legalább tudom hogy erős kasztni van előttem és erős fékek is ha meg kell állni. Ott az erős motor és nem kell percekig utazni a szembesávban. De őket nem lehet meggyőzni.Nekik az autó a suzuki swift meg a dacia.Mondták hogy ennyiből vehettem volna egy új daciat is.Nekem meg minden álmom egy kopogós,zörgő,csorgó,bizonytalan úttartású autóban vinni a kedvesemet ami ráadásul gyenge is. Jöttek vele hogy mi lesz ha elromlik hát mondom majd megcsináltatom.Nem felvágni akarok vele de imádom az autókat gyermekkorom óta,imádok vezetni,úton lenni,barátnőmmel is eltudunk menni nyaralni bárhová. De ők ezt nem értik meg.Jól keresek nem okoz problémát fenntartani. Nem vagyok egy száguldozós sofőr bár azért dinamikusan vezetek. Hogy győzzem meg őket az igazamról?Vagy teljesen hülye vagyok ezek szerint?
2020. ápr. 25. 17:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Mutass nekik törésteszt videókat az audiról és egy suzukiról.
2020. ápr. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem csak az a probléma, hogy meg akarod győzni őket. Felnőtt ember vagy, csak magadnak és a társadnak kell, hogy megfeleljenek a döntéseid. A szüleinek lehet véleménye, de nektek nem kötelező azzal egyetérteni. Ha maguktól nem állnak le, akkor finoman emlékeztetni lehet őket, hogy nem vagytok alá-fölé rendelt viszonyban (jobb, ha ezt a saját lányuk meccseli le velük).
2020. ápr. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem nézek le senkit hogy kinek milyen kocsija van.Vehettem volna ennyi erővel mercit vagy egy nagyobb opelt,toyotát, ami szintén erős. Láttam a logan töréstesztjét és gyakorlatilag még az újaknak is kettőbe elhajlik az A oszlop 64-nél. Ennek meg beton a karosszériája mindegy hogy előlről,hátulról,oldalról kapom az ütést.
2020. ápr. 25. 17:37
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Meghallgattátok a véleményüket. Az autó a tied, a lányuk is fog benne utazni. Egyéb megjegyzéseiket kezeljétek úgy, hogy egyik fületeken bemegy, a másikon kijön.
2020. ápr. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nincs igaza senkinek.

Mármint a barátnőd szüleinek semmi közük ahhoz, hogy milyen autót veszel, mire költöd a pénzed. Neked azért nincs teljesmértékben igazad az érvelésedet tekintve, mert ez az autó nem annyira biztonságos, mint előadod. Teljesen átlagos. Ha a biztonság lett volna az elsődleges szempont, másikat vettél volna.

Ettől függetlenül, a te döntésed volt, és nem tartozol magyarázattal senkinek.

2020. ápr. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Érvelni max azzal kellett volna, hogy neked ez tetszik és erre van pénzed. Itt végé is a problémának.
2020. ápr. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem neked, de erről ne akard a barátnőd szüleit meggyőzni, mert felesleges.

Apu is folyton cukkolta a páromat a BMWje miatt.

Amíg egy gyökérkedő, ittas opeles beláthatatlan kanyarban előzve, frontálisan belénk nem cuppant.

Mi (két felnőtt, két gyerek) kiszálltunk, h. lyegyereket a tűzoltók vágták ki, életveszélyesen megsérült. (Túlélte, de megnyomorodott)

Akkor apu rájött, miért is jobb egy ilyen autó.

2020. ápr. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
Mert savanyu a szolo, azert. Kozuk nincs hozza, hogy milyen autot veszel a sajat penzeden, amiert megdolgoztal. Engem inkabb a dolgokhoz valo hozzaallasuk aggasztana. Most az autot fikazzak, kesobb a gyereknevelest, barmit.
2020. ápr. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%

Semmi közük hozzá.


De én sem veszem be, hogy biztonságos családi autót kerestél és ez volt a legjobb választás. Kamuzz kevesebbet, mondd meg, hogy ez volt az álmod, megdolgoztál érte, téma lezárva.

2020. ápr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

Annak idején a Hofinak is beszóltak, hogy "terpeszkedik a Mercijében."

A válasza: "próbáltál már terpeszkedni kispolszkiban"??

:)

2020. ápr. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!