Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha anyósom velünk lakik...

Ha anyósom velünk lakik beleszólhat a gyereknevelésbe?

Figyelt kérdés
A párommal 1 éve lakunk együtt és van egy nem közös 5 éves kislánya a páromnak. Azt is tudni kell hogy ez a párom saját háza, anyósom lakik nálunk és nem mi nála. Elveszítettem a munkahelyem es most hogy nincs ovi én vigyázok a csajszira ami teljesen oké. Anyósom viszont a gyereknevelésbe folyamatosan bele akar szólni. Pl ha rosszat csinál és kiszór valamit és kérem hogy szedjem össze anyósom ott terem hogy szedjem össze én mert szegény kislány had játszon. Én persze nem szedem össze hanem akkor általában otthagyom és ha az apja hazajön ő lekiabálja anyósom és a kislánnyal felszedeti amit kiszórt. Vagy van hogy hisztiből csapkodja erősen a villanykapcsolót és ha nem fejezi be rá szoktam csapni a kezére mire anyósom elkezdi sajnálni hogy szegényke. Mostanában a csajszika eléggé flegma és ha pl enni kér csak számonkér minket hogy hol a vacsora vagy hisztizik ha akar valamit de nem beszél csak nyafog meg csapkolódik és szeretnénk tanítani arra hogy ez helyett mondja azt hogy szeretnék vagy kérem. Anyósom akkor is jön és mondja hogy ugyan fejezzük már ezt be hát nem látjuk hogy ez jó a gyereknek?Párommal már beszéltünk vele erről de akkoris nem bírja ki hogy ne szóljon bele. Valakinek valami tippe?
2020. ápr. 30. 16:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
5%

Egyrészt neki több köze van a gyerekhez, mint neked. Te csak egy babysitter vagy. Csak azt nem értem, minek, mikor ott a nagyi, vigyázzon rá ő.


(Amúgy semmi joga semmihez, magyarázzon otthon, de ez nem szokta érdekelni őket.)

2020. ápr. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%

Sürgősen anyóst egy saját házhoz segíteni, de komolyan. Ennek nem lesz jó vége. Tisztára ki fogsz készülni! Ez egy olyan téma, amiben rengeteg feszültséget fog generálni mindez kettőtök között, a párod pedig ott lesz közted, meg az anyja között. Ez nagyon egészségtelen.

Nektek a saját életeteket kell élni, amit csak ti irányítotok és nem más helyettetek. És ez vonatkozik a gyereknevelésre is. Nyilván, ha rosszat csinál, szóljon rá a nagyszülő is, hogy ne csináljon másban vagy magában kárt a kisgyerek, de alapvető nevelési kérdésekbe nincs joga beleszólni és tényleg képes tönkretenni egy házasságot mindez. Meg a gyerekkel való kapcsolatot is.

Az egyetlen megoldás, ha nem lakik veletek anyósotok. Ezt hidd el nekem!

2020. ápr. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
66%
Néhány dologban igazad van. De ha én lennék a nagymama, én sem nézném jó szemmel, ha a mostohája az unokám kezét verné. Igazad van, ne csapkodja a villanykapcsolót, de más nevelési módszerek is léteznek. Neked is lenne mit tanulni.
2020. ápr. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
24%
Ha rácsapna egy idegen az unokám kezére én még vissza is adnám! Anyósnak nincs saját háza? A párodnak miből van háza?
2020. ápr. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
48%

Az apja előtt is úgy emlegeted, hogy csajszika?

Ne csapj rá a kezére, a többiben igazad van, de legjobb lenne, ha a párod tisztázná az anyjával a ti nevelési elveiteket.

2020. ápr. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
60%
Ha jól értem, a gyerek rád van bízva, nem pedig az anyósodra. Te vagy az, akit ezzel a gyerek apja megbízott, te képviseled őt otthon, amíg dolgozik. Attól hogy nem te vagy a gyerek anyja, te neveled a nap nagyrészében, vele élsz, tehát igenis van közöd a gyerekhez, nem vagy idegen. Az anyósod pedig afféle vendég nálatok. Természetes hogy a nagymama része akar lenni a gyereknevelésnek, de az viszont nem, hogy a ti elveitekkel szemben neveli a gyereket. Mondja el a véleményét akkor, amikor csak a felnőttek hallják, nem a gyerek előtt, aki ettől összezavarodik és csak még hisztisebb lesz.
2020. ápr. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nyilván nem akkorát csapok hogy ott maradjon a nyoma meg fájjon. Igen. Így hívom az apja előtt is és ő is szokta így hívni és az apja tudja ha nem hallgat semilyen szóra olyankor a kezére csapok ha nem fejezi be a kapcsoló ütögetést. De azt is tudja hogy sohasem ütök rá akkorát hogy fájjon és máshol sem ütöm meg.
2020. ápr. 30. 17:30
 8/21 anonim ***** válasza:
15%

Jogilag beleszólhat. Mármint ott van vele, egy háztartásban laktok, nevelheti.

Azt meg nem mondom, hogy iskolába is beírathatja-e meg hasonló szülő kötelességek, de a kérdés nem is megy ilyen mélységekbe.


Szóval ha nem tetszik,akkor ki kell paterolni őt onnan. Ilyen egyszerű 🥰

2020. ápr. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
74%
Tok gazul viselkedik, ezzel akarva-akaratlanul ala assa a kislannyal a kapcsolatodat. Ott vagy te a "gonosz" nevelo, aki probalja fegyelmezni es a josagos nagymama, aki mindent megenged. Na ezt igy nagyon ne, plane a kislany elott, nem csoda, hogy hisztizik. Szerencsed, hogy a palid melletted all. En a helyetekben leulnek harmasban nagyival, es megkernem, hogy ne szoljon bele ebbe es foleg ne mondjon neked ellent a gyerek elott. Lehet velemenye, o kenyeztetheti az uncsit, de ha te kersz valamit a kislanytol, akkor azt tartsa tiszteletben. Te nem valami bejarono vagy, teljes joggal elsz ott es ha a gyerek apja teged biz meg a nevelessel a tavolleteben, akkor minden alapod meg van, hogy raszolj a kislanyra.
2020. ápr. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
23%
Haszonélvezete van párod anyukájának a házon? Mert akkor ő nem csak úgy ott lakik "nálatok".
2020. máj. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!