Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, nem akarja apai...

Mit tegyek, nem akarja apai áldását adni az eljegyzésre?

Figyelt kérdés

3 lánygyermekünk van, akik közül a legnagyobb már házas, a legkisebb pedig most kezdi az egyetemet. Viszont a középső lányunk 1 éve dolgozik és 1,5 éve van párja.

Ez a fiatalember arra készül, hogy megkérje a középső lányom kezét, amit én és férjem nagyon nem támogatunk. Sőt férjem kijelentette, hogy nem fogja apai áldását adni. Döntését azzal indokolja, hogy korai szakaszban van még a kapcsolatuk. Ő még nem férfi, hanem fiú. Nincs fixkeresete, se életképe. Szerinte nem is szereti a lányunkat.

Tehát hajthatatlan.

Valószínűleg a fiú megse fogja őt kérdezni, hanem a háta mögött fogja megkérni a lányunk kezét.

Viszont az esküvőt nem fogjuk engedélyezni az biztos


Ti mit tennétek? Most engedjük, aztán hátha észhez tér a lányunk



2020. ápr. 30. 17:01
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
98%
Hány évesek a fiatalok? Mert ha elmúltak 18, nem lesz szükségünk engedélyre. Ha annyira gáz a fiú, üljetek le a lányotokkal megbeszélni a dolgot. Tudom, az sem egyszerű, mert míg saját kárán nem tanul az ember, addig hajthatatlan. Főként ha nagyon fiatal.
2020. ápr. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
97%
Hogy mi köze mindennek a másik két lányhoz, azt nem értem. Nem engedélyezitek, akkor nem kérik majd az engedélyeteket. Anélkül is köthetnek polgári házasságot, ha nagykorúak.
2020. ápr. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim válasza:
100%
Szerintem,ha tiltják,vagy a férje tiltja,csak jobban megerősítik a kapcsolatukat.Én úgy gondolom,hogy az áldásukat jó ötlet lenne adni,így boldogságban fog telni az esemény,balhé nélkül.Véleményem szerint ha kiderül hogy a fiatalember nem az önök lányához való,esetleg gazember,és válásra kerül a sor,maguknak elég mellette állni és támogatni őt.Természetesen csak akkor lenne ennyire "egyszerű" a helyzet,ha gyereket nem fognak vállalni,mire ez megtörténik HA megtörténik.Szerintem,győzze meg erről a férjét,ha úgy látja jónak.Ez az én személyes véleményem.További szép napot kívánok önöknek! :D
2020. ápr. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
99%
Manapság már nem kell áldás a házassághoz, bár szép gesztus. Az esküvőhöz sem kell az engedélyetek.
2020. ápr. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
97%

Velemenyem szerint nem kene ebbe beleszolni! Kiveve ha a lanyuk 18 even aluli.Szernintem par jo tanacs jol johet, de ne probaljak meg az eletet ugy alkotni,ahogyan onok szeretnek!

Szemelyes velemeny!

2020. ápr. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
98%

Miért kellene a fiúnak megkérdezni a férjedet, hogy megkérheti-e a lányotok kezét?

Ha nagykorúak, akkor az esküvőhöz sem fog kelleni az engedélyetek.

Azt meg ne a férjed akarja jobban tudni, hogy a fiú szereti-e a lányotokat.

Ha nagyon gáznak látjátok a helyzetet, üljetek le beszélgetni a lányotokkal, de tartsátok tiszteletben az ő érzéseit és ne mérgezzétek a kapcsolatát.

2020. ápr. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
96%
Gratulálok, most elintézitek, hogy 3 helyett csak 2 lányotok maradjon. Mondjuk így legalább nem kell majd az unokákkal foglalkozni, mert nem fognak titeket látogatni sem...
2020. ápr. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagykorúak, és az írásból egyébként az derül ki hogy nagykorúak, csak ti nem tekintitek annak őket akkor senkit nem érdekel hogy ti mit engedélyeztek vagy mire adjátok az áldásotokat. Egyébként tipikus mérgező szülő/ anyós após alapanyagok vagytok, hogy valaki csak azért nem tetszik nektek mert pl nincs fix keresete (ami még lehet ez nem olyan dolog hogy sose lesz a ti lanyotok sem régóta dolgozik...), vagy hogy SZERINTETEK nem szereti a lanyotokat. Ezek ilyen mondva csinált okok, ürügyek amiket ti krealtatok, igazából meg se tudjátok mondani mi bajotok a fiúval, csak nem szimpatikus nektek a srác. És had nyugtassalak meg, nem nektek kell szimpatikusnak lennie hanem a lanyotoknak. Ha ők szeretik egymást a feketék tetejére is állhatok, ők együtt lesznek. És megsugom, ha tovább folytatjatok ezt az ellenszenves viselkedést, majd veletek fogja megszakitani a kapcsolatot. Úgyhogy állítsd le magad a férjeddel együtt, és fogadjátok el a gyerekeitek párját, fogadjátok el az ők döntését, hogy kit választanak párnak maguknak. Nem ti fogtok egy életet leélni vele, hanem a gyereketek. Ha neki jó, fogadjátok el.
2020. ápr. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
98%
Mivel már nem a XVIII. században élünk - szerencsére -, ezért teljesen mindegy, hogy áldásotokat adjátok-e, vagy sem, engedélyezitek-e, vagy sem. Ha össze akarnak házasodni, akkor megteszik, és kész.
2020. ápr. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
93%

Jézus Mária :D :D :D

2020 van. Véleményetek lehet, de ha a kiscsaj nagykorú akkor azt csinál amit akar. Ha elcseszi az életét, akkor elcseszi. De lehet, hogy nem cseszi el, azt nem ti fogjátok megmondani.

Amúgy ha valamilyen szintü jó viszonyt akartok a gyereketekkel ezek után, akkor nem fenyegetöztök meg egyebek hanem belenyugodtok.

Tudom amúgy mit beszélek, az én anyám is mindent megtett annó hogy ne engedjen együtt lenni a barátommal 25 éves koromban. Azóta eltelt 10 év, együtt vagyunk, házasok, gyerek is van meg boldogság. Ja és 3000 km-re költöztünk töle.

ûdv.

2020. ápr. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!