Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy magyarázzam meg a 4 éves...

Hogy magyarázzam meg a 4 éves kislányomnak, hogy a nagymamája poliámor kapcsolatban van?

Figyelt kérdés
4 pasi és 3 nő alkotja azt a bizarr társaságot, amiben ők vannak. 3 éve lépett be anyósom a férjével ebbe az életmódba. Így hol itt vannak, hol ott, anyósomnál a férjén kívül lakik egy 19 éves lány és egy velem korú (29) pasi, de néha a többiek közül is páran. Eddig azt mondtam a lányomnak, hogy ők a nagyi barátai, olyanok, mint neki az ovistársai, de mióta koronavírus van, folyton kérdezi, hogy ha ő nem mehet a nagyihoz, a barátai miért mennek, és hogy őt a nagyi biztos nem szereti annyira mint a többieket, és menni akar folyton és azt mondta, ha mehet hozzájuk, mérges bogyót fog etetni velük, mert neki megmutatta az ovistársa, milyen bogyóval lehet megölni valakit! Mondtam ezt anyósomnak, szerinte már elég nagy a leányzó ahhoz hogy elmagyarázzam neki, hogy ő nem csak a nagypapába szerelmes, hanem annyi benne a szeretet, hogy másoknak is jut. Szerintetek?

2020. máj. 14. 10:13
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%

Hát ne te magyarázd, magyarázza ő. Nehogy már neked kelljen az ő életéért magyarázkodni.

Egyébként a gyerekek meglepően nyitottak ám mindenfélére. Elképzelhető, hogy csak megvonja majd a vállát, hogy oké. Nekik még nincsenek olyan társadalmi tabuik a fejükben. De akkor is magyarázza el neki a nagyanyja. Nyilván úgy, hogy te is ott vagy és hallod.

2020. máj. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 babyboom567 ***** válasza:
80%

Lassan 44 éves vagyok,de ilyesmiről még nem is hallottam:)))

Mondjuk engem a mérges bogyó,meg a másik megölése jobban izgatna,annál,hogy a mama kivel szexel éppen.

Szerintem én inkább annyit mondanék, hogy a vírus miatt nem szabad menni, de sajnos vannak emberek(mama barátai) akik nem tartják be a szabályt, sajnos buták , de mi okosak vagyunk és betartjuk.Valami ilyesmi.

2020. máj. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
98%

Egy 4 evesnek ilyet nem magyarázunk el.

Amúgy honnan tudja hogy most ki megy a nagyihoz?

2020. máj. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
55%

Hát most pislogtam kettőt.


Ha a mama ilyen "fura", akkor őszintén nem engedném oda a gyerekemet. Nem hiszek a szélsőségekben és ez számomra már az agyrém kategória, az ilyen éljen a saját világában, de azokat, akik nem akarják ezt, hagyják békén.


Neked is azért okoz problémát elmondani a gyereknek, mert nem olyan dologról van szó, ami természetes lenne.

2020. máj. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
Mondtam neki, hogy a vírus miatt nem megyünk, mert megbetegedhetnek, ha bevisszük a vírust, erre azt mondta, akiket szeretünk, azok nem halnak meg, mert ez volt egy mesében és ha a többiek meghalnak, akkor majd a nagyszülei elviszik a Balcsira és vesznek neki fagyit.
2020. máj. 14. 10:28
 6/43 A kérdező kommentje:
Férjem is mondta már neki, hogy fejezze be ezt az életmódot mert nem normális és ez beteges és ne így próbáljon már meg fiatalnak látszani, de azt mondta, ő 20 éves kora óta gyereket nevelt és most már egy picit akar élni, és eddig azért nem voltak boldogok ketten az apósommal, mert bennük túlteng a szeretet. Amúgy gőzöm sincs, honnan jött ez nekik, egyszer csak 3 évvel ezelőtt ezt így mondták. Én is akkor hallottam róla először és utánaolvastam, azt reméltem, pár hónap alatt megunják, de nem.
2020. máj. 14. 10:32
 7/43 anonim ***** válasza:
89%

Ez a történet több sebből vérzik és nagyon beteg!

- valóban honnan tudja a gyerek, hogyha ő nem megy, akkor kik vannak a nagyinál?

- miért elfogadhatatlan magyarázat, hogy az ott levők, barátok, bérlők, stb?

- miért kellene a szexet és annak egyes abszurditásait elmagyarázni egy 4 évesnek?

És valóban inkább azon aggódj, hogy a 4 éves gyerekednek a gyilkosság és annak módozatai mint alternatíva felmerül a fejében, mert ez a komoly gáz.

Egyébként szerintem is kamu, de már megszoktuk.

2020. máj. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Onnan tudja hogy ott van a 19 éves lány (a másik csávó hazament, csak a nagyszülők és a kiscsaj maradtak), hogy amikor telefonon beszéltek, akkor odajött a csajszi és elkezdett neki integetni meg kérdezgetni, hogy mi újság, mit játszottunk, mit ettünk ma. Egész este ment a hiszti, hogy ő miért van ott. Nem kamu egyébként, kinek lenne kedve ilyeneket kamuzni?
2020. máj. 14. 10:52
 9/43 anonim ***** válasza:
97%
Akkor közlöd, hogy a Mucika oda költözött a mamához pont még a vírus előtt. Nem agysebeszet. A gyereknek köze nincs a nagyszülő szexuális életéhez.
2020. máj. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
53%

Azért a szeretetet összekeverni a szexuális vággyal. Mert ez nem szeretet! Ez teljesen más!

Ha annyira szociális vágy van benne, akkor miért nem ment el egy nevelőotthonba kisegítőnek? Ahhoz nem kell főiskola, elég egy tanfolyam, azt hiszem.

Ez a 60-as évek szexuális forradalmát idézi. Nagyon nem normális dolog, de a mai világban az abszurd a normális, és a normális az abszurd.

2020. máj. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!