Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mire számítsak első találkozás...

Mire számítsak első találkozásnál az anyóssal?

Figyelt kérdés

Párommal kicsit több, mint fél éve vagyunk együtt- ebből 2,5 hónap karantén, ezért még nem találkoztam az anyjával. Az apja nagyon kedves, elváltak a szülei és vele semmi baj nincs, viszont az anyósról a páromtól és az apjától is csak rosszat hallottam.

Ti hogy készültetek fel az első találkozásra az anyóssal? Ajándékot illik vinni? Más megyében lakik (3,5-4 óra kocsival, kb az ország másik felén), mint mi úgyhogy ott is aludnánk. Még nem konkrét az időpont, de nagyon izgulok.


22/l



2020. máj. 18. 22:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Nem anyós, hanem a nem túl régi barátod anyukája.


Ajándékot illik vinni, de egy doboz bonbon, egy üveg bor, ilyesmi.

2020. máj. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
Legyél kedves ,érdeklődő,de cseppet sem megjátszós. Ne legyél sok,de ne is kukulj meg. Ajándékot pedig vigyél. Vigyázz,lehet hogy félti a territóriumát,vagyis ne nagyon akarj helyette fontoskodni a konyhában :D Hitesd el vele hogy minden vágyad hogy a kicsi fia boldog legyen. Kb ennyi.
2020. máj. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

Az érdekes ha már az első találkozásnál az anyósom lett volna, de nálatok ezek szerint nagyon gyorsan ment minden ahogy olvasom :)

Sebaj, gratulálunk hozzá.


Illik vinned ajándékot, egy bonbon, esetleg egy üveg bor elegáns.

Nyilvánvalóan beszélgetni fogtok, erre nincs konkrét szabály, hogy hogyan viselkedj.Udvariasan,érdeklődően, de ne tolakodóan.

2020. máj. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen, valóban nem az anyósom hanem a párom édesanyja, akiről még soha nem hallottam jót. Köszönöm a tanácsokat! Ajándékot mindenképp viszek.
2020. máj. 18. 23:35
 5/18 anonim ***** válasza:
73%

Vigyél ajándékot mindenképp, de ne Te sütögess kezdetben, elég lesz egy olyan bonbon, amit biztosan szeret, a fia biztos tudja a kedvencét. Öltözz szolidan, ne túl kihívóan, ne is sminkeld agyon magadat, mert lehet, hogy azt nem csípi annyira. Engedd, hogy ő legyen a háziasszony az étkezésnél, és amikor leszeditek az asztalt, ajánld fel a segítséged mindenképpen, még ha el is utasítja, hogy ne azt lássa, hogy ülsz és semmit sem akarsz csinálni.

A beszélgetésnél hagyd, hogy ő kérdezősködjön, hiszen őt jobban érdekli a fia új barátnője, mint téged a barátod anyja. :) Próbálj tömören válaszolni a kérdéseire, sőt, ha valami közös tulajdonságra fény derül, kérdezgesd te is. Tudom, tenyérbe mászósnak tűnhet, de most az a lényeg, hogy jó benyomást tegyél nála. Azzal pedig ne foglalkozz, hogy miket mondanak róla, még a gonosz boszorkáknak is van kedvencük, lehet, hogy pont te leszel az.

Ha pedig nagyon gázul sikerül a találkozás, 4 órányi autózásra lakik, úgyhogy nem kell minden vasárnapi ebédet nála tölteni.

2020. máj. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
68%
Anyósommal való első találkozásnál totálisan beégettem magam:) Kezdetektől kezdve lányaként bánik velem. Párom meg is jegyezte, hogy nem tudja mit csináltam mert eddig egyik barátnőjét sem bírta.:)
2020. máj. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
25%
En csak atmentem hozzajuk es csinos apolt elegans voltam (mint az esetek 99%aban 😱😃😃). Ees bemutatkoztam nekik. Ennyi. Mondtak h tegezzem oket, akit a fiuk szeret azt ok is szeretik. Megkoszontem adtam 3 puszit marmint osszesitve :D ees ennyi! Ennek mar 7 eve. Szerintem ne vigyel ajandekot. Miert varna el barki is! En nem fogom elvarni majd ha en leszek anyos jelolt! Legyen nagyon BOMBA no! Es kedves. Az mindig jo.
2020. máj. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
37%
#7 vagyok. Persze mar elettarsak vagyunk es lassan haladunk elore. De mi nagyon kamaszok voltunk akkor meg.. En 3 nap utan mentem fel bemutatkozni az anyjaeknak. Mire vartunk volna. Ha tobb ora ut kocsival az mas helyzet!
2020. máj. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%

ha látja hogy szereted a fiát, és ő is a fia érdekeit nézi akkor nem lehet baj :)

Pl az exem anyukája egy igazi gondoskodó tyúkanyó, a fia meg eléggé egy rozzant hülye alak (amit az anyukája is tud)

De persze ugye engem utált az anyós amiért nem szerettem a fiát úgy ahogy van, hanem mindig változtatni akarta rajta. De közben azt is mondta hogy legyek határozott és mondjam meg a fiának hol a helye stb. Szóval nem értem miért, de nagyon nem bírt. Pedig tipikusan felöltöztem bible study lánynak ha hozzá mentünk, próbáltam nyalizni is neki, de semmi.

A mostani páromat imádom, az anyukája egy egyszerű asszony, nem erőltettem meg magam, első találkozásunkkor disco királynőnek öltözem, mert épp szórakozni mentünk, csak beugrottunk hozzájuk. Ő annyira kedves velem, tudja hogy szeretem a fiát és szerintem neki ez elég.

2020. máj. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%

Legyél kedves, először mindenképpen magázódj, és a találkozásig ne is vedd figyelembe a róla hallottakat, mert lehet, hogy nem teljesen tükrözi a valóságot.

Az egyik exemmel épp hozzájuk tartottunk, amikor nagyjából 15 perccel az érkezés előtt beközölte, hogy amúgy az anyja nagyon problémás és eddig egyik barátnőjét sem szerette (volt, akit a festett haja miatt hordott el mindennek elvileg, pedig nem extrém színről volt szó). Szinte úgy állította be a nőt, hogy amúgy is idősebb és van három étterme, tehát korából adódóan máshogy látja a világot és kicsit sznob vállalkozó, akitől félnem kell. Hát én amúgy csendes, konfliktuskerülő ember vagyok, kicsit betojtam, főleg hogy 18 voltam és nem akartam az első kapcsolatomat egy démon anyósjelölttel megfűszerezni. Aztán amikor megérkeztünk, teljesen más volt, mint ahogy le lett írva. Kedves volt, mosolygós, azonnal kínálgatott mindenfélével. Az igaz amúgy, hogy volt egy bizonyos tekintélyt parancsoló kisugárzása a nőnek, amit én negatív értelemben matek tanár aurának szoktam nevezni, de soha nem kötözködött és nem volt lenéző. Nem voltunk sokáig együtt azzal a sráccal, szerintem 3 hónapot sem, de az anyjától teljesen független dolog vezetett a szakításhoz.

Annyit még hozzátennék, hogy ha még a párod apja veled kedves is, én a helyedben nem biztos hogy adnék az ő szavára, mert sok elvált előszeretettel szidja az ex-házastársat még akkor is ha igazából kifejezetten rossz dolgot nem is tett.

2020. máj. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!