Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha most emiatt haragszik rám,...

Ha most emiatt haragszik rám, lehet belőle később problémám, vagy bele fog törődni?

Figyelt kérdés
Lakást veszünk Debrecenben, a férjem szülei Nyíregyházán laknak. Szűk a pénztárcánk, így sokáig csak nagyon lepukkant lakásokat találtunk, de múlt héten megtaláltuk az igazit, le is foglalóztuk. Én is küldtem képeket a szüleimnek, meg a férjem is az övéinek. Tudni kell az anyukájáról, hogy nagyon irányításmániás, és nehezen viseli ha nem nála van a kontroll. Ez nem vádaskodás, a férjem is mondta és az élete más területein is látszik. Szóval a férjem elküldte neki is a képeket a lakásról és mondta hogy már le is foglalóztuk, jövő héten megyünk szerződni. Én is hallottam a beszélgetést mert ki volt hangosítva, hogy hozzá tudjak szólni. Persze anyósomnak ezzel is csak az aggályai voltak, ez nem jó, az nem jó, ilyen veszély, olyan veszély, stb, ő csak jót akar, de úgy hallotta a hangomból, hogy ezt mi már eldöntöttük. Mondja neki a fia, hogy igen, de mondta is, hogy már le is van foglalózva. Én meg csak néhány kérdésre válaszoltam, hogy tetszik e és hol van. Szóval nem tudom az én hangomból mit hallott. Aztán miután elköszöntünk, megjegyeztem a férjemnek, hogy ennél a bizonyos megjegyzésnél én pedig úgy hallottam az ő hangjából, hogy meg van sértődve amiért nélküle döntöttünk. A férjem szerint biztos így van, ő is így érzékelte, de ne is foglalkozzak vele, úgyis megvesszük mert mi fogunk ott élni, nem ő, nekünk kell tettszen. Ezért a kiállásáért nagyon hálás vagyok, csak anyósomtól félek most kicsit, hogy nehogy megbosszulja valahogy.
2020. jún. 16. 08:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Így kall a bolhából elefántot csinálni. Esküszöm nem értem mi a problémád.
2020. jún. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Semmi köze hozzá anyósnak. Nem kell vele foglalkozni. Xaráshoz is engedélyt kertek tőle??? 😓
2020. jún. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%
De tényleg, miért foglalkozol vele? A férjed elég nyilvánvalóan nem hagyja magát vele szemben,akkor kit izgat hogy próbálkozik?
2020. jún. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

“Kihagytátok a döntésből” ami amúgy 100%-ig a ti dolgotok. Majd beletörődik. Nektek tetszik az a lakás, ti fogtok benne élni, semmi köze nincs hozzá senki másnak. Ha egy lepukkant kulipintyót vesztek, vagy egy kacsalábon forgó palotát, abba is ugyanígy beleköt.

Vállaljátok fel a döntéseteket, és kész. Nem szabad hagyni, hogy minden úgy történjen, ahogy azt a nagysága szeretné, mert abból jó nem sül ki. Valamint ne is rugózz ezen, mert felesleges, csak felnagyítod a “problémát”.

Majd meghívjátok őket, aztán kész. Gondolom látta, hogy az előző lakások milyen állapotban voltak, ahhoz képest, hogyha tényleg jó vétel, akkor egy szava sem lehet.

2020. jún. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nektek jogotok van anyós bevonása nélkül dönteni. Meg is tettétek.

Neki meg joga van hozzá, hogy ez rosszul essen neki, és előfordulhat, hogy ezt az érzését nem sikerül teljesen eltitkolnia, mondjuk a hangsúlyozásán érződni fog. Engedjétek ezt meg neki.

Még az se gond, ha elmondja, milyen aggályai vannak a választott házatokkal kapcsolatban, amíg ezt normális emberi stílusban teszi, illetve nem arra használja, hogy egymás ellen hangoljon titeket,

"szegény fiam, milyen messze lesz neked a munkahely, de hát tudom, a Mari ragaszkodott a kerthez...." stílusban.

2020. jún. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Felfújod, semmi konrétat nem mondott az anyós, te csak kombinálsz. Ha minden ilyen csip-csup dolgot a szívedre veszel, akkor elég nehéz élete lesz a férjednek melletted.
2020. jún. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Most te kombinálsz sajnos. Nem tűnsz jóindulatúnak. Lehet, hogy anyós kicsit besérült, meg ilyenkor a párom családjánál is megy a "nem lesz jó" lemez, de kár ilyen indíttatást tulajdonítani a semmiért, hogy majd megbosszulja. Ezt ne csináld.
2020. jún. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ti tényleg felnőtt emberek vagytok? Mit érdekel, ha megsértődött? Amúgy meg, ha nem is mondott ilyet, miért kell ezt belemagyarázni?

Ilyen nevetséges problémákat gyártani, komolyan...

2020. jún. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Na, megnyitotta már a tükörtopikot is a kérdező....

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__anyos-ap..

2020. jún. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

9-es :-) végül is... az éremnek két oldala van :-) Halgattassék meg a másik oldal is :-)


Ahelyett, hogy inkább egymással beszélnének meg :-)

2020. jún. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!