Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan tegezzem őket?

Hogyan tegezzem őket?

Figyelt kérdés
Bocsi, lehet hogy hülye kérdés de már vagy 2 éve mondták, hogy tegezzem őket nyugodtan. Nem is olyan idősek de valamiért nem jön a nyelvemre, viszont a magázás se. Ha mondok, kérdezek valamit azt mindig úgy teszem, hogy semlegesen. Többször is megszóltak már miatta, hogy de miért nem tegezem őket. Igazából jobb lenne nekem is úgy de valamiért nem tudom.

2020. jún. 26. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Legközelebb veszel egy nagy levegőt és kimondod a "te"-t. Utána egyre könnyebb lesz. Bántó, ha ők felajánlották, Te nem élsz vele.
2020. jún. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Igazából tényleg csak az elején fura. Aztán egy idővel egyre természetesebbé válik. Szóval hajrá, ahogy az első válaszoló is javasolta, hogy egyszerűen kimondod, hogy "te", vagy megkérdezed, hogy "hogy vagy?". Az elején fura, de egy idő után megszokod majd.
2020. jún. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Én képtelen lennék tegezni anyós, apóst. Tudom, őskövület vagyok. De már nem változom ez ügyben és ezen sosem volt szándékomban változtatni.
2020. jún. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Hajrá, menni fog :) akkor könnyebb ha még nem rögzült be teljesen a magázás.

Nekem régebbről ismert idős házaspár ajánlotta fel, hogy tegezzem, de egyszerűen nem megy, miután 17 évig magáztam őket.

2020. jún. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Nekem ilyen esetben az vált be idősebb ismerőssel, hogy kerestem olyan alkalmat, amikor "ünnepélyesen" pertut tudtunk inni. Csak kávéval ugyan, de mégis volt valami formája a dolognak, ami miatt legközelebb könnyebben eszembe jutott, hogy ja, igen, őt már tegezem. Ennek másfél éve, azóta már egészen természetes a dolog (pedig a legkisebb gyereke is idősebb nálam).
2020. jún. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Én általában ilyenkor középutas megoldást választok, és szervusszal köszönök, az mégse egy odavatett szia. Utána meg kerülöm a megszólítást.
2020. jún. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

Ha neked kényelmetlen akkor ne csináld! Én sem tudom tegezni anyósomékat, holott a párom meg tegezi az én szüleimet. A sajátjait is, tehát nem náluk elvárás ez, anyósomék a gyerekeimet sem kérték arra soha, hogy ne tegezzék őket - csak nekem nem megy.

A gyerekeim párjaival már más a dolog. A fiam barátnőjénél is eltelt egy kis idő, mire megszokta, hogy tegezhet minket, a lányom barátja viszont még nem tart itt. Majd idővel.

használj áthidaló megoldást!

Ne azt mond nekik hogy "te", hanem szólítsd őket a nevükön helyette. A "Gábor, nem kér még sört?" helyett legyen "Gábor adhatok még egy sört?" vagy az "Anna, hogy érzi magát?" kérdés helyett legyen "Anna, milyen volt a nap?". Először kerüld meg azt hogy konkrétan tegezed őket, csak a keresztnevükkel jelezd! Aztán majd egyre könnyebben fog menni a használata.

Nincs vele semmi gond, ez csak a tisztelet jele. Anyósomékkal éppen olyan szoros és közvetlen a viszonyunk magázódva is mint lenne tegeződve, míg a férjem hiába tegeződik a szüleimmel, akkor sincsen közöttük szorosabb kapcsolat.

Ahogy előttem is írták, jó a középutas megoldás is. Aztán majd idővel lehet hogy változik a dolog.

2020. jún. 27. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom rögtön mondta, hogy tegezzem. Ez okés is volt! De amikor később bemutatta a párját aki 20 évvel idősebb tőle, azt én ugye magáztam mert korábbról mert nem tudtam, hogy mi van köztük. Na és sokáig egyiket szia másik jó napot... Mondom ez igy szar. Beszéltem anyósommal, hogy ez így nekem kellemetlen, mert ugye mindenki tegezte anyósom párját, csak én voltam kínban. Na egy idő után nagy nehezen átváltódott a dolog tegezésre. De a pali sosem ajánlotta úgy fel, én letegeztem mert anyósom azt mondta nyugodtan. Oké...

Fú, na ez volt egy nagyon kellemetlen dolog az egész helyzet nekem. Apósomat is letegeztem, nem bánta.

2020. jún. 27. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!