Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hátralevő kapcsolatunk során...

Hátralevő kapcsolatunk során tényleg csak hálával fordulhatok felé?

Figyelt kérdés

Elég nehéz helyzetben vagyok. Az anyósjelöltemmel sosem volt felhőtlen a kapcsolatunk, az elejétől kezdve érzem, hogy nem bír engem elfogadni (hozzátartozik, hogy a fiával kettesben éltek szinte mindig, és biztos nehéz volt feldolgoznia a tényt, hogy a fia életébe bekerült egy másik nő - mivel én vagyok az első barátnője). A nő az egészségügyben dolgozik asszisztensként. Tavaly nyáron kiderült, hogy nagyon súlyos betegségem van, és az elejét neki köszönhetően tudtuk elindítani, mivel az ismeretségei miatt előbb kerültem be vizsgálatokra (tehát egy jó pár hónapot megrövidített nekem a vizsgálatokkal). Valószínűleg ha akkor később kerülök kivizsgálásra, ahogy eredetileg történik, már nem élnék, vagy nagyon súlyos beteg lennék. Ezért hálás is vagyok/voltam neki. Azonban a kapcsolatunk ezekután sem javult, sőt egyreinkább elmérgesedett. A nő sokszor már levegőnek néz, nem képes úgy viselkedni, ahogy az korához méltó lenne, nem tud elfogadni rengeteg mindent, többször is hátbaszúrt már. Amikor ezt szóvá teszem, a páromtól állandóan csak azt kapom, hogy nekem örökké hálásnak kéne lennem azért, hogy bejuttatott előbb, különben már rég megdöglöttem volna. Ti is úgy gondoljátok, hogy egy olyan nőre, aki megkeseríti nemcsak a kapcsolatomat, hanem a jövőmet is, örök hálával kéne gondolnom rá, és mindez, hogy a helyi kórházba idő előtt bejuttatott, felülírja a többévnyi szorongást, görcsöt, önvádat és istentelen vitákat a párommal?

Mielőtt bárkiben is felmerülne, amióta együtt vagyok a barátommal, nem kerültem az anyjával olyan közeli kapcsolatba, hogy bármit is tehettem volna ellene. Ez a semmiből kezdődött, tényleg soha nem tettem keresztbe neki, nem voltak olyan megnyilvánulásaim, a saját véleményem ellenére mindigis végtelenül tisztelettudóan és udvariasan viszonyultam hozzá.

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2020. júl. 29. 23:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Legyél távolról hálás. Nyugodtan csökkentsd a kapcsolatokat minimálisra, akkor nem tud bántani.
2020. júl. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
98%
Hogy mondhat ilyet a párod? Lehet, hogy segített, de hogy ezt így mondja neked... Én lépnék az biztos.
2020. júl. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
98%

Azért a párod se semmi.

Ne haragudj, de a kutyának nem kéne két ilyen ember aki a segítséget folyton az orrod alá dörgöli.

2020. júl. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
97%
Akkor vegye el az anyját. Hálásnak lehetsz hálás, de nem kell konstans a seggét nyalni.
2020. júl. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
95%
Ha a párod a megdöglésedről beszél, akkor szakítanod kellene vele. Békésen, veszekedés nélkül, elhidegülésre hivatkozva. Járulékosan persze az anyja is eltűnne az életedből. Nem lettél a rabszolgájuk, hogy engedned kell a férjedtől verbálisan rugdosni magad. Itt kevésbé az anyóssal van a baj, hanem, a pasid egy aljas ember, aki nem szeret téged, és bánt.
2020. júl. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
97%
Nekem anyám ilyen "egyszerű" eset, szóval ezek után a csávót biztos lapátra tenném, ha így az orrom alá dörgöli, hogy örüljek, hogy nem murdáltam meg... Még ilyen prosztót, ilyenkor felmegy bennem a pumpa rendesen, hogy ilyenkor se áll ki valaki az anyjával szemben a párja mellett. Ha ebben a kapcsolatban maradsz, előre borítékolom, pszichoszomatikusan fognak még durvulni a dolgok...
2020. júl. 30. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
91%

Igen, valamennyire hálásnak kell lenned de ezesetben ez mit jelent? Hogy nem szidhatod? Minek szidni, veszekedni hagyd rá a francba, Ha levegőnek néz annál jobb nem kell vele talalkoznod se, vagy de? Mivel szúrt hátba? Mivel keserít?


Érdekes amúgy hálával tartozni elég kimerítő a hálával tartozó meg is szokta utálni az illetőt. Ezt egy író mesélte egy interjuban

2020. júl. 30. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
97%

A párod igyekszik kihátrálni a helyzetből, és talált egy jó kifogást arra, miért kell neked engedned (a normális ilyen esetben az lenne, hogy kiáll a párjáért, de ehhez nincs mersze). Értésére kellene adnod, hogy sokáig nem fogod bírni, de ha lesz új barátnője, akkor a mama azt is utálni fogja, és nem ússza meg, hogy előbb-utóbb szembe ne szálljon az anyjával, ha kapcsolatot akar, szóval akár túleshet rajta most is.

Szívességet így felhánytorgatni az érzelmi zsarolás egy fajtája.

2020. júl. 30. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
80%
Úgy gondolom, hogy vannak emberek az életünkben, akik azért kellenek, hogy egy-egy életfeladatot segítsenek megoldani. Nekem is volt. Neked a párod az, az anyjára volt szükséged. Most már egyikre sincs a jelek szerint. Ennél sokkal több tiszteletet érdemelnél, mint amit kapsz.
2020. júl. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 acelsziv ***** válasza:
97%
Ez a fickó anyuci pici fia. Keress normálisat. Így anyuci hálából visszakapja az ő kisfiát és mindenki boldog.
2020. júl. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!