Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Merjek bízni bennük vagy...

Merjek bízni bennük vagy inkább még ne?

Figyelt kérdés
Az elején jól kijöttem anyósommal, és valamennyire apósommal is (neki elég nehéz természete van, de nem lehetetlen azért), viszont az esküvő előtt már megromlott a kapcsolatunk, mivel elég sokszor elég rossz indulatúan álltak hozzánk (nem az esküvő miatt). Ez nem változott az évek során, rengetegszer beszéltek ki minket a férjemmel a hátunk mögött és a férjem kéréseit is semmibe vették, vagy direkt provokálták. Viszont most megjött az unoka, és folyamatosan jönni akarnak. Ezzel nincs gond, mert nagyszülők lettek ők is, csak hát nem igazán bízom bennük, mert bármit kért a férjem tőlük, soha nem tartották magukat hozzá. De a legutóbbi találkozásnál már sokkal normálisabbak voltak. Meg szeretném adni nekik az esélyt, hogy vigyázhassanak a gyerekre, mert szeretnének, de hülyén sem akarom elbízni magam.

2020. szept. 2. 16:29
A kérdező szavazást indított:
Nyugodtan bízz bennük
Inkább még ne
Ez sose fog változni
Egyéb (kommentbe kifejtem)
60 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Ha most született a baba ezen ráérsz gondolkodni, úgysem most fogod rájuk bízni. Figyelj arra, hogy hogy reagálnak arra, ahogy foglalkoztok vele; beleszólnak -e, mennyire ellentétesen gondolkoznak, mint te.
2020. szept. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem, most múlt egy éves, ezért lett aktuális a kérdés.
2020. szept. 2. 16:40
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Ilyen a természetük ez nem fog változni.
2020. szept. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem az unoka változtat rajtuk
2020. szept. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen azt látom rajtuk, figyelnek rá, eljátszanak vele, de ez max pár óra, és azt nem tudom, hogy ha rájuk van bízva tartják-e magukat a megbeszéltekhez. Ezért tartok ettől egy kicsit, mert ha a férjem kérését nem tartják tiszteletbe az enyémet vakon fogják-e? De látom a változást, és jó lenne ha ez a rossz kapcsolat valami jóba fordulna.
2020. szept. 2. 17:06
 6/11 A kérdező kommentje:
*vajon
2020. szept. 2. 17:07
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
Bizzd rájuk 2-3 órára és menj el a boltba kB 30 perce és hirtelen menj haza
2020. szept. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
Hacsak nem követtek el valami főben járó "bűnt", egy esélyt megérdemelnek. Olyat én is szoktam csinálni (fizetett segítségnél), hogy random megérkezem, nem akkor, amikor ígértem, ezt néha nagyon hasznos bevetni - első alkalommal, illetve ha túl gyakori, még azért elég átlátszó.
2020. szept. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%
Rühellem anyósom de szereti a fiam és a lányomat igy a saját haragom miatt nem akarom megfosztani a gyermekeimet egy nagymamától. Ha úgy látod szeretik a gyereked kerekedj felül a múlton de azért légy résen én ezt tudom mondani
2020. szept. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%

Nem fogják. :) De ne aggódj, bízz a megérzéseidben. Ha azt látod, hogy gondoskodó nagyszülők, akkor mindent megfognak tenni, ami létfontosságú az unokájuk szempontjából.

Ami szerintük nem az (pl. alvásidő erőltetése, valamit megegyen, nevelési alapelvek, stb.), hát... rossz hírem van. Ez még a legjobb nagyszülőknek is nehéz. Úgy kényeztetik, ahogy csak tudják. "Nem aludt délután, de nem baj, majd alszik este." Ez már csak így működik... :) "Nem ette meg az almát, adtam neki csokipudingot." Direkt nem tömjük ilyenekkel... :) Annyi, de annyi ilyen van/lesz. Én azt mondom viszont, hogy ez legyen a legkisebb gond. Adj nekik esélyt és légy nyitott. Egyszer egyszer nem dől össze ezektől a világ. Nekem inkább az a tapasztalatom egyébként, hogy én továbbra sem leszek jó, vagyis mindent elrontok, amit elronthatok és hogy csinálhatom ezt így vagy úgy és amúgy is a kicsi fiuknak is főzzek már normálisat, hogy lehet így bepelenkázni a gyereket, ne így fogjam, és stb. Nekem komolyan kimerítő az a két nap érzelmileg, amit együtt kell töltenem anyósommal.

Viszont az unokát a tenyerén hordozza és tényleg nagyon jó nagyszülő. Amíg csak nekem kell nyelnem a sz*rt addig úgy vagyok vele, hogy benyelem. A mi rossz viszonyunk nem kell, hogy az unokájával való viszonyára is rányomja a bélyeget.

2020. szept. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!