Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Másnak is szólogatott be az...

Másnak is szólogatott be az anyósa unoka várással kapcsolatban? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

13 hetes kismama vagyok. Mielőtt varandos nem lettem anyosom allandoan megjegyzeseket tett unokavarassal kapcsolatban.

-mikor fog már vki szaladgálni az udvaron

- nem kell hogy focicsapatot szuljek elég ha egyet

-mért nem jön meg a baba

-el kéne lehet mennünk kivizsgálásra e miatt

-olvassak szakirodalmat hátha megjön a kedvem

-tudod fiam a férjek is tolerálják egy ideig...

- meg h tudja az a dolgát a pocakban

Csak hogy a főbbeket említsen.


Hozzá teszem próbálkoztunk a párommal és igen, 1 év kellett ahhoz hogy összejöjjön a gyerek. (Bar ehhez nem sok köze van/volt)


Amióta meg megtudta hogy unoka lesz tulbuzgo. Állandóan azzal jön h kislány lesz meg h annak kell lennie holott nem tudjuk meg a nemet!! Meg szinte azt erzem, rajtam keresztül is csak a babát latja és csak az a fontos neki. Értem ez alatt hogy nem azt kerdezi hogy vagyok vagy jól viselem e hanem hogy baba jól van, növöget??


Így erzem lassan érik nálunk majd egy "mindenki tudja hol a határ megbeszélés"


Velemeny???



2020. szept. 20. 14:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Sokkal egyszerübb, ha nem találkoztok, nem látogatjátok az anyóst, meg nem hívjátok meg magatokhoz - leállítani, megváltoztatni úgysem lehet.


De nálunk az anyós normális volt mindig, tudomásul vette, hogy ez nem rá tartozó dolog.

2020. szept. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Kicsit rámenős és erőszakos az asszonyság, de alapvetően nem tűnik rosszindulatúnak. Várja már nagyon az unokát, de az is érthető, hogy neked ez sok. Kedvesen szereld le, hogy jóvan anyuka, nem tudjuk még a nemét, de majd gyakran jöhet játszani a nagyihoz.
2020. szept. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Az én anyósom pont az ellentète, egyebet sem hallok, csak hogy milyen bolond aki szül, minek a gyerek stb.. Úgy hogy lombik előtt àllok... Kedves asszonysàg
2020. szept. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Huu ha nem àllitod le reggeltöl estig nálatok fog ülni.

Mindent jobban fog tudni,ha nem ugy csinálsz valamit ami ő szerinte a jó,megsértődik.A végén azt veszed észre hogy anyós elvei szerint neveled a gyereked és nem a sajátjaitok szerint.

Nàlunk volt h azon megsértődött hogy nem a Lidl pelenkát adom a gyerekre mert ugy hallotta az a legjobb hanem Pampersöt adtam rà.

A név vàlasztàsba is bele akart szólni,ugyh csak születés után mondtuk el.

Addig ette a kefe.Egyik fülünkön be a másikon ki.

Nem volt egyszerü,de csak megbékélt vele hogy én vagyok a gyerek anyja és nem ő😀

2020. szept. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen alapjában nem rossz ember ő csak az a típus akit majd kezelni kell. A saját anyukam nem szol bele ennyire a dolgokba. A nevet pedig mi is csak a legvégén tervezzük majd megmondani :D
2020. szept. 20. 16:33
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Az enyém is ezt csinálja. Mikor lesz már, ő már unokázna, a lányának már kettő van, a testvére lánynak három, én sem leszek már fiatalabb, persze amikor mondtam neki, hogy gyerekszülés terén ő a legjobb példa azzal, hogy a gyerekei közt 20 év van, befejezte.
2020. szept. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Az édesanyám is ugyanezt csinálja a sógornőmmel. Bár azért nem ennyire vészes a dolog. Ez lesz az első unokája, úgyhogy már most sürög forog. Már akkor is a kisruhákat nézegette a babának, mikor megtudta, hogy nagymama lett. És abba is gyakran beleszól, hogy mit egyenek, milyen kiságy legyen stb. Sógornőmet szoktam sajnálni néha, van amikor nekem kell leállítanom édesanyámat, hogy hagyja békén. Bár tudom hogy a jóindulat beszél belőle azért el kell ismerni, hogy tényleg van amikor sok kicsit
2020. szept. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
32%

na, megint kezdődik, hogy az van törölve, aki szól, hogy nem érdemes foglalkozni a kérdezővel?

KEdves Inez, te belekötsz az élő fába is.

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

2020. szept. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

Még időben, a sértődés előtt jelezzétek, hogy megkérdezitek majd a veleményét, és lesz olyan, amikor szükségetek lesz rá, de bízzon benne, hogy a babátok a legjobb kezekben lesz.

Én kaptam már tényként közölt döntést, amit az apjával még meg sem beszéltünk, de a nagyi szerint csak egyféle jó út van, az övé. Akkor mondtam el neki kihangsúlyozva, hogy a MI gyerekünkről mi döntünk, másodsorban az ő unokája, ezért maximum az eredményről értesítjük, ha szeretné, de neki nincs beleszólása. Nem népszerűségi versenyt akartam nyerni, de már eltelt pár év és jóban vagyunk, tudunk összedolgozni.

2020. szept. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Bocs hogy hozom a tájszólást, mert nálunk gyakran így mondták....
2020. szept. 20. 22:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!