Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A párom családja leszedi a...

A párom családja leszedi a terméseket a kertünkből. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Akárhányszor jönnek hozzánk, szedik a gyümölcs fáinkat és a zöldségeinket. Két pofára tömik, elhajigálják a maradékot+zsebben és kézben visznek haza.

Mindezt anélkül, hogy mondanánk nekik és hogy megkérdeznék.

Kezdek besokkalni, rengeteg időnk és pénzünk van a kertben. Ők is kertes házban élnek, csak lebetonoztak mindent, hogy ne kelljen foglalkozni vele.

A párom sokszor szégyenkezik előttem a családja miatt, így nem szóltam neki még ezzel kapcsolatban. Sokszor ő nem is látja, csak én, mivel itthonról dolgozom.

Bejönnek/bemásznak a kertbe és zabálnak meg viszik haza.

Gyerekek is vannak a családban, ők sokszor ki is tapossák a zöldség palántáinkat. Nagyon zavar mert úgy csinálnak, mintha csak úgy ott lenne a kertben és nem a mi kemény munkánk eredménye lenne.


2020. okt. 5. 12:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kis anekdota jutott rólatok az eszembe, ennél jobban meg sem lehetne fogalmazni, bár igaz, a Ti esetetekben ez tulságosan finom megfogalmazás.

Azért hátha elgondolkodsz ratja egy picikét, akár trollkodsz, akár nem. (A férjed mindettől fügetlenül megér egy külön misét, lehet jó ember, de kellene a hóhérnak egy ekkora here.):


"Ha egy békát beleteszel egy vízzel feltöltött edénybe, és elkezded melegíteni a vizet,

ahogy a víz hőmérséklete emelkedni kezd, a béka annak megfelelően állítja be testhőmérsékletét.

A béka folyamatosan igazítja testhőmérsékletét a víz növekvő hőmérsékletéhez. Amikor a víz eléri a forráspontot, a béka már nem tud tovább alkalmazkodni.

Ekkor a béka úgy dönt, hogy kiugrik.

A béka megpróbál ugrani, de nem képes erre, mert minden erejét elvesztette a víz emelkedő hőmérsékletéhez való alkalmazkodás során.

A béka gyorsan elpusztul.

Mi ölte meg a békát?

Gondold át!

Tudom, hogy sokan mondjuk azt, hogy a forrásban lévő víz.

Ez nem így van.

Igazából a béka halálának oka a saját képtelensége volt, hogy eldöntse, mikor ugorjon ki.

Mindannyiunknak alkalmazkodnunk kell az emberekhez és a helyzetekhez, de fontos felismerni, meddig kell alkalmazkodnunk és mikor kell továbblépnünk. Van, amikor szembe kell néznünk a helyzettel és meg kell tennünk a megfelelő intézkedéseket.

Ha megengedjük az embereknek, hogy kihasználjanak minket

fizikailag, érzelmileg, anyagilag, lelkileg vagy mentálisan, ezt továbbra is meg fogják tenni.

Döntsük el, mikor ugrunk!

Addig ugorjunk, amíg van még erőnk!"

2020. okt. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 anonim ***** válasza:
100%

"Olyan is volt hogy vendégségbe jöttek és a házból vittek el cuccokat hogy most már az övék. Ezekről tud a párom de nem nagyon tud mit csinálni."


Mi van? Mi az, hogy nem tud tenni semmit? Csak az nem tud, aki nem akar. Az az igazság, hogy te is egy tutyimutyi, nyámnyila alakhoz menntél feleségül, aki tart a saját anyjától is, az meg megtehet bármit amit csak akar. Ha az én családtagom bármelyike átmászna a kerítésünkön a megkérdezésünk nélkül úgy leszólnám, hogy lehet egy fél évig nem látnánk.

Miért akar mindig mindenki olyan k..a jól nevelt lenni a legszélsőségesebb esetekben is. Ennyi töketlen férfit, meg nőt akik itt feltesznek kérdéseket, meg akikről szó van eddig vígjátékokban láttam. Már bocsi kérdező, de teljesen kiakadok a hasonlókon mint ti. Most komolyan, átmásznak titokban a kerítésen, lopják a gyümölcsöt, zöldséget és ti meg csak úgy a háttérből végignézitek?????? Hát szóljál te nekik, kit érdekel hogy megsértődnek. Sőt, a gyerekeknek is nyugodtan amikor tapossák a veteményest. Nem kell taplónak lenni, de nagyon fontos hogy határozott és erélyes legyél. Leginkább a saját férjednek kéne jobban kiállnia az igazáért.

2020. okt. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 anonim ***** válasza:
100%
Rakj be távirányítható automata öntöző rendszert. Pár alkalom és leszoknak róla. Van permetező kiegészítő, elég étel festékkel megszínezni. Szólj előtte nekik, hogy ha kell valami a kertből, szóljanak.
2020. okt. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, erről egy jó minőségű videófelvételt is kérünk majd ide.
2020. okt. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 A kérdező kommentje:

Beszéltem velük, miután arra keltem fel pénteken hogy a házban vannak.

Megmondtam, hogy előre egyeztessenek a párommal és várják meg hogy beengedjük őket. Megmondtam, hogy mi sem törjük rájuk a házat, hanem a kapu előtt várjuk hogy beengedjenek. Azt is mondtam, hogy kulturált embereknél így szokás

Úgy hogy megsértődtek

2020. okt. 11. 08:50
 66/71 anonim ***** válasza:
100%
Én még cserélnék zárat (mindenhol) és csináltatnék egy kamerarendszert, ami rögzít+riasztót.
2020. okt. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 anonim ***** válasza:
96%
tök jó, hogy összeszedted magad! De hogyan voltak ott reggel? ti nem zárjátok éjjelre a házat?
2020. okt. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim ***** válasza:
77%
Azt ne mondd már kérlek, hogy a fatökű férjed még kulcsot is adott nekik, mert akkor tényleg ti vagytok a menthetetlenek, vagy ti nem zárjátok a házat bakker? Beszéltél velük? Ez kedves. Én kidobtam vona a putris népeket a házból és azonnal szakit hívtam volna, zárcsere a házon, riasztó, profi kerítés, tetején szögesdróttal, zárral szintén, kamera, aztán rokon- nem rokon, feljelentem ha mége egyszer a házba , kerbe próbál bejönni, pont letojnám, hogy az éppen egy gyerek. Nem lehettek már ennyire szerencsétlenek, semmi helye a fimonkodásnak már ebben az esetben. Eskü ha nerm vagy troll, mert ennyir eszerencsementes már nem lehet felnőtt ember, akkor hajlok arra, hogy megérdemlitek a sorsotokat. Költözzetek jurtába, a házat meg kertestől engedjétek át nekik. Persze úgy, hogy visszajártok főzni, takarítani, kertet gondozni és a rezsit is fizetitek, hadd élvezkedjenek. Édesjóistenem....
2020. okt. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:
100%
Az sem valami hihető, hogy valaki a saját házában dolgozik home officeban és egyszercsak belép kopogás nélkül egy rokon, erre a ház tulajdonosa csak elbeszélget vele, ahelyett, hogy üvöltözve (mint minden normális ember) kibaszná az ajtón. Te tényleg egy alamuszi nyuszi vagy a férjeddel együtt és megérdemlitek a sorsotokat...
2020. okt. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim ***** válasza:
65%
Sértődjenek csak.. Ha folytatják mehet a feljelentés :)
2020. okt. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!