Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tennétek a helyünkben?

Mit tennétek a helyünkben?

Figyelt kérdés

Anyósomékkal egy házban élünk. Van egy 11 hónapos kisfiunk. (Erre nem kérek véleményeket, meg hogy mamahotel meg hasonlókat. Sajnos nem tehettük meg, hogy külön menjünk, de lassan hálisten össze fog jönni.) Na és a lényeg. Apósom egyre kiakasztóbb. Sokszor van nála a gyerek, mert amint meglátja a baba, egyből menne hozzá, sírni is szokott érte. Eddig ezzel nincs is akkora probléma, csak már kisfiam ügyesen lépked, a bútorok mellett szalad kb. Mindig mondjuk apósomnak, hogy tegye már le, de nem teszi, mert már attól is rosszul van ha seggre ül. Sokszor ki is sajátítja magának kisfiam. Van, hogy anyósom apósommal meg kisfiammal elmegy dédiékhez, és ott is állandóan a kezében van, vagy fogja és beviszi a hálóba. Anyósomnak is elege van már belőle. Sokszor apósom tőle is elveszi. Ma pl. anyósnál volt kisfiam, aztán kisfiam megütötte anyósom, és sírt apósom után, aki el is vette.

Anyós sokszor mondta már apósnak, hogy fejezze ezt be, de egyik fülén be, másikon ki. Sajnos még 1 évig minimum itt leszünk. Addig mit tehetnénk? Hogy lehet ezt a helyzetet kezelni? Ártanék kisfiamnak, ha elvenném apóstól?

Tudom, hogy anonim oldal, de attól még légyszíves válaszoljatok normálisan, és ne lekezelően, bunkón.

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!


2020. okt. 19. 16:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
67%
Mondd meg a párodnak, hogy szóljon az apjának, hogy ne vegye fel állandóan, különben nem fogjátok engedni, hogy ennyit vele legyen.
2020. okt. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
81%
Most neked komolyan az a problémád, hogy a nagypapa szereti az unokáját, és sokat van vele?
2020. okt. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Nem lenne probléma, ha nem vinné túlzásba. Elolvastad végig amit írtam?
2020. okt. 19. 17:21
 4/25 anonim ***** válasza:
95%

A gyereknek nem hiszem, hogy árt ezzel, a kisajátítást majd lerendezi vele a többi családtag. Hiszen, ahogy írtad, a nagyi is kinyitja a száját.

Ha a gyerek menne, mászna, szaladna, akkor ő is ki fogja nyitni a száját, hogy nem akar ölben lenni. :) Én efelől nem aggódnék.


(Külön pluszpont, hogy te képes vagy jól leírni a "(kis)fiunk" szót! Ritka ez errefelé 🙏)

2020. okt. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%

Szóval van egy apósod, aki azon túl, hogy megengedi, hogy egy babával nála éljetek és ezen kívül még szereti is az unokáját és sokat van vele és ez a baj...


Nos szerintem sokan vágynak ilyen apósra, de még annyit hozzátennék, hogy amíg a nyakán éltek inkább ne cseszted...

2020. okt. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%
Összehoználak azzal a kérdezővel, aki arra panaszkodott a múltkor, hogy a 70 éves nagyi nem akar kettesben programokat csinálni a kisgyerekkel :D
2020. okt. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
88%
Hát kérdező, én a helyedben nem szólnék semmit, ha már megengedte hogy oda szülj az ő házába. Én ilyen esetben azt se tudnám hogy tegyek a kedvére, hiszen ha úgy vesszük kaptok tőle minden hónapban plusz havi minimum 100 ezret.
2020. okt. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
85%

Hát ilyen nagy problémád van?? Tessék elköltözni! Nézze meg az ember! - már az is baj, ha papa oda van az unokaert. Szegyelld el magad kérdező,szégyelld el!

És fékezd az erzeseid. Ne irigykedj, hogy a kisgyerek sír papi után. Gyerek érzi hol jó neki.

Kapd össze magad, és ne rangasd az oroszlán bajszat. Örülj, hogy van hol laknod!

2020. okt. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
92%

Mondd meg a párodnak, hogy szóljon az apjának, hogy ne vegye fel állandóan, különben nem fogjátok engedni, hogy ennyit vele legyen.


Oké, aztán meg csak pislognak ha nagyapa közli, hogy rendben van két órátok összepakolni és eltűnni a házamból :-D

2020. okt. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Jajj de tudtam. Annyira megfogtátok a lényeget. Szeresse is, semmi gond nincs azzal, de ha már anyósomat is zavarja a viselkedése, akkor lehet már tényleg nem normális amit csinál, nem?! Látom milyen szarul esik neki, hogy kisfiam őt nem szereti annyira. Meglátja a papát, aztán csak ő létezik. Após meg rátesz azzal, hogy el is veszi mindenkitől, ha látja, hogy nyúl érte a gyerek. Tényleg ennyire nem érthetően írtam, hogy mi a probléma?
2020. okt. 19. 18:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!