Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem merek gyereket vállalni...

Nem merek gyereket vállalni anyós miatt?

Figyelt kérdés

Anyósommal és apósommal együtt élünk. Lányukként szeretnek, viazont ha szóba kerül az unoka, anyós rögtön azzal jön, hogy majd ő segít mindenben, mett így meg úgy nehéz a babával, egyedül biztos nem tudnánk. Hogy a testvéreinek is ő ment át megmutatni,hogy kell szoptatni, stb. De én nem akarom ezt majd.Meg csak viccelődésből mondta férjem egyszer,hogy majd ha gyerek mellett nem lesz idő főzni, rendelünk

....erre anyósom megint kezdte az okoskodást, hogy egy kismama nem ehet csípős ételt, hanem sok levest és főzeléket kell majd ennem. Most komolyan meg akarja már ezt is mondani, hogy mit ehetek? Meg nâlam sajnos egészségügyi probléma is van, lehet, hogy,mesterséges úton kell megtermékenyíteni, de erre is pofákat vágott, és mondta férjem, de így hátha ikrek lesznek, erre anyós benyőgi, hogy az ikrek egyszerre sírnak... azért vagyok bajban,mert amúgy jóban vagyunk mint írtam, de ha a gyerektéma van, akkor annyira más lesz... lehet,hogy tényleg csak jó szándék van benne, de nekem az önbizalmam rombolja ez porig és már őszintén elmegy a kedvem az egésztől. Amúgy meg ő nagyon szeretne unokát. Na ez a másik, ha én annyira unokát szeretnék, én bíztatnám a menyem, és nem a kedvét venném el. De az is lehet túlreagálom, szerintetek? Elköltözni nemtudunk, családi házban lakunk,mi az emeleten.


2020. okt. 27. 12:15
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
91%
Elköltözni.
2020. okt. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
77%
Ő ilyen tyúkanyó, mindenbe beleszóló típus. Ha esetleg baba lesz, akkor ez biztosan rosszabbodni fog. Meg lehet próbálni vele beszélni, de legyetek határozottak és próbáljatok meg (leginkább a férjed tolnácsolásában) valamilyen határokat meghúzni. Oké, kénytelenek vagytok együtt lakni, de azért amennyire lehet önállósodjatok, szeparálódjatok tőlük.
2020. okt. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
64%

Amiket leírtál - tetszik, vagy nem tetszik - de igaza van.

Én nem értem, hogyha ilyen szoros családi közelségben felmerül bármilyen téma és az egyébként jó viszony mellett az anyós (aki lányaként szeret!) hozzá mer szólni a témához, az miért borít ki?

De valóban nem kötelező ott lakni, lehet menni albérletbe!

2020. okt. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem tudtok elköltözni, akkor alkalmazkodni kell. Neki is hozzátok, meg kell szabni a határokat, hogy önálló családként tudjatok funkcionálni, nem lesz egyszerű.
2020. okt. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
91%

Miért nem tudtok költözni?

Anyósékhoz hogy kerültél? Feltételezem mindketten évek óta dolgoztok, fel sem merült hogy saját házra gyűjteni kéne? Ezt nem bunkóságból mondom tényleg csak érdekel.

2020. okt. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
80%
ez engem is frusztrálna, nem szeretem ha mások akarják megmondani, hogy éljek, bár nem is hagyom. Szerintem finoman de jelezd felé, hogy tanácsot csak akkor adjon ha kérdezed és akkor se sértődjön meg ha nem fogadod meg. Egyébként pedig a külön költözés lenne a legcélszerűbb, mert a nyakatokra fog járni állandóan.
2020. okt. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
32%

egy kismama nem ehet csípős ételt, hanem sok levest és főzeléket kell majd ennem. Most komolyan meg akarja már ezt is mondani, hogy mit ehetek?


De hát iagaz van... áruld már el, mi az, amiről beszélhet???

2020. okt. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
69%
El kell költözni, lehetőleg olyan messzire, hogy papucsban ne tudjon átmenni, de még jobb másik város. Különben halott ügy az egész.
2020. okt. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
42%

ez engem is frusztrálna, nem szeretem ha mások akarják megmondani, hogy éljek


oké, akkor ha azt mondom, ne menj át a piros lámpánál, te megsértődsz? Mert a mama fenti tanácsaid kb ez a szint.

2020. okt. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
76%
Hát nem tudom. Alá írom, hogy frusztráló és kellemetlen az ilyen. De én más házába biztos nem szülnék gyereket.
2020. okt. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!