Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Normális viszonyt de hogyan?...

Normális viszonyt de hogyan? Ezek után

Figyelt kérdés
A párom (ffi) eltávolodott tőlük. Én nyitnék de nagyon belemásznak az emberbe ha meg nem nyitok végképp felszínes viszony marad! Párom apja azt várja hogy állást foglaljak az etikai,társadalmi kritikáiban de sose mondom el a véleményem mert kikel magából és addig mondja míg el nem megyünk, anyukája is sokszor megosztó témákat mondd. Párom ezekre nem reagál a szüleinek kb 15 éve elmondása szerint gyerekkora óta. Látom hogy várják hogy beleszálljak egy vitába ami politika,közélet stb. Az anyukája azóta nem szoros része a párom életének mióta anno kibeszélt valamit ami kellemetlen neki..nem tudja sajnos azóta sem kinek mit szabad mondani. Emiatt nem merek nyitni de nyitnék. Nagyon sokszor közeledett felém akart közös programot írt,hívott engem de mindig leráztam. Párom mondta ha szeretnék menjek kettesben az anyukájával erre arra (korábban) de figyeljek mit mondok neki mert sajnos elkotyogja. Ettől tartva lemondtam a talikat vele.

2020. okt. 27. 22:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Ha a párod ilyen viszonyban van a szüleivel, miért érzed hogy neked jóban kell velük lenned?
2020. okt. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Beszélnek! Heti kétszer! Csak más mint amikor én a hozzátartozóimmal. Hidegebbek egymással. Gyerekkorában nem nélkülözött párom. Viszont a tesójával gyakran hallgatták azt hogy a szülők veszekedtek üvöltöttek, őket nem bántották! Aztán együttmaradtak. Apja lassan kiidegelte a feleségét. Amiatt éreztem kényszert hogy elutasítsam az anyukáját mert ő tényleg :D nem tudja kinek mit szabad mondani. Múltkor azt részletezte hogy a párom testvére 33 éve hogyan fosta le saját magát az orvosi rendelőben.. én azt hittem megeszem a nyelvem! Csak erre had ne reagáljak. Na sok ilyen van. Szomszédjuk is tud mindent. Párom óvva int attól hogy bevassam az életembe az anyját de azt akarja hogy jóban legyünk velük csak mértékkel. Tehát keresi őket! Csak sokmindent elhallgat.
2020. okt. 27. 22:33
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Téged mi akadályoz abban, hogy a jó viszony korlátozódjon arra, hogy jól vagyunk, mi volt a tegnapi menü, ha anyukával találkozol, akkor milyen színű függöny tetszik?

Az a felszínes (de jó) viszony részedről is tartható, nem kell ennél mélyebben belemenni, bármilyen témában nézeteket ütköztetni és főleg nem a magánéleteteket megosztani.

2020. okt. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%
Én értem, mire gondol a Kérdező. Nálunk is hasonlók. Azért nehéz felszinesnek maradni, mert provokálnak, kiélezett témákat hoznak fel és rá akarnak birni az állásfoglalásra. Ha nem teszed, már akkor megy a burkolt neheztelés.
2020. okt. 28. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%
Én viszont nem értem a kérdezőt. A vejemet simán megkérdezem erről arról, hogy mi a véleménye. Kultúrált okos ember. Meghallgatom, ha nem egyezik a véleményünk elmondom s kész. Mind a ketten örülünk, hogy a másik oldalról is látunk, hallunk normális véleményt.
2020. okt. 28. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%
Szerencse, hogy Te -5- el tudod fogadni más véleményét. Nagyon sok idősebb ugy gondolja, hogy csakis kizárólag ő tudja -hiszen ő az idősebb- mi a helyes, melyik pártra KELL szavazni, stb.Még azt is meg akarják szabni, mit gondolj valamiről, vagy milyen irányba kavard a kaját, ha főzől.
2020. okt. 28. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#4 Pontosan leírtad amire gondolok! Valahogy nekem nem sikerült. :D :D kiélezettek a témáik: társadalmi,politikai (nem tartoznak egyik párthoz se hanem mindet szidja) én nem politizálok egyáltalán, etikai, morális témák. Nagyon nehéz nem beleszólnom hogy nem bírom hallgatni tovább. De lenyelem addig a nyelvem.. Mintha felhúznám apóst ezzel.

#5 jajj sajnos ettől messze vannak. Ha nem azt mondod egy éles témába amit após akkor véged. Én nem mondtam neki semmit. :D és ez zavarja. Hogy maradjak így nyugodtan?

2020. okt. 28. 04:19
 8/16 anonim ***** válasza:
48%
rossz hírem van: nem tudod megváltoztatni őket. Én csak annyit próbáltam elérni, hogy a politikát zárjuk ki a társalgásból, hát az sem ment. Nem is maradt témájuk! Nem tudtak miről beszélni. Mi eltávolodtunk egymástól, ritkán találkozunk és akkor is a mit főztünk, hol voltunk témák mennek, meg végighallgatjuk 50 ezredszerre is a régi történeteiket.Ha feljön a politika, rászóltam, hogy kérlek ne, beszéljünk másról...
2020. okt. 28. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Sajnos van egy közel ilyen kellemetlen dolog amit szintén nem tudok kezelni: a párom apukájánál beakadt a magnó. Egyszerűen ugyanazt mondja. Nem találkozunk sűrűn,korona előtt se volt olyan gyakori így meg kicsit ritkább. Mindig elmondja hogy mi volt régen hogy a kolléganője mit mesélt hogy a telefonnal mi van. Csak az a telefon (céges elég drága) arról szól minden. :D és simogatni szokta míg ott vagyunk.. a telefont. Rendes újított nagyméretű panelban élnek. Mikor kérdez az anyukája hogy mit főztem és mondtam olyan kaját ami nem a fia kedvence de megette, kiakadt hogy mi az hogy azt főzöm ami az én kedvencem. :D hahh. Párom hazamenet megkért hogy mondjam mindig: csirkemell rizzsel. És akkor az anyja nem nyaggat. Képzeljétem működik. Már 3x mondtam ezt a valós menü helyett. :D kaját nem küldd mert a fia jobban főz mint ő. De ő is főz csak nem nekünk.
2020. okt. 28. 04:29
 10/16 anonim ***** válasza:
84%
szerintem ebben már ott van az időskori demencia rendesen.. Nincs mit tenni. Nekem pl. anyám képes 5 percen belül elmondani szóról szóra ugyanazt a sztorit. Amikor finoman felhoztam, hogy ezt most mesélte pár perce és gondolt-e már a Cavintonra, halálra sértődik.Én hazudok neki, rosszindulatu és gonosz vagyok.Nem tudok mit kezdeni vele, csak hogy ritkán találkozonk és igy kevesebbszer emelgetjük egymás vérnyomását.
2020. okt. 28. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!