Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A sógoromékat többre tartják...

A sógoromékat többre tartják a feleségem szülei mint engem?

Figyelt kérdés
Több mint 7 éve ismerem mostmár feleségem szüleit,sose mondták hogy tegezzem őket,pedig két éve elvettem a lányukat,vejük vagyok.A nővéremet meg a férjemet alig ismerik kétszer találkoztak csak velük, mégis már második alkalom után szóltak nekik,hogy tegezzék őket!!Nincs avval semmi gond hogy magázódom velük tegezésre rá se állna a szám,de az azért zavaró ha másokkal nincs is kapcsolatuk de már rögtön tegezésre szólítják fel őket.Biztos amiatt mert ausztriában dolgoznak és jól keresnek,mindenki annyira odavan értük emiatt,el van tőlük ájulva:)Persze ügyesek,de ma már szinte mindenki kinnt dolgozik,és csak egy kis falusi étteremben dolgoznak.Mikor unokatestvérem rákos lett akkor is hozzájuk fordult a nagybátyám,hogy segítsenek

#magázás #Tegezés,
2020. nov. 4. 19:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
79%
Nem az a lényeg, hogy hol dolgozik vagy hogy mennyit keres. Hanem az, hogy lehet, hogy az érdeklődésük egyezik az övével vagy a felfogásuk, esetleg úgy érzik jobban a lányuk hoz illik, a lényeg, hogy valamiért szimpatikusabb mint te. Ebből a pár sorból is lejött, hogy te egy kicsit anyagias vagy, hiszem azonnal az anyagi helyzetüket hoztad fel.
2020. nov. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Dehogy vagyok anyagias pont hogy nem sőt mindenkit egyformán kellene kezelni,hisz lehet valaki bankár,vagy segédmunkás,akkor is ugyanolyan emberek,mind isten teremtményei vagyunk,mi az hogy a feleségemhez jobban illene a nővérem férje ez érdekes,közel húsz év is van köztük,az viszont érdekes azt mondja hogy szemükbe nyalják apósomék a seggüket,hátuk mögött meg megy a magyarázás jaj ezt se meg azt se jól csinálták
2020. nov. 4. 20:25
 3/25 anonim ***** válasza:
17%

Nem beszélsz épp tisztelettudóan te sem a válaszodban a szülőkről.

A szerelem pedig nem korfüggő.

Innen ismeretlenként ezt senki nem fogja megfejteni, legyél egyenes ember ültesd le őket és kérdezz rá. A kommunikáció az alapja egy jó kapcsolatnak.

2020. nov. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
86%

Ne legyél ilyen esetlen:

“Csókolom Kati néni, szeretnék önnel és Karcsi bácsival beszélni ha van rám pár percük. Tudják, feltűnt, hogy a Feri nincs olyan régóta a családban és mégis tegezi önöket, ellenben nekem ez nem lett felajánlva, esetleg tettem valamit amivel megbántottam önöket?”

2020. nov. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
16%
Tegezd őket holnaptól és kész. Akárki akármit mondd. Vagy megmondod a feleségednek hogy ez volt velük az utsó talid.
2020. nov. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
90%
Igen, ez erősen arra utal, hogy őket többre tartják. De ezzel ne foglalkozz! Komolyan mondom. Ne érdekeljen, nem kell neked megfelelni nekik. Emiatt ne legyen kisebbségi érzésed.
2020. nov. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Igazából erre energiát pazarolni felesleges,hisz amúgy se tudnám őket tegezni,csak az érdekelt tényleg,hogy mért van ez,de ebben az is bennt van szerintem,hogy néha egy ismeretlen több,vagy csak érdekesebb,mint akit az ember már régóta ismer,aztán hogy kedvelnek vagy nem kedvelnek igazából mindegy az ember adja meg a tisztelet,és kapja is vissza ennyi!!:)
2020. nov. 5. 05:01
 8/25 anonim ***** válasza:
93%
Feleséged mit szól ehhez?
2020. nov. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
83%
Kérdez rá hogy tegezödhetek e .ennyi másik lehet sogorod közvetlenebb így könnyebb töle kérni dolgokat stb mint töltetek,vagy töled.
2020. nov. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
85%

9-es!

Dehogy! Nemes egyszeruseggel, mivel külföldön dolgoznak és jobban állnak anyagilag, mint a kérdező, ezért csináljak ezt.

Sok ilyen esetet láttam már.

Vannak emberek (mint ebben a történetben az após) akik valamiért azt gondolják, aki kint dolgozik, annak nagyobb tisztelet jár, mert vastagabb a bukszaja és hát ő külföld... érted? Nem kell ebbe mást belelatni, mert erről van szó.

Ha a kérdező kimenne külföldre dolgozni,mondjuk jobb fizetéssel mint a másik, azt hiszem rövid idon belül fordulna a kocka :D


Kérdező! Pont az ilyen emberekkel ne foglalkozz! Az anyagi helyzet alapján rangsorolnak másokat. Szégyen, de ő már nem változik.

2020. nov. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!