Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Lányok, asszonyok a férjetek...

Lányok, asszonyok a férjetek /párotok ruhásszekrényét ti tartjátok rendben?

Figyelt kérdés

Minden nap igyekeztek a férjetek ruhásszekrényét is rendben tartani? A kulcsszó a rendben tartani-n van , merthogy az valamiért alap , hogy a gyönyörűen kivasalt ruhákat , pólókat, ingeket , nadrágokat szépen behelyezzük mi nők a kis férjecskénknek a szekrényébe.

Magától nyilván nem vasalja ki senki..

Na szóval miután szépen bepakoltatok, és miután a férfi összetúrta a ruhákat, mondván keresi a mindennapi kis ruhácskáit , azt ti igyekeztek utána megint összehajtogatni, hogy a szekrényben rend is maradjon?

Illetve ti mondjátok meg a férjeteknek /párotoknak hogy milyen ruhát húzzon fel vagy hagyjátok, hogy azt a pár ruhadarabot hordja amit szeret, de ami kevésbé csinos?

Valóban ez (is) a nők dolga?

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy másoknál ez hogy működik, mert a párom anyukája szerint ezekre a dolgokra nekem nőnek kellene figyelnem..

egyszerűen annyira rosszul esik, hogy tényleg állandóan mosok, vasalok (komolyan napi szinten mosok, már-már túlzásba is viszem) minden holmija a páromnak gyönyörűen ki van vasalva, még kis illóolajos sprével is lefújom, hogy kellemes illata legyen, frissebb legyen és erre ma feljött anyukája és elkezdte rendbe rakni azt a polcot , ahol a párom a nadrágait összetúrta és azt mondta, hogy ezeket nekem kellene megcsinálni, mert ez a nő dolga...

komolyan..annyira rosszul esik, amikor az ember a lelkét kiteszi, gyönyörű rendet tartok a lakásban és kiszúrja azt a 2 dolgot ami épp nem volt rendben.

Ti hogy kezelitek ezt a helyzetet??

Komolyan nem értem, mert mások szerint is rendmániás vagyok.

Konkrétan ma már véresre takarítottam a kezem, annyit sikáltam, mosogattam , takarítottam.

Szülinapot tartottunk és 8 fő után egy óra alatt mindent elmosogattam , gyönyörűen felmostam (fertőtenítővel) ma már másodjára , mert ugye az ember igyekszik a covid miatt is mindent megtenni, és komolyan sírva tudnék fakadni attól, hogy ilyen....

úgy érzem ha a világ legtökéletesebb nője lennék , akkor sem lennék elég jó neki...

Most őszintén kérlek válaszoljatok, tényleg ez is az én dolgom lenne ?

Még a jogosítványt is nekem kell megcsinálni , mert a párom nem akar jogosítványt, viszont a családban is , főleg majd ha gyerek lesz, ugye kelleni fog, így kénytelen vagyok megcsinálni.

Ok a páromnak diplomája van , nekem nincs, de 3 szakmám van egy negyediket egy évig tanultam (rájöttem , hogy nem nekem való) , mellette folyamatosan dolgoztam, közben csináltam egy középfokú nyelvvizsgát csak úgy és most vezetni fogok járni.

Minden kis pénzem a tanulásra, saját magam fejlesztésére költöttem, akkor most rosszabb vagyok vagy kevesebb mint a párom, mert nekem nincs diplomám?

Ő egyszer elvégezte az egyetemet, azóta ha hazajön munkából csak játszik...

engem nem zavar, mi jól megvagyunk, sőt ha megkérem bármire segít a takarításban (elmosogat, néha felsöpör) de igazából főleg mindent én csinálok. Főzni is szokott néha ami tök jó.

Részemről a takarítás miatt nincs sok konfliktusunk, mert megvannak a kis trükkjeink, hogy mivel lehet kiváltani a takarítást (pl. egy masszázs) de azt gondolom, hogy amíg én is ugyanúgy dolgozom, addig alap hogy ő is kiveszi a részét a házimunkából néha.

Sőt..én azért nem olyan könnyű fizikai munkát végzek és mégis itthon nekiállok takarítgatni, megcsinálni mindent amit kell.

Nem mintha lenézném az ő munkáját, de tudom, hogy azért neki sokszor sokkal lazább a munkája mint nekem.

Komolyan nagyon elszomorít az anyukájának a hozzáállása.

Én a gyerekeimet arra szeretném majd tanítani , hogy igenis amíg mindketten dolgoznak a nő és a férfi kutyakötelessége mindkét félnek kivenni a részét mindenből..

Főleg a mai világban úgy érzem a nők most már annyi szerepet vállalnak , hogy nem csoda , ha néha kibuknak..

Nálatok hogy működnek ezek a dolgok?

Tényleg minden a mi dolgunk?



2020. nov. 17. 22:28
 81/98 A kérdező kommentje:

hát ugyanezt én is megmondtam, sőt annyira felhúztam magam , hogy azt mertem mondani, nem vagyok az anyja, hogy megmondjam mit húzzon fel.

Elmondtam én a véleményem a dolgokról, csak még mindig ezen idegeskedek, hogy mondhat ilyet és miért?

de látom itt mindenki hasonlóan gondolkozik mint én, szóval ez megnyugtató.

Az a durva igen, hogy ha még a 20 -as években született volna, akkor valahol megérteném, hogy így gondolkozik, de hát ma már nem szolgák a nők, hanem egyenrangú felek.

2020. nov. 18. 17:05
 82/98 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem eredetileg a testi adottságokból is kiindult régen hogy kinek mi a szerepe, mert a férfiak erősebbek. Ma mikor már sok férfi végez szellemi munkát és megjelentek az automata gépek is már nincs szükség erre.

Nálunk az autó szerelését a férjem intézi, van higy ő is szereli, a kertes házban lakunk úgyhogy a nehezebb dolgokat egyértelműen ő csinálja, a festés nagyrészét is (próbáltam de egyszerűen gyenge a kezem ahhoz hogy folyamatosan tartsam a hengert) . Nem véletlenül nem szólok neki mikor ablakot kell pucolni. Főzni ketten szoktunk, nincs kötelező felosztás ebben se, attól függ hogy kinek van kedve de igazából mindketten szeretünk. Van hogy egyikőnknek sincs kedve, erre az esetre van a jól bevált terv amit már régen alkalmazunk. Nagyobb főzéskor mindig lefagyasztuk pár adagot és mikor nem akar egyikünk sem főzni ezt elővesszük. Tehát attól hogy én csinálom a házimunka nagy részét attól még el van osztva a munka úgy összességében nézve.

2020. nov. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/98 anonim ***** válasza:
54%

Hat kerdezo! Korabban is kommenteltem ide. Hogy miert is megy anyos (leendo anyosod) oda csak ugy.. Bar jo hulye vagy mar bocsanat ha behazasodsz ezek koze az allatok koze.


"hát ugyanezt én is megmondtam, sőt annyira felhúztam magam , hogy azt mertem mondani, nem vagyok az anyja, hogy megmondjam mit húzzon fel.


Elmondtam én a véleményem a dolgokról, csak még mindig ezen idegeskedek, hogy mondhat ilyet és miért?"


Nagyon megmutattad :DDDD ez tetszik! Ha en felhuzom magam akkor a masik fel konyorogve sirva rohan el nempedig meg beszologat hogy pakoljak. Nem vagyok az anyja h megmondjam ez is tetszik. Normalis erett felnott ferfinak az anyja SE mondja meg..


Hat megerdemled a sorod ha nem hagyod ott a pasit..

2020. nov. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/98 anonim ***** válasza:

Én is csak bepakolok a szekrényébe. Eleinte sokat bosszankodtam hogy nem tart rendet, mindig az a póló vagy nadrág kell neki ami legalul van és széttúrja a többit, de már úgy vagyok vele hogy ha őt nem zavarja akkor engem sem. Ha már egy felismerhetetlen ruhamassza az egész, akkor kicsit rendet teszek, de már messze nem olyat mint régen vagy a saját szekrényemben.


Anyósod meg nagyon telepedős, ilyet még az enyém sem csinál hogy benéz a szekrénybe. Amikor új helyre költöztünk akkor is mindent megkérdezett hogy megnézheti e. Pedig ő is nagyon beszólogatós típus, szereti megmondani a tutit és mindig neki kell igazat adni, de ennyire azért nem tapintatlan.

2020. nov. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/98 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk eszembe se jutna pakolni neki. Mindenki saját maga pakolja a szekrényeit. Az most aki ráér jobban és az is szedi le a száraz ruhákat. Úgy szoktuk, hogy aki leszedni, összehajtogatja lerakja és aki akarja vasalja a magáét, és mindenki pakol be a szekrényébe. Nyilván agynemű, törölköző más. Egymás irataihoz, iratszekrényéhez, íróasztalához sem nyúlunk, nyilván toll kell kiveszem, de iratokat nem pakolunk ami a másiké. 40-en felüliek vagyunk, de 5 éve vagyunk együtt. Az az idő nagyon rég elmúlt, hogy a nő pakol a férfi után, a pasinak kirakja a ruháit. Senki nem a gyereke a másiknak. Ha az anyós pakolna akkor meg nem kellene, egy férfi legyen felnőtt férfi nem akit el kell látni. Ha totál egyedül lenne akkor mi lenne? ok, bejárónő, de az sem megoldás mindenre. Azért a mai világban a legtöbb 40 körüli élt már külön, koleszba , albérletben, külföldön, nem olyan nagy dolog, hogy ne legyen egy tehetetlen valaki, csak akkor lehet felnézni rá. 83-as nem tudom miért pontozták le. Aki eltűri,hogy semmibe vegyék, olyanok ráadásul akik önálló életre képtelenek, akkor megérdemlik a sorsukat. Pasi nem fogja tisztelni, sőt majd lelép és a következő nővel nem bánik úgy, mint a cseléddel.
2020. nov. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/98 anonim ***** válasza:
100%

85, talán azért pontozták le, mert már másodszor írja hogy "anyós csak úgy odamegy" miközben a kérdező írta hogy szülinapi összejövetel volt náluk, azért ment oda.

Tehát nem csak úgy megjelent ott.

2020. nov. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/98 anonim ***** válasza:
75%

Én sokkal rendetlenebb vagyok, mint ő. Én csak bedobom a szekrénybe a holmikat, ő az akinek fontos, hogy minden a kirendelt helyén legyen és az otthoni pólók még véletlenül se keveredjenek az edzős pólókkal.

Vasalni nem szoktam, mert a könnyen gyűrődő holmikat mosás után azonnal vállfára teszem, így ahogy száradnak kilógják magukat és nem fognak gyűrődni.

Amúgy ne haragudj, de nem olvastam végig ezt a kérdést, borzasztó ez a stílus amiben írsz. Remélem, hogy nem férfi vagy aki megpróbál úgy tenni mintha nő lenne, bár eléggé úgy tűnik.

2020. nov. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/98 anonim ***** válasza:
67%
Ez eddig eszembe sem jutott, de amúgy tényleg furán ír 🙂.
2020. nov. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/98 A kérdező kommentje:
de érdekes amit írsz utolsó..:D de miért? mi a fura? talán azért , mert ideges voltam amikor kiírtam ezt a kérdést....:D Olyan mintha férfi lennék??:D hát öööööh...igen néha eléggé férfias a gondolkodásom...az egyik legjobb barátnőm is olyan mint egy férfi és általában nem igazán nőies a gondolkozásom..:D azt leszámítva , hogy minden butaságon agyon stresszelem magam, amit valljuk be általában a nők szoktak...
2020. nov. 19. 17:10
 90/98 anonim ***** válasza:
100%

Ez a "férjecske", "ruhácska", "kis illóolajos spré", ne haragudj tényleg, de teljesen azok a vígjátékok jutnak eszembe, amikben egy férfi öltözik be nőnek, és megpróbál úgy beszélni mintha nő lenne. Itt van konkrétan a kép a lelki szemeim előtt, egy nagydarab pasi szőke parókában és virágmintás ruhában azt mondja "remélem tetszeni fog ez a ruhácska a férjecskémnek" :D

Bocsánat :DD

2020. nov. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!