Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy kezeljem a párom családjá...

Hogy kezeljem a párom családját, hogy a páromat ne bántsam meg?

Figyelt kérdés

Mint mindegy családnak megvannak a maguk bogarai, én sem vagyok tökéletes, de amikor úgy érzem megbántanak, megsértenek, vagy nem értek velük egyet akkor ugye a páromnak mondom, viszont őt meg bántom ezzel...

nem akarom, hogy szomorú legyen emiatt..viszont ha meg nem szólok semmit, akkor bennem marad tüske..

Hogy kezeljem a konfliktusokat?

Ő már nyilván megszokta ezt a nyers stílust amit képviselnek, de én mindig megsértve érzem magam és nem tudom hogy kezeljem.

Én úgy érzem, hogy ő nem véd meg ő meg azt érezheti, hogy én folyton morgok valami miatt, és nem érti miért foglalkozok vele...

Ti hogy kezelitek az ilyen dolgokat?

Jobb ha a konfliktusokat mi kezeljük a párunk családjával, vagy inkább a párunknak kellene beszélni a saját családjával és megkérni őket, hogy ne ilyen stílusban beszéljenek, mert a párjukat ez sérti.

Mi a helyes megoldás?



2020. nov. 18. 12:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Első körben megpróbálhatnád nem magadra venni a dolgokat, sokat segítene. Ha mindig ilyenek, akkor nem rólad szól és eszerint is kéne kezelned, nem pedig mimózáskodnod minden szaron.
2020. nov. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

igen ez lehet a gond, hogy ő már megszokta, hogy ilyen a stílusok , ilyenek egymás között is, és ez nem feltétlen személy szerint ellenem van , hanem egyszerűen ilyenek.

De olyan nehéz nem magamra venni.

És mi a jobb ilyenkor ha én kezelem a helyzetet (védem meg magam) vagy ha a párunkat kérjünk meg, hogy a saját szüleivel ő beszélje meg?

2020. nov. 18. 13:12
 3/14 anonim ***** válasza:
43%
Mindenképp magad védd meg. Ne terheld ezt a párodra.
2020. nov. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Sosem jó, ha te konfrontálódsz! Csak akkor elkerülhetetlen, ha személyes sértés ér, akkor érdemes nyíltan tisztázni. Nem mindegy, hogy 1 vagy 10 éves kapcsolat, a részletek nélkül nehéz jó tanácsot adni.
2020. nov. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Továbbra is azt mondom védd meg magad,hiába pontoztok le!

Majd megszokják veled mit lehet és mit nem. Mész a párodhoz? Jajj óvóbácsi mit mondott anyukád-apukád rááám??!! Ugyan már!

2020. nov. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
igen ez érdekes mert valaki azt mondja a párunknak kell ezt elintézni a saját szüleivel, valaki meg azt hogy nekünk magunknak kell megoldani az adott konfliktust..
2020. nov. 18. 13:37
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
A párodnak is kellemetlen a szüleinek szólni ilyesmiért ráadásul utólag ugye... sztem azonnal rendezd le ami nem tetszik ott és akkor amikor elhangzik.
2020. nov. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

"Hogy kezeljem a konfliktusokat?"


Fejleszd a toleranciát magadban, hisz csak addig hatnak rád, ameddig azt választod.

2020. nov. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%

Szia! Hatha segitek: ok nelkul ne legyel "kigyo" viszont ha valoban atgondoltad es ugy erzed..bantanak. Akkor forgasd ugy a meglevo lapjaid hogy eltavolodjatok. Ha lesz megtobb "lapod" akkor a helyzeted alapjan ismet kioszthatod az uj lapokat. Konkretizalom: normalis no modjara kozlod a paroddal hogy nem vagy hajlando vele latogatni menni a csaladjat amig nem beszeli meg veluk hogy teged ne sertegessenek. Mert nem ezt erdemelted ki. Barmi bant es zavar oszinten mondd el a parodnak. Semmit se "nyelj le" semmit. Oszinten nyilvan mindent mondj el parodnak hogy zavar.


Ha nem all ki melled. Nem ez a fiu a te parod. Es nem te vagy az o parja tarsa baratnoje.


:)

2020. nov. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
jah ezek nem olyan durva sértegetések, inkább olyan én megmondom , hogy mit és hogyan kellene csinálnod dolgok, amik mögött elvileg jó szándék áll...a legtöbb nő szerintem érti miről beszélek...
2020. nov. 18. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!