Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerinted egészséges, ha a...

Szerinted egészséges, ha a párod családja a nyakatokra jár/veletek él?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok és a párom idén lesz 40. Három és fél éve élünk együtt és azonnal kezdeményezte, hogy költözzek hozzá. Finoman szólva beetetett, hogy a tenyerén fog hordozni és egy normális férfinak tűnt, így belementem pár nap után, de megtartottam még a lakásom fél évig. Első nap közöltem vele, hogy normális kapcsolatot szeretnék és ha szeret örülnék ha egy év után eljegyezne és alapítsunk ketten családot. Az annya akkoriban hol itt élt hol 600 km-re szerbiában és egy év alatt teljesen ideköltözött, hogy a lánya gyerekeit rendezze aki a város másik felén él. Én erről mindig nagyon rossz véleménnyel voltam, mert a mi privátszféránkban van, nappali, konyha, tehát este 11 ig itt ül velünk a nappaliban, főz helyettem mindenféle büdös zsíros szerb kaját és újabban elkezdett átrendezni is bútor komplett huzat stb.. kérés és kérdés nélkül. Tehát itt élt és oda járt át a város másik felébe ha csettint a lánya. De minden este, vagy ha a lánya nem hívja naphosszat nekem kell néznem, a kérdésem nélkül csinál dolgokat a házban. Mivel itt van nálunk ha a lányának dolga van szó nélkül egész hétvégére idehozza a két meglévő unokát és még ha vasárnap ideméltóztatnak jönni a gyerekek szülei és nem a páromnak kell a gyerekeket visszafurikáznia a város másik felébe akkor egész nap képesek itt lenni, hét nyolc órákat is. Én ebbe annyira belefáradtam, hogy elvonultam már, eszembe nem jut még egy pohár vízzel is megkínálnom őket, mert még akkor azt hiszik, hogy kedvelem őket és még tovább maradnak. Más nemzetiségűek, mint én és nagyon erősek a családi kapcsolataik, de ez nem is zavarna, ha nekem nem kellene ebben az egészben részt vennem, a saját időmet elbaszva és csendben várni arra, hogy elmenjenek az otthonból ahol élek, már rengetegszer kijelentettemm az évek alatt és nagyon sok vitánk, sírás, veszekedés, ígérgetés is volt miatta. Ugyan ebben a városban él az emlitett huga ugyebár akinek van két gyereke az egyik három a másik másfél és most megint terhes. Mondanom se kell, hogy rosszul vagyok a gondolattól, hogy megint terhes, mert ahányszor gyerek születik az egész családja beül a kocsiba akik 600 km-re laknak és kérdés nélkül ideköltöznek ahol mi lakunk, párom házába, van amikor két hétre van amikor 1 hónapra. Amíg nem jött be a korona vírus Január és Februárban hol öten hol kilencen laktunk egy lakásba amikor látogatóba jöttek, és irgalmatlanul rosszul éreztem magam ettől és alig vártam, hogy mindenki hazamenjen. A válasz, hogy miért ide jönnek, mindig az, mert itt van hely, ami igaz, mert egy kertes ház, de én mivel más kulturában nőttem fel, nálunk az volt a normáls, hogy mindenki hazatakarodik három óra látogatás után. Amikor bejött a karantén szó nélkül gondolt egyet a huga, a férje meg a két gyereke és bőröndöstül idejöttek, azt hittem megőrülök, természetesen medezen idő alatt az annya itt volt és szorgosan osztotta a facebookon a posztokat, hogy ő mennyire imádja az unokáit. Két hete voltak itt amikor párom beszólt, hogyha elvesz csak házassági szerződéssel, mindig is bizalmi problémáim voltak amikor még ezt a tetejébe tette, olyan ordibálás lett belőle, hogy végre hazamentek. Párommal nagynehezen megbeszéltem, és végül eljegyzett, holott mindig azt mondgatta, hogy a feleségének tart ez bennem iszonyatos nagy bizalmi érvágás volt, mert én vagyok az akinek állandóan tűrie kell a többieket. Azt kérdezi, hogy miért zavar ez engem és mivel én ezt nem szeretem én állok közé és a családja közé, az én nézőpontom pedig az, mivel az annyával kell egy fedél alatt élnem kényszerből és a hónapokig tartó családlátogatásokat eltűrni ők állnak közénk. Úgy érzem, hogy mivel annyira a családjához van kötve semmi esélyem arra, hogy egy normális párkapcsolatban éljek vele, mert mindig van valaki aki sáros cipővel bejárkál a mi privátszféránkba. Fújok mindenkire, mint egy macska, de azért teszem mert benn vannak a légteremben. Velem van a baj, hogy nem tudom elfogadni a családját, vagy más nőt is kellemetlenül érint, ha a párja családja, a nyakára telepszik, az annya velük él és hasonlók? Én nem akarok gyerekeket másokkal egy háztartásban nevelni, nekem is volt nagyanyám és a szomszédban, de nem egy fedél felett. Mondtam már páromnak, hogy adja el ezt a házat és vegyen belőle kettő kissebbet, egy nekünk, hogy nyugalmunk és saját életünk legyen egy meg az annyának meg a huga családjának és akkor tiszteletben tartanák a mi családunk..hallani se akar róla. Emellett sajnos nagyon kiszolgáltatott lettem, kaptam egy burnoutot a munkahelyemen és munkanélküli vagyok, és amikor itt vannak szédülök az idegtől.

#anyós #együttélés #sógor0 #váratlan vendégek
2020. nov. 21. 12:08
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
97%
Már rég ott kellett volna hagynod ezt a bolondokházát. Mi tart ott?
2020. nov. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Külföldön élek és még tanulok, jelenleg nincs munkám, és munkanélküli segélyen élek. Próbáltam hazamenni a nyáron és Magyarországon újrakezdeni, de apám, aki egy beteg ember és depressziós, vele is nagyon rossz kapcsolatom van, mondhatni csak érdekből beszél velem. Na ő annyira bután beszélt velem a nyáron, hogy takarodjak vissza a picsába, hogy visszajöttem. Akkor kaptam a gyűrűt is. Mindig van bennem egy hülye aki azt mondatja, hogy jobb is lehet. És ha csak ketten vagyunk tényleg minden rendben van, de az a baj, hogy nem vagyunk ketten.
2020. nov. 21. 12:18
 3/36 anonim ***** válasza:
84%

Azt írod még fél évig megtartottad a lakásodat. Ez azt jelenti, hogy eladta és jött be belőle pénz. Az a pénz hova tűnt? Beleadtad ebbe a házba? Közösen elköltöttétek? Ha ez a helyzet, akkor mindenképp kérd el egy részét vagy az egészet és szépen költözz haza a szüleidhez, mamádhoz vagy bárhova. Ilyen esetben nem szégyen a hazafutás, hiszen konkrétan egy panziót üzemeltettek ingyen. Egyszerűen más kultúra vagytok, másképp nőttetek fel, ezért nem fogja fel, hogy neked ezek a több hónapos látogatások csak púpok a hátadon, itt ebben az országban ez nem szokás. Nem fog megváltozni, örökké csak veszekedni fogtok, a saját házadban örökké kényelmetlenül fogod érezni magad és kívülállóként.

Szakíts és költözz el minél hamarabb, más megoldás nincs a helyzetre.

2020. nov. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Nem az én tulajdonom volt, hanem egy albérlet, amit fél évig megtartottam, pincérként dolgoztam amikor megismert és mivel otthonról diplomám volt nem engedett vissza pincérkedni, és tanultam tovább és kaptam egy irodai munkát. Iszonyatos depressziós voltam, tíz hónapig ültem itthon. Ezt a házat meg úgy örökölte egy milliomos öregasszonytól akit gondozott és nem az ő pénztárcájára van szabva, mert nem tudja rendesen fizetni a fenntartási és a felújítási költségeket. Amikor dolgoztam akkor többször utaltam neki több ezer eurót, hogy ki tudja fizetni a költségeket, előtte a hugától kért és mondtam neki, hogy fejezze be mert a huga se dolgozik és van neki egy barom férje aki diákmunkából nem tudja eltartani a családját.
2020. nov. 21. 12:24
 5/36 anonim ***** válasza:
97%
ekkora bolondokházát! kérdező te vagy a legnagyobb bolond, hog ezt eddig eltűrted
2020. nov. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
94%
Egyszerű, kezdj el dolgozni tanulás mellett akár hétvégén, attól hogy tanulsz nyugodtan lehet valamit csinálni hogy legyen pénzed. Legalább nem leszel addig sem otthon és össze gyűjtessz lakásra is. Amúgy ha munka nélkülin vagy akkor a hivatal valamilyen összeget kell hogy álljon a lakás bérlésből. Szerintem csak nem akarsz le lépni. De ez nem lesz jobb. Abból amit le írtál, teljesen más mentalitásu vagy. Mondjuk azt én sem türném, hogy átjáró házban éljek. Anyósod meg azért rendezkedik mert hagyod. Ha az én hazamba lenne, tuti le ültetném a seggére
2020. nov. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
5. Ebben igazad, van, hogy bolond vagyok de sajnos nagyon nehéz kijönni ebből, mert én nem így terveztem és szeretem a párom.
2020. nov. 21. 12:43
 8/36 A kérdező kommentje:
6. Sajnos ahhoz keveset kapok, hogy egy lakást béreljek és megéljek belőle. Apám egy anyagi terrorista volt és rettegek tőle, hogy nem tudnák megint talpra állni. Természetesen faszim is tolja a nyakába, hogy excsaja aki vele volt most kap kilakoltatási papírt és nem bír megállni a lábán és majd meglátom, hogy milyen szar lesz nekem ha elmegyek.
2020. nov. 21. 12:47
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Még fiatal vagy és előtted az élet, tehát nyugodtan visszafordulhatsz erről a vakvágányról, ide csak fejőstehénnek és cselédnek kellettél.
2020. nov. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Mivel hivatalosan hárman vagyunk ide bejelentve és nagyon nagy az alapterület esélyem sincs egy önkörmányzati bérlakásra.
2020. nov. 21. 12:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!