Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért zavar az mindenkit a...

Miért zavar az mindenkit a családjainkban, hogy mi külön alszunk a párommal?

Figyelt kérdés

Valahogy ez mindig előjön, hogy ki hol alszik pl. hol a hálószoba vagy ha hazalátogatunk mennyi ágyneműt készítsenek oda felhúzni stb.

Miért zavar mindenkit, hogy külön alszunk? Semmi közük hozzá. Anyóst, anyámat stb. És mióta tudják, azóta mindig kérdezgetik. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem szeretjük egymást vagy nincs semmi köztünk, és ezt tudják is.


2020. nov. 24. 12:11
A kérdező szavazást indított:
Csak úgy kérdezik, hogy kérdezzenek valamit, ez egyfajta smalltalk.
Azt gondolják, hogy rossz a kapcsolatotok.
Azt hiszik, hogy nincs semmi (már) köztetek.
Csak az zavarja őket, hogy így többet kell mosni, ha látogattok néha-néha.
Azért kérdezgetik, mert nekik ez nem normális és nem tudnak semmit elfogadni, ami szokatlan.
Csak segíteni akarnak, tanácsot adni.
181 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
94%
Ezt nem bírják benyelni az emberek. Három vagy négy évig mi is külön szobában aludtunk a párommal, és semmi gond nem volt köztünk. Nekem olyan volt a munkám, hogy korán kellett kelnem, és korán is feküdtem, ő pedig szeret sokáig fenn maradni. Így nem zavartuk egymást.
2020. nov. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
38%
Mert ők félnek egyedül a sötétben, és azt hiszik akkor más is ugyanazt érzi mint ők. Jó együtt aludni, de eltérő munkakezdésnél pl nem elég pihentető.
2020. nov. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
86%

Beszéljétek meg velük. Általában az jut rögtön az emberek eszébe a külön alvásról, hogy nem vagytok jóban, hogy nincs köztetek semmi, hogy van más, csak együtt éltek, hogy elhidegültetek, hogy 70 évesek szoktak külön szobába költözni, mert már nem bírják egymás közelségét elviselni.

Szóval nem a jó vagy hétköznapi dolgokra gondolnak egyből :D Biztosan fura nekik. De majd megszokják :)

2020. nov. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is fura volt amikor elmesélték a barátaim,hogy bizony 2 külön azobában alszanak mert nem bírnak aludni egymástol. A szex is úgy zajlik,hogy aktus. Tusolás, kis beszélgetés és mennek a helyükre. 20éve boldogan élnek..
2020. nov. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
89%

Mi néha külön alszunk, mert én tovább maradok fent, és nem akarom felébreszteni...plusz horkol és nyammog álmában, amire felkelek és eleve rossz alvó vagyok. Füldugó is bejátszik, de jobban alszom külön.

Sajnos őt ez zavarni kezdte, de a horkolással nem kezdene semmit...:/

2020. nov. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
88%

Nekünk külön hálószobánk van, mert mindketten jobban szeretjük a saját személyes teret, amit úgy rendezünk be, ahogy az nekünk tetszik, és ahol tudunk például elvonulva dolgozni (mindketten itthonról dolgozunk). Egyébként is így szoktuk meg. Egyetemi éveink alatt lettünk egy pár úgy, hogy először lakótársak voltunk, mindketten egy-egy szobát béreltünk, aztán megbeszéltük, hogy lehetnénk egy pár, ha már úgyis együtt lakunk :) Szóval amióta együtt vagyunk, gyakorlatilag mindig is együtt éltünk, de külön aludtunk. Egy szobában, külön ágyban még úgy-ahogy ellennénk, ha muszáj lenne, de közös ágyban, közös matracon nem tudom kipihenni magam, mert mindig megérzem, ha csak egy kicsit is mozognak mellettem. Soha életemben senkivel nem bírtam egy ágyban aludni, még a szüleimmel vagy a tesóimmal sem.

Ha valaki egy párkapcsolatban valami szokatlant csinál, akkor az emberek szeretik rögtön játszani az önjelölt párkapcsolati terapeutát és okoskodni, hogy biztos ez vagy az rossz a kapcsolatukban és azért csinálják azt, amit. Egy darabig engem ez nagyon idegesített, de ma már csak nevetek és rájuk hagyom. Épp elég, ha én és a párom tudjuk, hogy miért alszunk külön, mások meg feltételezzenek nyugodtan bármit, amit akarnak, ha attól lesznek boldogok, hogy mások magánéletén agyalnak.

2020. nov. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
84%

"Ha valaki egy párkapcsolatban valami szokatlant csinál, akkor az emberek szeretik rögtön játszani az önjelölt párkapcsolati terapeutát és okoskodni, hogy biztos ez vagy az rossz a kapcsolatukban és azért csinálják azt, amit. "

Ah igen. Kedvencem a kötelező kézen fogva sétálás, mint szerelmi mérce. Anyós hahotázva szekált, hogy láttak minket sétálni az utcán és hogy jaj de nagy lehet a szerelem, ha egymás kezét sem fogjuk meg. Nyáron, negyven fokban.

2020. nov. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
47%
Nekem mondjuk furcsa,de a középkorban is így zajlott ez :) úgyhogy nem újkeletű a dolog.
2020. nov. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
74%

Sokan jobban szeretnek mások életében turkálni, mint a saját gondjaikkal szembe nézni.

Egy kapcsolat szabályait mindig a benne lévők alakítják ki. A lényeg hogy nekik jó legyen, mindenki más pedig beka...ja.


Sajnos ez így megy egész életünkben, kezdve a hogy alszol, miért azt az autót vettétek meg, miért ott vettetek lakást, hagyd sírni a gyereket stb stb. Sajnos a mi társadalmunk nagyon mérgező, elítélő minden szempontból.

2020. nov. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
66%

"Kedvencem a kötelező kézen fogva sétálás, mint szerelmi mérce. Anyós hahotázva szekált, hogy láttak minket sétálni az utcán és hogy jaj de nagy lehet a szerelem, ha egymás kezét sem fogjuk meg."


Mi alapból nem merünk kézen fogva járni, bármennyire is szeretnénk, mert azonos nemű pár vagyunk, és kaptunk már halálos fenyegetést járókelőktől, mikor fogtuk egymás kezét :(

2020. nov. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!