Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom megpofozta a gyerekem?

Anyósom megpofozta a gyerekem?

Figyelt kérdés
Másfél éves a kislányom, pont abba a korban van, hogy feszegeti a határait. Rászólt anyósom egyszer, hogy ne nyissa ki a fiókot, másodjára rászólt, de mellette kapta a pofont. Mi nem pofozzuk a gyereket, és erre őket is megkértem. Erre, erre a jelenetre érek oda hozzájuk. Nagyon kiakadtam, de a férjem is. Anyós nem érti mi a gond, mivel szerinte kell a pofon hogy a gyerek tudja hol a helye. Álljak elé, és mondjam meg, hogy többet nem visszük a gyereket (ők nem jönnek soha hozzánk), vagy csak írjak neki? Csak annyira pipa vagyok, hogy nem akarom elmérgesíteni a helyzetet, mert már így is rossz.

2020. nov. 30. 13:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
85%
Írd meg.
2020. nov. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
38%
Anno elmagyaráztatok neki, hogy nálatok az a szabály, hogy nem üti meg senki a gyereket? Ha igen, akkor nem kell oda vinni többet. Ha nem, akkor elmomdod neki és megkéred, ezt tartsa tiszteletben.
2020. nov. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
96%

Tényleg olyan nehéz elolvasni azt az 5-6 sort??

"Mi nem pofozzuk a gyereket, és erre őket is megkértem."

2020. nov. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
43%

Ő egy más korban nőtt fel, teljesen máshogy gondolkodtak az emberek, és akkor ez volt mindenhol. Az sem volt jó, de ma meg átestek a szülők a ló másik oldalára, a gyerek a főnök a családban és mindig az van amit ő akar, mindenki hozzá alkalmazkodik. Ezért ilyen neveletlen kis zsarnokok a mai gyerekek.

Engem pl nem vertek a szüleim, de anélkül is volt tekintélyük. Ha azt mondták hogy ne húzogassam a fiókot, akkor befejeztem.

Vagy fogadd el hogy náluk ez a bevett módszer, vagy ne vidd oda többé, vagy neveld meg rendesen, elmagyarázva, észérvekkel (a gyerek nem hülye, csak kicsi) és úgy vidd oda hogy nincs vele gond, mert jól nevelt.

2020. nov. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
89%

Hát, ha válaszolsz, tényleg legalább rendesen elolvashatnád...


Én nem írnék semmit, egyszerűen csak nem mennék.

2020. nov. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
88%
Én egy ideig nem vinném.. Utána egy ideig felügyelettel. Bár ha makacs a néni akkor lehet megint megteszi csak azért is alapon, ti tudjátok milyen típus.
2020. nov. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 A kérdező kommentje:
Azért mert kétszer rá kellett szólni egy 18!!! hónapos gyerekre már neveletlen? Én mindig rászolók és nem hagyom neki, hogy olyat csináljon amit nem szabad, és ez következetesen mindig így van. Megérti ha kérünk valamit, de van hogy annyira kíváncsi, hogy többször kell rászólni, ettől még nem lesz kiszsarnok. Ugyanúgy rá van szólva, ugyanúgy nincs megengedve. Viszont nem fogom megpofozni. Én is kaptam anno pofont, a szüleim még is értik amit kértünk tőlük, pedig idősebbek anyósoméknál.
2020. nov. 30. 13:36
 8/79 anonim ***** válasza:
87%

4.🤣🤣🤣


Én sem vinném oda többet, se nem kérném, hogy vigyázzon rá. Ha továbbra sem érti a helyzetet, mondjátok el neki újból közösen a férjeddel, hogy nálatok ez nem divat, csapkodni szegénykét!

2020. nov. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 anonim válasza:
65%
megpofoznám, elvégre ő is úgy gondolja ha valaki nem tart be valamit amire megkérik akkor jár a pofon 🤣
2020. nov. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
87%
Egy 18 hónapos gyereket nem szabadna pofog vágni még a szülőknek sem. A gyerek félni fog a felnőttektől, szorongóvá válhat, annyira nagy az erőfölény is. Nekem most 2 éves a fiam, nagyon eleven és ő is akaratos, de sosem adtam pofont neki. Mindig megszidom ha kell többször is ha olyat tesz, akkor azt megérti. Volt olyan az igaz amikor pl. be akart nyúlni többször is a konnektorba,akkor rácsaptam a kezére, de azért nem pofont kapott. Az más amikor például egy 12 éves agresszív gyerek mondjuk nekiesik a szüleinek vagy nagyszülőknek (én láttam már ilyet). Te vagy a főnök és nem az anyósod, vagy alkalmazkodik hozzátok, vagy nem lesz rábízva a gyerek.
2020. nov. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!