Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért utálják annyian az...

Miért utálják annyian az anyósukat/apósukat?

Figyelt kérdés
Tele van az oldal kötökedő anyósokról szóló kérdésekkel, panaszokkal, és az életben is rengeteg ilyennel találkozok, még a saját családomban is. De mi ennek az oka? Az én családomban lévő helyzetet átlátom (a szüleimet érinti), de sokan olyan helyzetekre panaszkodnak, ami még a kapcsolatuk legelején van, és egyszerűen elkerülhető lenne. Friss házasok jönnek azzal, hogy "az anyósom mindenbe beleszól", az "anyósomnak semmi sem jó", stb., de ez nem derül ki már akkor, amikor elkezdődik a kapcsolata a két félnek? Mi még nem házasodtunk össze, de az én "anyósjelöltem" mindenben támogat, és össze akar tartani minket. Egyszerűen nem tudom emlépzelni, hogy a későbbiekben bármiben is negatívan akarna majd befolyásolni, de gondolom más sem tudta a sajátjáról, mert úgy adják elő, hogy "az anyósom", és nem a "barátom/barátnőm anyja". Szóval gondolom értitek a kérdésemet. Ilyenkor mi zajlik igazából? Az anyósjelölt adja az ártatlant az esküvőig, aztán belepofátlankodik mindenbe, és megkeseríti az ifjú pár életét? Vagy már akkor is ilyen amikor a gyereke hazaviszi a párját? És ha az utóbbi, akkor valószínűleg már akkor is ellenzi a házasságot, de arra mégis sor kerül, mert szeretik egymást, ami szerintem így van rendjén. De ha már eddig is tettek az anyós véleményére, akkor azután miért nem? Ez már annyira közhelyes. Az anyóst/apóst vádolják a saját nyűgjeikért, holott kétlem, hogy az esküvőt követően válnának ilyen minden lében kanállá. Vagy én vagyok fiatal és naív? Mit gondoltok?

2020. dec. 8. 20:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

A legtöbb ember a saját szemontjait védi.

Az anyós nem tud átállni, hogy a gyereke már felnőtt,

önálló, szuverén ember.

Az új feleség meg a saját párkapcsolati szuverinitását

védi az anyós befolyásával szemben.


Intelligens szülő segít, ha kérik, igénylik a gyerekek,

de nem szól bele a magánéletükbe (szélsőséges eseteket kivéve, de most nem alkoholista, asszony, vagy férjverő, kurválkodó, vagy kurvázó

esetről beszélünk).


Ők már külön család.

Ezt tudomásul kell venni.

2020. dec. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%

Az a baj, hogy az idősebb emberek egyszerűen nem bírják ki, hogy ne szóljanak bele a fiatalok életébe, nem tudják elfogadni, hogy másképp akarnak élni. Főleg a nők, akik érzelmibb alapon élnek.


Mondjuk az én anyósomék kivételek, de látom, hogy a többség tényleg mindig bele szólna, mit és hogyan csináljon a gyereke. Ezt meg senki nem szereti.

2020. dec. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
Az anyósnak az is az érdeke hogy legyen unoka, akivel dicsekedhet, ugyanakkor az is az érdeke hogy a fiacskája, min az egyik, ugorjon neki ha kell valami, és ha a férjével nem jó a kapcsolat szeretné ha együtt is laknának később. Ebből adódnak dolgok, ezek a motivációk. A legjobb az az anyós akinek jó a kapcsolata apóssal, és ha nem jó, akkor meg nem a te férjed a kedvenc fiacskája hanem egy másik fia.
2020. dec. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%

Én pl. azért, mert a párom azért a párom, hogy velem beszélje meg a dolgait. Az anyukája ezt nem képes elfogadni, hogy már nem ő az egyetlen nő a családban, nem (csak) az ő feladata már az, hogy "megtartsa az otthon melegét".

Ergo ha a párom hazajön akkor azt akarom, hogy velem beszélje meg a napját, a baját. Ne az anyjával. Az anyja meg beszélje meg a férjével, ne a párommal. Mert ha állandóan egymással beszélik meg akkor minek vagyok? Azon kívül, hogy van szex...

2020. dec. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Semmi baj nem lenne, ha az anyósok nem akarnának okosabbak lenni és mindenbe belepofázni.
2020. dec. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%

Anyósom egy tündér. De ehhez hozzá tartozik, hogy 400 km-re lakik tőlünk és évente 1-2,max 3 alkalommal találkozunk. 😆

Ilyenkor kapok olyan jótanácsokat, hogy "mindig nekünk nőknek kell engedni a vitában, akkor is, ha igazunk van", vagy hogy "tessék leválasztani a gyereket egy éves koráig, mert utána már nehéz lesz" - szóval ha közelebb lakna, bizonyára nem lenne a legjobb anyós - meny viszonyunk. El kell fogadni, hogy az idősebbek általában mindent IS jobban tudnak, aztán egyik fülön be s másikon ki, így nem lesz gond 🙃

2020. dec. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%

Ha az anyósom nem a saját érdekeit szem előtt tartva ragaszkodott volna ahhoz, hogy a fia "csak az övé legyen", azaz csak neki legyen befolyása felette, "őt szolgálja" lelkileg és anyagilag, ha hagyta volna felnőni és elfogadni a fia saját döntéseit és nem terrorizálta volna folyton őt lelkileg, akkor nem lett volna baj. De így potenciális ellenségnek kezelt első perctől. Esélyem sem volt a szeretetre tőle, tőlük a tágabb családtól akik hasonlóan negatív mentalitásúak...

Emberileg vannak vele bajok, nem mint szimplán anyósi hülyeségek! Annál több és összetettebb a probléma velük. Mérgező család és a férjem is az áldozatuk és én is büntetést érdemeltem szerintük, mert a képbe kerültem... Nem szimpla ne ide ne oda teddet kaptam...

2020. dec. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk első perctől - azaz a férjemmel való megismerkedésünk kezdetétől - egy nagypofájú megmondóember volt az anyós.

Szerinte amikor a meny bekerül a családba, akkor az anyós betanítja, és a maga képére formálja. (ja, mert addig ugye nem tanulhatott meg főzni, vasalni, mosni stb.).

A meny pedig, mint valami hülye ezt alázatosan tűri.

Mert ez az élet rendje, ő is így volt, amikor az anyósához költöztek.

Egy tenyeres talpas parasztasszony, én meg a városi fiatal, tanult, szép nő. A puszta létezésemre irigy volt.

Házasságunk után én marha odaköltöztem (jóvanna, halál szerelmes voltam a férjembe), de 3 hónap után leléptünk, mert már az uram sem bírta.

Azóta is osztja az észt, de leszarom, meg megmondom, hogy én nem fogom úgy csinálni és kész.

2020. dec. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
57%

"tanult, szép nő"

"leszarom"

El tudom képzelni :D

2020. dec. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%
#9 Ezen a "tanult, szép nőn" én is felröhögtem :D valahogy nem ez jött le a stílusból. Bár lehet, hogy valahol az általános iskola elvégzése tanultságnak számít, nem tudhatjuk.
2020. dec. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!